MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Oszustwo z rej. w DVLA.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Darioushz

Post #1 Ocena: 0

2008-12-31 18:36:50 (15 lat temu)

Darioushz

Posty: 195

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 31-12-2008

Skąd: Berkshire

Witam !
Mam nietypowy problem . Chociaz moze to sie czesto spotyka , ale dla mnie to calkowite zaskoczenie.
Zaczne od poczatku.
Trzy tygodnie temu dostalem do zaplacenia dwa mandaty za parkowanie.
Roznica pomiedzy mandatani wynosi 2 dni a przewinienie nastapilo w grudniu 2007.!!
Na mandacie podane jest jak zawsze: rodzaj przewinienia , miejsce , nr. rej. auta i kwota do zaplaty.
Co ciekawe w tym czasie bylem w pracy w swojej ciezarowce daleko od tego miejsca.
Mam na potwierdzenie time sheet z tych dni , tachgrafy i run sheet z moimi i ciezarowki danymi zawierajace czas , rodzaj i miejsca dostarczania towarow z podpisem odbierajacych towar.
Bylem przekonany ze wlasciciel pojazdu mnie podal jako prowadzacego pojazd w tym czasie.
Pewny siebie , posiadajac niezbite dowody ze nie moglem w tym czasie prowadzic tego pojazdy wyslalem odpowiednie odwolanie plus wszystkie dodatki i opis sytuacji.
Z ciekawosci wszedlem na strone firmy ubezpieczeniowej i w miejscu : " get quote" wprowadzilem swoje dane plus nr.rej. auta.
Oczywiscie dostalem kwote ewentualnego ubezpieczenia auta z pelnymi danymi pojazdu.
Uspokoilo mnie to juz calkowicie bo okazalo ze to model auta ktorego napewno nigdy w zyciu nie prowadzilem.
Dzisiaj dostalem odpowiedz ze mam zaplacic a jak nie nie to sprawa idzie do sadu i ze sprawdzili w DVLA i jestem zarejestrowany jako wlasciciel auta.!
Szok !!
Dzwonie do DVLA i przedstawiam sprawe.
Trwa chwile sprawdzanie i dostaje potwierdzenie ze jest zarejestrowane na mnie auto.
I tu zaczyna sie ciekawie.
Pyta sie mnie o date urodzenia , podaje.. i sie nie zgadza.!
Adres .. tez sie nie zgadza !!
Poniewaz to nowy adres pod ktorym mieszkam od miesiaca to podaje jeszcze wczesniejszy , pod ktorym mieszkalem 4 lata .. i tez sie nie zgadza.!
Dla pewnosci podaje jeszcze dwa wczesniejsze , cofajac sie o 7 lat do tylu i tez nie ten adres !!
Oczywiscie nie dostalem adresu pod ktorym podobno zarejestrowalem auto , bo to ja mam podac prawidlowy adres a nie pracownik DVLA mnie.
No i nie wiem co teraz robic ?
Dzwonilem ponownie do "parkingowych" , ale rzecz jasna odebrala inna osoba i do tego zamykali biuro i system juz byl nie dostepny.
Powiedziano by zadzwonic do nich w poniedzialek.
Z tego co powiedziala wczesniejsza osoba od " parkingowych" , to oni juz maja potwierdzenie od DVLA i raczej im to wystarczy.
Wyglada to tak , ze ktos uzyl mojego imienia i nazwiska podajac swoj , rodziny lub znajmego adres , by mogl odebrac dowod rejestracyjny.
Teraz mam pytanie ?
Czy to nie jest przestepstwo ?
Czy powinienem z tym isc na policje?
Czy moze do prawnika ? po porade.
Mam nadzieje ze moze tu ja dostane.
Napewno nie zaplace i nie zostawie tego . Jezeli winowajca to czyta ( co jest mozliwe) to niech wie ze nie odpuszcze.
Prosze o porade co robic . Bardzo dziekuje !.
Darek

[ Ostatnio edytowany przez: Darioushz 31-12-2008 18:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-12-31 18:41:53 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz wyjasnic z DVLA te sprawe najpierw. Skoro po podaniu numeru rej. na stronie ubezpieczyciela juz wiesz, ze to zupelnie inne auto na tych samych tablicach rej, to zglos im to i powinni to sami wyjasnic. Najlepiej listownie, zeby miec potem potwierdzenia.
Zapewne beda musieli sprawdzic od kogo kupiles auto, jakies umowy, ubezpieczenia itp i kiedy pojawil sie klon w systemie.

