MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Orzel - polska ksiegowa - ostrzegam !!!!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 5 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2009-04-02 19:33:10 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #2 Ocena: 0

2009-04-02 20:02:50 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

ale to bys sie musial bardziej postarac. jakbys napisal ze od 3 lat nie placisz zadnych podatkow i jeszcze bierzesz wszystkie mozliwe benefity to mialbys szanse na jakies konkretne poruszenie ;-)

a najlepiej jakbys napisal ze to Ty jestes ta polska ksiegowa z Orla :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-04-02 21:31:55 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2009-04-02 21:55:53 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #5 Ocena: 0

2009-04-02 23:20:28 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

dzwoniles do ksiegowych w Twojej pracy czy jakiegos zewnetrznego biura? bo nikt z zewnarz Ci nie zalatwi zmiany kodu, jesli jestes zatrudniony. chyba ze masz wlasna firme i to ksiegowy z owego biura sie zajmuje administracja payrollu. bo Revenue z nikim innym nie bedzie nawet rozmawiac na Twoj temat. normalnie sie to samemu zalatwia (jak zdazyles zauwazyc), ale mozna tez i przy pomocy milej pani z payrollu, tam gdzie pracujesz (no ale nie wszedzie sa mile panie). a jak masz wlasna firme to nie ma znaczenia jaki masz kod, bo i tak sie rozliczasz co roku.

a co do biur to sa rozne - niektore sa lepsze, a niektore gorsze. czasami to po prostu jakis hobbysta, ktory postanowil sobie takowe biuro otworzyc, bo mu sie wydaje ze sie zna.

najczesciej jest tak ze ktos chce zaoszczedzic kase to wybierze najtanszego ksiegowego (ktory niekoniecznie jest ksiegowym) albo polskie biuro, ktore oferuje obsluge po polsku ale nie zawsze zna sie na tutejszym prawie podatkowym. i potem jest narzekanie...
chociaz nawet i w dobrych biurach znajdzie sie jakis "pozostawiajacy wiele do zyczenia" osobnik, ktory zostal ksiegowym bo zarobki sa dobre, ale poza tym to jakos talentu do zawodu brak ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-04-03 00:00:29 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2009-04-03 00:20:52 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #8 Ocena: 0

2009-04-03 00:44:17 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2009-04-03 00:00:29, marciniak napisał(a):
Cytat:

chyba ze masz wlasna firme i to ksiegowy z owego biura sie zajmuje administracja payrollu. bo Revenue z nikim innym nie bedzie nawet rozmawiac na Twoj temat. [...] a jak masz wlasna firme to nie ma znaczenia jaki masz kod, bo i tak sie rozliczasz co roku.


Stop na chwilę. Miesza mi się cosik nieco. Self employed to self employed OK. To oznacza iż self employed nie może zatrudniać pracowników i nie jest traktowany jako firma czy jest? Pytam bo byłem krótko self employed jak robiłem na budowie dawno temu, ale nie znam tych zasad bo ich poznanie nigdy nie było mi potrzebne. Ale kumpel aby dostać pracę na budowie miał założyć działalność gospodarczą czyli firmę (nie self employed) i potem rozbudowywać zespół jako podwykonawca.

Teraz pytanie moje - jaka jest różnica podatkowa między self employed a firmą? Powioedzmy jednoosobową firmą, która ma w planach na przyszłość zatrudnianie ludzi, obojętnie czy pracowników czy samozatrudnionych.

Pytam dlatego że jako self employed pracowałem sobie radośnie wymachując różnymi przedmiotami i dostawałem tygodniówkę już z odliczonym podatkiem. Moich paru kumpli dalej tak dostaje kasę. Chodzi o że księgowość rozlicza na bieżąco czy ja czegoś nie kapuję? Jakby to wyglądało jak to była company a nie self empolyed?


ja znowu nie rozumiem tego co piszesz :-]
mozliwe ze mozg mi sie juz wylaczyl na noc.

self-employed to nie firma, wiec zawsze jest traktowany inaczej. inne zasady rozliczania, inna struktura dzialalnosci, inna administracja, itd.

jak miales odliczany podatek na biezaco to raczej nie byles stricte SE, ale teraz to i tak nie ma sensu w to wnikac.

roznica podatkowa - jako firma zaplacisz mniej podatku, pod warunkiem ze jestes "outside IR35" (poszukaj w google, bo mi sie nie chce wyjasniac). ale jak masz zarobki np 35tys lub mniej, to sie nie oplaca otwierac firmy i SE jest lepszy (mniej zachodu).

przy firmie rozliczasz sie 2 razy - raz jako dyrektor, po zakonczeniu roku podatkowego, i raz jako firma, po zakonczeniu roku firmy. nie ma nic na biezaco (poza podatkiem od pensji jaka sobie placisz i ewentualnie rozliczaniem VAT). osobno placisz podatek od dochodow firmy i osobno od Twoich wlasnych (np od dywidend).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #9 Ocena: 0

2009-04-03 00:50:00 (15 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2009-04-03 00:20:52, pc_complex napisał(a):
Jesli jest tak rzeczywisice rrr jak mowisz ze osoba z zewnatrz nie moze kodu zmienic to czemu czesc z nich twierdzila ze mi to zalatwia po koncu roku podatkowego



a dlaczego Ci sie wydaje ze ja powinnam znac odpowiedz na to pytanie?
pewnie zalozyli sobie ze po zakonczeniu roku Revenue i tak Ci przysle nowy kod, wiec beda mogli udawac ze to dzieki nim :-]

bo normalnie to musialbys wypelnic druk do autoryzacji, zeby mogli cokolwiek zalatwic. ale autoryzowac kogos tylko po to zeby zmienic kod to troche bez sensu...

a ja dalej nie rozumiem czemu szukales kogos z zewnatrz zamiast we wlasnej pracy to zalatwic.

[ Ostatnio edytowany przez: Rrrr 03-04-2009 00:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2009-04-03 01:25:05 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,