MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Norwegia, praca ?

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ciupek77

Post #1 Ocena: 0

2009-01-29 10:21:50 (15 lat temu)

ciupek77

Posty: 238

Mężczyzna

Z nami od: 25-03-2008

Witek28w napisal"

Byłem tam jakoś tak jak kolega pisze,ale pamiętam to troszkę inaczej.Im dalej na północ poza Trondheim było coraz taniej,coraz mniej ludzi,coraz krótszy dzień i coraz niższe zarobki,na południu nie byłem więc nie wiem,ale Oslo i okolica to największe skupisko ludzi w Norwegii i tam jest definitywnie najdrożej,no porównywalne ceny (ale nie tak wysokie) są jeszcze na zachodnim wybrzeżu(okolice Stawanger i Bergen).Ale ręki nie dam uciąć,mogę się mylić. "**** Wiesz nie bedziemy sie tu spierac kto ma racje bo nie ma to sensu najmniejszego.Ja opisalem swoje obserwacje,a Ty swoje.Ja gotowalem tam dla 25-50 osob i na kazdego dostawalem stawke(glodowa)35NOK/dziennie.Na poludniu nie bylo ciekawie z tego madrze gospodarowac(od Arendal az po Uszlo),ale jak dobilismy juz wyzej (Stienkjer,Levanger,Verdal)tam byla dopiero kaskaderka.Przez te 8 mies.zjechalismy kawal Norwegii od wlasnie Arendal az po Stienkjer(wyzej nie bylem)co tydzien zmieniajac miejsce pobytu-wiec mysle ze raczej obiektywnie sprawe potraktowalem*****Co do zarobkow w roznych czesciach kraju to nie bede sie spieral,bo nie wiem z pierwszej reki.Ja pracowalem przez polskiego posrednika ktory pewnie charatal drugie tyle co mi placili,a placili smieszne pieniadze(7000NOK/m-c za 7 dni w tygodniu).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sajmonik_wisbec

Post #2 Ocena: 0

2009-01-29 20:01:11 (15 lat temu)

sajmonik_wisbech

Posty: 194

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2008

Cytat:

2009-01-28 20:09:19, _Steve_ napisał(a):
Cytat:

2009-01-27 22:16:31, sajmonik_wisbech napisał(a):
jakie wizy?pomylilo Ci sie moze z nowa zelandia?:-D
to tez na N


Jak masz takie glupoty doradzac ludziom, to lepiej nic nie pisz :)
Moja rodzina zyje w Norwegii wiec wiem co pisze.

chyba nie wizy a pozwolenie na prace?
a to co innego:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

witek28w

Post #3 Ocena: 0

2009-01-30 05:42:47 (15 lat temu)

witek28w

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Lethbridge,AB

Cytat:

2009-01-29 10:21:50, ciupek77 napisał(a):
Witek28w napisal"

Byłem tam jakoś tak jak kolega pisze,ale pamiętam to troszkę inaczej.Im dalej na północ poza Trondheim było coraz taniej,coraz mniej ludzi,coraz krótszy dzień i coraz niższe zarobki,na południu nie byłem więc nie wiem,ale Oslo i okolica to największe skupisko ludzi w Norwegii i tam jest definitywnie najdrożej,no porównywalne ceny (ale nie tak wysokie) są jeszcze na zachodnim wybrzeżu(okolice Stawanger i Bergen).Ale ręki nie dam uciąć,mogę się mylić. "**** Wiesz nie bedziemy sie tu spierac kto ma racje bo nie ma to sensu najmniejszego.Ja opisalem swoje obserwacje,a Ty swoje.Ja gotowalem tam dla 25-50 osob i na kazdego dostawalem stawke(glodowa)35NOK/dziennie.Na poludniu nie bylo ciekawie z tego madrze gospodarowac(od Arendal az po Uszlo),ale jak dobilismy juz wyzej (Stienkjer,Levanger,Verdal)tam byla dopiero kaskaderka.Przez te 8 mies.zjechalismy kawal Norwegii od wlasnie Arendal az po Stienkjer(wyzej nie bylem)co tydzien zmieniajac miejsce pobytu-wiec mysle ze raczej obiektywnie sprawe potraktowalem*****Co do zarobkow w roznych czesciach kraju to nie bede sie spieral,bo nie wiem z pierwszej reki.Ja pracowalem przez polskiego posrednika ktory pewnie charatal drugie tyle co mi placili,a placili smieszne pieniadze(7000NOK/m-c za 7 dni w tygodniu).

Faktycznie nie ma się co spierać,każdy stara się podać swoje doświadczenia z pobytu,ale te 7000,to miałeś człowieku marnotę.
I zszedł Bóg na ziemię i zobaczył pracę moją i był zadowolony , a usłyszawszy ile zarabiam usiadł i się rozpłakał.....Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciupek77

Post #4 Ocena: 0

2009-01-30 09:56:05 (15 lat temu)

ciupek77

Posty: 238

Mężczyzna

Z nami od: 25-03-2008

Cytat:

2009-01-30 05:42:47, witek28w napisał(a):