Natomiast firmie parkingowej mozesz przekazac te same informacje i poinformowac ich, ze sprawa jest w toku w DVLA. Na pewno zdaja sobie sprawe, ze nie maja szans w sadzie.
Swoja droga jesli mandat jest sprzed roku to moze to juz nie firma parkingowa tylko firma windykacyjna Cie sciga?

Nie pierwszy raz slysze taka historie, wiec jak widac tubylcy tez lubia klonowac auta i tablice rej. Zwykle po wyjasnieniu z DVLA poszkodowanemu zmieniali numer rejestracyjny.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-12-31 18:50:32 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Darioushz

Post #4 Ocena: 0

2008-12-31 18:51:55 (15 lat temu)

Darioushz

Posty: 195

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 31-12-2008

Skąd: Berkshire

Nie , nie !!
Male nieporozumienie !
Tablice nie sa takie jak moje . Sa calkiem mi nie znane.
Mandaty przyszly ok. trzy tygodnie temu a zostaly wyslane dwa dni wczesniej. To data przewinienia jest z grudnia 2007.
Tyle zapewne "parkingowym" zajelo znalezienie mojego adresu.
Napewno pod adresem gdzie jest zarajestrowane auto ktos powiedzial , ze nikt taki tu nie mieszka i odeslal mandaty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2008-12-31 18:53:52 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To w ogole nie ma problemu. Po prostu szukaja osoby o takich samych danych jak Ty. Innego Dariusza. Znalezli Ciebie, bo pewnie jestes zarejestrowany do wyborow lub wlasnie Twoje dane wyszperali z agencji kredytowej.

W takiej sytuacji trzeba im stanowczo napisac, ze nigdy nie byles w tym miejscu, nigdy nie miales takiego samochodu i nie jestes osoba, ktorej szukaja. Po ich stronie zostanie udowodnienie, ze to Ty. Podejrzewam, ze to w takim razie firma windykacyjna, bo oni stosuja takie metody.
W ogole do nich wiecej nie dzwon tylko zalatwiaj wszystko listownie.

Jesli to firma windykacyjna to mozna dodac cos takiego na koncu listu:

"I am familiar with the “Office of Fair Trading Debt Collection Guidance” which states that it is unfair to send demands for payment to an individual when it is uncertain that they are the debtor in question.

I would ask that no further contact be made concerning the above account unless you can provide evidence as to my liability for the debt in question.

I await your written confirmation that this matter is now closed. Otherwise I will have no option but to make a complaint to the trading standards department and consider informing the OFT of your actions."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-12-31 19:09:14 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Skoro 'adres się nie zgadza' to jak mogli ci przysłać mandat? :-o

Rozmawiając z dvla trzeba było od razu im powiedzieć że nie jesteś właścicielem tego auta. Jak nie powiedziałeś to zadzwoń i powiedz.
Ktoś spisał twoje nazwisko np. z listu leżącego na wycieraczce, gdy mieszkałeś z innymi osobami w 1 domu, i się nim posłużył


[ Ostatnio edytowany przez: vitek 31-12-2008 19:16 ]

The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2008-12-31 19:14:51 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sprawdzili w DVLA imie i nazwisko osoby, na ktora jest auto zarejestrowane. Pewnie dostali tez adres wlasciciela, ale nie dostali odpowiedzi zwrotnej lub ktos odeslal im, ze ta osoba juz tam nie mieszka, to zaczeli szukac osob o takim imieniu i nazwisku pod innymi adresami i tyle.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Darioushz

Post #8 Ocena: 0

2008-12-31 19:17:51 (15 lat temu)

Darioushz

Posty: 195

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 31-12-2008

Skąd: Berkshire

Raczej to nie jest firma windykacyjna , bo na liscie jest logo Borough Coucil.
Cytat:
You now have two options:
a)Make an Appeal to the Independent Adjudicator using the enclosed form.
b) Pay the Penalty Charges and the cases will be closed.

Nie widzialem tego form bo zona odebrala rano poczte i odlozyla na bok.

Z listu jeszcze wynika ze zle odczytali apelacje.
Wychodzi na to ze zrozumieli ze nie bylem wlascicielem w czasie popelnienia wykroczenia a nie ze nigdy nie bylem wlascicielem.
Zalamka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2008-12-31 19:18:57 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To odpisz im jeszcze raz podajac wszystkie informacje. Nie ma sie czym przejmowac, groznie wyglada, ale wszystko jest do wyjasnienia i sa setki takich historii.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #10 Ocena: 0

2008-12-31 19:19:06 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

No tak, jakby się nazywał John Smith to by go pewnie nie znaleźli :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,