MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z Councilem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kalamazoo

Post #1 Ocena: 0

2009-03-10 08:17:53 (15 lat temu)

Kalamazoo

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2008

Witam,

Od kwietnia 2008 dostawalem Housing Benefit. W pazdzierniku 2008 dostalem list z prosba o zwrot nadplaconego benefitu. Zlozylem apelacje gdyz ich "kansilowskie" wyliczenia byly bledne. Nie dostalem zadnej odpowiedzi. Council wyplacal mi dalej benefit. W styczniu moja sytuacja sie poprawila o czym poinformowalem Council. Wczoraj natomiast dostalem rachunek na ponad 750 funtow z rzadaniem zaplaty do 12 marca. BEz zadnych wyjasnien ( na rachunku jest napisane, ze wyslali dokladne wyliczenia, ale ja niczego nie dostalem). A teraz pytania:

1. Czy ktos byl w podobnej sytuacji i jak z niej wyszedl?
2. Czy zna ktos moze prawo na tyle zeby udzielic mi konkretnych porad (bede naprawde wdzieczny)?
3. Czy dostajac Housing Benefit musze placic Council Tax?
4. Ile czasu w takiej sytuacji mial Council na odpowiedz na moja apelacje? Czy jesli ten czas minal to znaczy ze ich rzadania sa bezpodstawne?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #2 Ocena: 0

2009-03-10 08:58:50 (15 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

Cytat:

2009-03-10 08:17:53, Kalamazoo napisał(a):
Witam,

Od kwietnia 2008 dostawalem Housing Benefit. W pazdzierniku 2008 dostalem list z prosba o zwrot nadplaconego benefitu. Zlozylem apelacje gdyz ich "kansilowskie" wyliczenia byly bledne. Nie dostalem zadnej odpowiedzi. Council wyplacal mi dalej benefit. W styczniu moja sytuacja sie poprawila o czym poinformowalem Council. Wczoraj natomiast dostalem rachunek na ponad 750 funtow z rzadaniem zaplaty do 12 marca. BEz zadnych wyjasnien ( na rachunku jest napisane, ze wyslali dokladne wyliczenia, ale ja niczego nie dostalem). A teraz pytania:

1. Czy ktos byl w podobnej sytuacji i jak z niej wyszedl?
2. Czy zna ktos moze prawo na tyle zeby udzielic mi konkretnych porad (bede naprawde wdzieczny)?
3. Czy dostajac Housing Benefit musze placic Council Tax?
4. Ile czasu w takiej sytuacji mial Council na odpowiedz na moja apelacje? Czy jesli ten czas minal to znaczy ze ich rzadania sa bezpodstawne?

Pozdrawiam

ad3. TAK....to nie council tax benefit ale HB wiec jedno nie ma nic wspolnego z drugim!!....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

beata76

Post #3 Ocena: 0

2009-03-10 09:02:03 (15 lat temu)

beata76

Posty: 1206

Kobieta

Z nami od: 13-03-2007

Skąd: Londyn

Ja znam tylko odpowiedz na 3.Dostajac decyzje o przyznaniu Housing Benefit zawsze jest tez napisane czy przyznali ci tez Council Tax Benefit, jezeli nie to musisz placic w calosci.
Jezeli przyznali to zawsze jest napisane ile, potem przychodzi rozliczenie ile musisz placic miesiecznie
Ja np kwalifikowalam sie do HB a do CTB juz nie
Kobieta piękna, lecz pozbawiona bystrości umysłu, nie daje kochankowi nic poza fizycznym delektowaniem się jej urodą. Brzydka, ale mądra może do tego stopnia rozkochać mężczyznę w swojej inteligencji, że nie pragnie on niczego ponadto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2009-03-10 09:04:53 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2009-03-10 09:14:10 (15 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Przede wszystkim popros o rozlozenie na raty. Na rok moga to spokojnie rozbic. A kiedy sytuacja ci sie znowu pogorszy wystap z nowa aplikacja.
Jezeli masz pewnosc, ze ich obliczenia sa bledne, wyslij odwolanie jeszcze raz.
A najlpiej rozmawiaj z nimi bezposrednio. Sproboj sie umowic z benefit assessorem. Odwolanie przynies tez w formie pisemnej i wez potwierdzenie.
W ostatecznosci pozostaje welfare rights officer (o ile oczywiscie to ty masz racje), ktory powinien byc w councilu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Rockman

Post #6 Ocena: 0

2009-03-10 10:37:56 (15 lat temu)

Rockman

Posty: 60

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: się biorą dzieci?

Zawsze gdy jesteś im coś winien przysyłają list z nakazem zapłaty w krótkim terminie. Nie trzeba się tym przesadnie przejmować tylko zadzwonić i zaproponować spłaty w ratach. Mogą być bardzo małe, np. 3 funty tygodniowo. Nie powinno być problemu. Jak już to uzgodnisz podpisz im direct debit albo w banku załóż standing order na rzecz councilu i zapomnij.

Co do council taxu to możesz mieć council tax benefit który dostaje się razem z housing benefitem i on opłaca twój council tax w całości albo w części - wszystko jest opisane w decyzji a jak masz wątpliwości dzwoń i się dowiedz

[ Ostatnio edytowany przez: Rockman 10-03-2009 10:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2009-03-10 20:48:18 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pomoc prawna za darmo
http://england.shelter.org.uk/get_advice
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciemny33

Post #8 Ocena: 0

2009-03-10 22:16:44 (15 lat temu)

ciemny33

Posty: 243

Konto zablokowane

Z nami od: 26-01-2008

czy ktos z councilu przychodzi do domu i sprawdza ile naprawde mieszka osob?chce wlasnie starac sie o housing benefit,na umowie z lanroldem o wynajem widnieje tylko moje nazwisko,mieszka jeszce jedna osoba,zarabiam srednio 220 tygodniowo,mam szanse zeby dostac jakies dofinansowanie,tygodniowo za wynajem place ok 150fuli z rachunkami
dziekuje za info

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2009-03-10 22:30:12 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/17008/council-sprawdza
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rockman

Post #10 Ocena: 0

2009-03-10 23:37:57 (15 lat temu)

Rockman

Posty: 60

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-03-2009

Skąd: się biorą dzieci?

To nie takie proste. Osobie samotnej przysługuje tylko £60 tygodniowo na pokój - nie dostaniesz benefitu bo stać cię żeby tyle płacić. Z kolei 2 osoby zarobią razem ok. £500 tygodniowo czyli również w tym wypadku z benefitu raczej nici. Jedyna szansa na znaczącą dotację to 1 osoba pracująca i 1 niepracująca ale w takim układzie muszą być parą żeby to zostało uznane w celu wyliczenia benefitu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,