MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Landlord dał nam wypowiedzenie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bolim09

Post #1 Ocena: 0

2008-12-13 22:30:41 (15 lat temu)

bolim09

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2008

Kontrakt na mieszkanie mamy podpisany na rok od dnia 24 sierpnia 2008 do 24 sierpnia 2009. Dzisiaj Dostaliśmy dwu miesięczne wypowiedzenie i na okres wypowiedzenia podwyżkę czynszu o Ł50 więcej niż jest na kontrakcie. Czy jest to zgodne z prawem? Problemy zaczęły się tydzień temu gdy wprowadziła ekipę elektryków do wymiany instalacji, nie ustalając z nami określonego terminu, dając im klucze do mieszkania i rozpoczęli remont pod naszą nieobecność i bez naszej wiedzy. Po skończonych pracach zgłaszaliśmy jej iż wyskakują nam korki, zostaliśmy zlekceważeni oraz poinformowani że odbiór instalacji elektrycznej odbędzie się pod naszą nieobecność ponieważ wiedziała że na Święta jedziemy do Polski na 3 tygodnie. Czy ona może wchodzić do mieszkania kiedy chce?
Informowaliśmy ją o szkodach wyrządzonych przez elektryków, usłyszeliśmy że to nie nasza sprawa! Jak mamy bronić się przed utratą depozytu, za zaistniałe szkody?
Dziękuje
Proszę o pomoc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2008-12-13 22:40:48 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2008-12-13 22:50:36 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Landlord nie ma prawa wstepu do lokalu bez wczesniejszej informacji chyba, ze jest to awaria i sprawa wymaga interwencji. Remont instalacji trudno nazwac awaria. Co prawda lamie wasze prawo do "quiet enjoyment", ale nie mozecie jej za bardzo pociagnac za to do odpowiedzialnosci.

Mozecie natomiast napisac do niej list, ze lamie Wasze prawa lokatorskie wchodzac do nieruchomosci bez Waszej wiedzy i zgody, to moze sie przydac w razie sporu o depozyt. Oczywiscie list za potwierdzeniem odbioru.

Jesli elektrycy dokonali zniszczen to sugeruje wszystko udokumentowac fotograficznie, z data na zdjeciach i pisemne ja o tym poinformowac. List za potwierdzeniem odbioru. Musicie miec jakas podkladke, jak bedzie twierdzic, ze to Wy zniszczyliscie.

Wypowiedzenie mogla Wam dac jesli jest zgodne z umowa.

Podwyzka oplat: nie mozna podwyzszyc oplat w czasie trwania umowy typu fixed czyli wlasnie takiej jaka masz - na okres roku, chyba ze masz taki zapis w umowie. Jesli nie masz i nie zgadzasz sie to nie moze Ci nic zrobic.

Najlepiej miec przebieg calego sporu z wlascicielka na pismie, przyda sie do sporu o depozyt lub sprawy w sadzie, gdyby okazalo sie, ze Wasz depozyt nie jest chroniony. Czy masz jakies potwierdzenie ochrony depozytu? Czy umowa, o ktorej piszesz to jest pierwsza umowa, czy kolejna na to mieszkanie?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2008-12-13 22:53:31 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W swietle tego co jest w poprzednim watku, czesc mojego powyzszego postu moze byc nie wazna, bo juz widze, ze to kolejna umowa na to samo mieszkanie.

Tu jest pelen artykul na ten temat:

http://www.tenancyagreementservice.co.uk/rent-increases.htm

Nie wiem tez jak ma sie teraz sprawa depozytu w zwiazku z tym. Kto ma teraz depozyt i czy byl chroniony przez agencje czy jest teraz chroniony przez wlascicielke.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2008-12-13 23:22:21 (15 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To sie podepne z pytaniem pod watek.
Co jesli landlord wplacil depozyt po prawie 1,5 roku od jego pobrania?
Generalnie agencja zbankrutowala, kontakt sie urwal, namiarow do landlorda nie bylo. Dopiero po wstrzymaniu platnosci sie znalazl, z zadaniem uregulowania zaleglosci.
Domek fajny, wiec nie bardzo sie widzi przeprowadzka, tylko proby renegocjowania warunkow nie maja szans, m.in dosc wysoka kaucja.
No i pozostaje obawa, ze w razie jakiejkolwiek awarii bedzie brak kontaktu, bo wlasciciel mieszka na drugim koncu UK.
Roczna umowa sie skonczyla, dopiero teraz doszedl aneks na nastepny rok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #6 Ocena: 0

2008-12-13 23:32:35 (15 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Nasza "czarna miła" landlord również wchodziła do naszego mieskzania bez naszej wiedzy.
Ostatnio mój mąz powiedział jej,że jesli jeszcze raz wejdzie do naszego domu bez naszej wiedzy,to spotkamy się w sądzie.Ona na to,że to jej dom,a mój mąz powiedział,że owszem jej dom ale teraz to my tu mieszkamy i za każdym razem ma telefoniczne umówic się z nami.I powiem Wam,ze gdy mąż postraszył ją sądem i palcem wskazał na drzwi ze słowami:"Wyjdź z mojego mieszkania",to ona od tamtej pory a juz minęło 4mies-nie pokazuje się.
Hmmm...ciekawe czy to nie ta sama kobieta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2008-12-14 00:14:21 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2008-12-13 23:22:21, karjo1 napisał(a):
To sie podepne z pytaniem pod watek.
Co jesli landlord wplacil depozyt po prawie 1,5 roku od jego pobrania?

Chodzi Ci o techniczna strone ochrony? Z tego co czytalam, to sady uchylaja sprawy spoznionej ochrony depozytu jesli landlord zacznie go chronic przed rozpoczeciem sprawy sadowej.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bolim09

Post #8 Ocena: 0

2008-12-14 10:28:32 (15 lat temu)

bolim09

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2008

nasz depozyt jest chroniony przez TDSR i mamy potwierdzenie

Jest to druga nasza umowa Pierwsza była z agencją podpisana , a ta druga jest podpisana bezpośrednio z Landlordem

Ja mam jeszcze pytanie czy jak wysyłam wszystkie listy do Landlorda drogą elektroniczną czy jest to honorowane tak jak list z potwierdzeniem odbioru

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jojomaster

Post #9 Ocena: 0

2008-12-14 11:07:19 (15 lat temu)

jojomaster

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 18-07-2007

Skąd: luton

nie ma absolutnie zadnego prawa wchodzic do mieszkania jak was nie ma. moze przyjsc jak wczesniej zadzwoni lub napisze. inaczej to jest zwykle wlamanie i mozesz wezwac policje... najlepiej zmiencie zamki - my tak zrobilismy. nasz lanlord zostal przylapany na lazeniu pod nasza nieobecnosc i tego samego dnia zmienilismy zamki. jak nie jestes pewna to idz do CAB powiedza ci w 5 min co wolno

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

drucianka

Post #10 Ocena: 0

2008-12-14 11:27:29 (15 lat temu)

drucianka

Posty: 414

Kobieta

Z nami od: 13-10-2007

A ja bym założyła alarm na drzwi :-]:-], bardzo by się zdziwiła przy następnej nieoczekiwanej wizycie.

Czynszu nie może podnieść do końca umowy, ale może za wypowiedzeniem tą umowę przerwać, zresztą tak jak wy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,