Faktycznie nie ma się co spierać,każdy stara się podać swoje doświadczenia z pobytu,ale te 7000,to miałeś człowieku marnotę.
Marnote to malo powiedziane,raz ze 7k to nie pieniadz jak na NO(ale na polskie to bylo wtedy 3,5k a w kraju rylem za 1500ZL),dwa ze zwrot podatku staryc za nas odbieral,podejrzewam tez ze i benefity na nas rabal bo musialem podac dane wszystkich dzieci.Chcialem nawet sprawe dawac do sadu,odnalazlem paru chlopakow i zeby zbiorowo,ale sie wycofali bo pewnie moze jeszcze kiedys beda musieli przez ZPRy na "kontrakt"wyjechac.....Teraz sie po malu rozgladam za jakas robotka w NO jakby sie trafila.Najlepiej w Bergen,Dramen(byle nie w Uszlo)albo jak za dobre pieniazki to moglo by byc wyzej jakis Alesund,Kristiansund.Zona mi sie wzbrania-zapuscila korzenie w tym UK i boi sie zmieniac jezyk.Ja znowu nie moge juz tu wysiedziec.Nie wiem jak u Ciebie to wyglada,ale po mojemu to jak ktos byl juz raz w Skandynawii to bedzie robil wszystko zeby wrocic.I ja chyba wkrotce wroce(w opcji byla Kanada-bo mam nawet prace nagrana jakby co ale to cale latanie za wizami...)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

witek28w

Post #5 Ocena: 0

2009-01-30 18:06:21 (15 lat temu)

witek28w

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Lethbridge,AB

Cytat:

2009-01-30 09:56:05, ciupek77 napisał(a):

2009-01-30 05:42:47, witek28w napisał(a):


"Faktycznie nie ma się co spierać,każdy stara się podać swoje doświadczenia z pobytu,ale te 7000,to miałeś człowieku marnotę.
Marnote to malo powiedziane,raz ze 7k to nie pieniadz jak na NO(ale na polskie to bylo wtedy 3,5k a w kraju rylem za 1500ZL),dwa ze zwrot podatku staryc za nas odbieral,podejrzewam tez ze i benefity na nas rabal bo musialem podac dane wszystkich dzieci.Chcialem nawet sprawe dawac do sadu,odnalazlem paru chlopakow i zeby zbiorowo,ale sie wycofali bo pewnie moze jeszcze kiedys beda musieli przez ZPRy na "kontrakt"wyjechac.....Teraz sie po malu rozgladam za jakas robotka w NO jakby sie trafila.Najlepiej w Bergen,Dramen(byle nie w Uszlo)albo jak za dobre pieniazki to moglo by byc wyzej jakis Alesund,Kristiansund.Zona mi sie wzbrania-zapuscila korzenie w tym UK i boi sie zmieniac jezyk.Ja znowu nie moge juz tu wysiedziec.Nie wiem jak u Ciebie to wyglada,ale po mojemu to jak ktos byl juz raz w Skandynawii to bedzie robil wszystko zeby wrocic.I ja chyba wkrotce wroce(w opcji byla Kanada-bo mam nawet prace nagrana jakby co ale to cale latanie za wizami...)"



Też o tym myślałem,ale ja robiłem w budowlance i typowo w Oslo,nie mam już siły zaczynać od nowa,kontakty pourywane,polaków się najechało,w latach 2000-2002(kurcze to było tak dawno?) Norwedzy szacowali liczbę polaków w sezonie na 500k ,ale było grubo ponad 1mln,nikt nie miał kontroli nad tymi którzy byli tam na stałe,z mojej okolicy było ok 3k,a gdzie reszta polski?Jak się pojechało na Bogstad to się można było napatrzeć ilu tam było ludzi,a samych mieszkających w Oslo ile było to nikt nie miał pojęcia.Już jestem delikatnie za stary na rozpoczynanie "nowego" życia, a już na pewno w Norwegii,troszkę za drogo na pobyt bez dochodu.A co do Kanady,jak masz ofertę pracy to się nie przejmuj wizami i lataniem,załatwisz na miejscu,z pracą w ręku zawsze łatwiej,a klimat podobny do Norwegii.Fakt że ciągnie mnie tam spowrotem,może kiedyś,ale na pewno nie do budowlanki,na kierowce bym siadł prędzej.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
:-P

Jakoś dziwnie zacytowało ,musiałem poprawić,cobym plagiatu nie strzelił.

[ Ostatnio edytowany przez: witek28w 30-01-2009 18:08 ]

I zszedł Bóg na ziemię i zobaczył pracę moją i był zadowolony , a usłyszawszy ile zarabiam usiadł i się rozpłakał.....Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciupek77

Post #6 Ocena: 0

2009-01-31 10:23:47 (15 lat temu)

ciupek77

Posty: 238

Mężczyzna

Z nami od: 25-03-2008

Witek28w wiesz z Kanada to nie takie proste...Nie porwal bym sie nie majac wizy na nas wszystkich w kieszeni.Mam 4 dzieci a najmlodszy ma miesiac...Znowu leciec samemu i nie miec pewnosci kiedy rodzine sciagniesz to nie dla mnie.3-4 miesiace to max na jaki jestem w stanie zostawic ich tutaj.Wiec opcja z zalatwianiem wizy na miejscu odpada.Robilem rozeznanie ze Szwecja i tam loteria.Mieszkania tanie,ale z praca jest roznie.Mozesz dostac na czas okreslony i nie masz pewnosci czy ci przedluza,albo czy szybko cos innego zlapiesz.W NO pod tym wzgledem troche lepiej,ale znowu co roku trzeba pozwolenie na prace (tak to przynajmniej zrozumialem,jak masz inne info to podziel sie)....A co do tego co napisales,to czlowiek nigdy nie jest za stary...Jak mialem 27lat to zazdroscilem tym co znali angielski,wmawialem sobie ze dla mnie juz za pozno.Dzisiaj mam 32 prawie,po ang sobie radze,norweskiego liznalem,slowackiego i jescze mam malo.Postawilem sobie za cel ze predzej czy pozniej i tak sie naucze norweskiego chocby na tyle na ile znam angielski.Pozdro

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,