MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co mam zrobić jak zgubiłam prawo jazdy????

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Agataa

Post #1 Ocena: 0

2008-08-11 23:06:56 (16 lat temu)

Agataa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 11-08-2008

Musze jechać autem-((bilet na prom kupiony,moze faktycznie sprobuje isc na policje-(((

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andreek

Post #2 Ocena: 0

2008-08-11 23:07:40 (16 lat temu)

andreek

Posty: 776

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2008

Skąd: S.Yorkshire

Cytat:

2008-08-11 23:00:14, walker napisał(a):
jak mi ukradziono polskie prawo jazdy w uk zadzwonilem do polski i przefaksowali zaswiadczenie o posiadaniu prawa jazdy .nr telefonu znalazlem w internecie.
wszystko zalezy na kogo trafisz w urzedzie.
glowa do gory i pomysl :co bys zrobila gdyby ci ukradziono dokument w drodze ?
:-)

Lub zrob wlasnie tak jak Walker Ci radzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andreek

Post #3 Ocena: 0

2008-08-11 23:11:14 (16 lat temu)

andreek

Posty: 776

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2008

Skąd: S.Yorkshire

Policja raczej niewiela Ci pomoze,bo nawet jesli podczas kontroli w UK beda w stanie sprawdic Twoje zgloszenie ,to co poza jego granicami?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Agataa

Post #4 Ocena: 0

2008-08-11 23:17:10 (16 lat temu)

Agataa

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 11-08-2008

Tak tylko gdzie mam przefaksować te potwerdzenie z urzedu ze mam prawo jazdy???wysłałam meila do konsulatu,tylko kiedy się odezwą to nie wiadomo,a co moga mi zrobic jeśli w europie zatrzymaja mnie bez prawa jazdy????

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andreek

Post #5 Ocena: 0

2008-08-11 23:21:54 (16 lat temu)

andreek

Posty: 776

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2008

Skąd: S.Yorkshire

Odpowiedz na to Twoje pytanie to juz jest chyba loteria.Probuj dzwonic do Twojego urzedu gdie wydano Ci prawojazdy,numer tel. napewno znajdziesz w internecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andreek

Post #6 Ocena: 0

2008-08-11 23:24:17 (16 lat temu)

andreek

Posty: 776

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2008

Skąd: S.Yorkshire

Mozesz podac nu.faxu do siebie do pracy,lub to jakiegos z Twoich znajomych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2008-08-12 08:52:05 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hm, tylko jest jeden szkopuł, pamiętacie gdy ruszyła wymiana praw jazdy w polsce, trzeba było oddać stare czekać miesiąc i dostawało się nowe, wyszedł problem gdy zaczęli wymieniać prawka kierowcom autobusów, bo każdy kto oddał prawko, musiał iść na miesiąc urlopu.
Z jakiś przyczyn nie chiano wprowadzać dokumentu zastępczego, nie znam się na ustawodastwie ale
Rozwiązano to jak wiemy tak że przyjmowano same wnioski, a sam dokument wymieniano przy odbiorze, tym sposobem nadal nie ma żadnego dokumentu zastępującego prawo jazdy!
Tak czy siak, jeżeli nawet dostaniesz fax o posiadaniu uprawnień, możesz go użyć tylko do złożenia wniosku w DVLA, ale czas na otrzymanie dokumentu to 14 dni, moze się uda w 10 jak złożysz go w urzędzie i skożystasz z natychmiastowego sprawdzenia paszportu (w moim przypadku był to dodatkowy koszt 2 czy 4 funty)
Acha zmieniły się ceny na wymiany prawa jazdy w UK z 30 na 50 funtów http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/DriverLicensing/NeedANewOrUpdatedLicence/DG_4022089

Więc albo jazda na wariata, albo poproszenie kogoś o pomoc i zabranie go do polski gratis, w zamian za prowadzenie samochodu, w tym wypadku mam nadzieje że masz samochód na polskich blachach, bo jak na Uk to musisz zadzwonić do ubezpieczyciela i dopisać kierowce do ubezpieczenia, koszt od 30-70 funtów

Współczuje jak cholera :( :-[
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Nata123

Post #8 Ocena: 0

2008-08-12 09:20:23 (16 lat temu)

Nata123

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 24-07-2008

Skąd: Stretford

przede wszystkim musisz udac sie na policje i zglosic zaginiecie dokumentu,dostaniesz od nich zaswiadczenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2008-08-12 09:27:49 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2008-08-12 09:20:23, Nata123 napisał(a):
przede wszystkim musisz udac sie na policje i zglosic zaginiecie dokumentu,dostaniesz od nich zaswiadczenie.

Można iść ale jechać się na tym nie da

"Kierowca, któremu skradziono prawo jazdy, dopiero po otrzymaniu jego wtórnika może znowu usiąść za kierownicą. Przepisy są w tej kwestii bezwzględne – przypomina “Rzeczpospolita”. Samochód można prowadzić, posiadając ważny, uprawniający do tego dokument. Jeśli go nie mamy, to niezależnie od powodu, siadając za kierownicą, popełniamy wykroczenie. W razie kontroli drogowej trzeba się liczyć z mandatem w wysokości 50 zł. Zgodnie z ustawą - Prawo o ruchu drogowym prawo jazdy zalicza się do tych dokumentów, które są ważne tylko w postaci oryginałów. Nie można ich zastąpić żadnym tymczasowym zaświadczeniem. Ani z policji o zgłoszeniu kradzieży, ani otrzymanym z urzędu komunikacji, które potwierdziłoby zdobyte już uprawnienia do kierowania pojazdem. - Takie zaświadczenia nie są i nigdy nie będą tak dobrze zabezpieczone przed fałszerstwem jak oryginalny dokument - tłumaczy nadkom. Krzysztof Hajdas z biura prasowego KGP. Na wydanie wtórnika urząd komunikacji właściwy dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy ma 30 dni. Zdarza się, że nowy dokument można dostać już po tygodniu; tak jest np. w Urzędzie Komunikacji Miejskiej Warszawa-Śródmieście. Nierzadko jednak okres ten bywa o wiele dłuższy, jeśli od czasu otrzymania prawa jazdy zmieniliśmy miejsce zamieszkania. Wówczas czasochłonne jest zgromadzenie wszystkich niezbędnych dokumentów i przesłanie ich z urzędu do urzędu. Konsekwencje okazują się poważniejsze, jeśli osoba, która utraciła prawo jazdy, jest zawodowym kierowcą. Problemu nie stanowi już 50-złotowy mandat, ale zawieszenie w obowiązkach służbowych. Jeśli kierowca jest zatrudniony na zasadzie umowy o pracę, może w takiej sytuacji wziąć urlop. Jeżeli jednak wszystkie wolne dni wykorzystał, to np. pracując w stołecznych Miejskich Zakładach Autobusowych, może się zwrócić do pracodawcy. - Jesteśmy w stanie wystąpić do urzędu gminy o przyspieszenie procedury wydania nowego prawa jazdy z ważnych powodów. Takie sytuacje miały już miejsce - mówi Adam Stawicki, rzecznik prasowy MZA. Gorzej, jeśli kierowca jest jednoosobową firmą i świadczy usługi na podstawie umowy-zlecenia na rzecz np. korporacji taksówkowej czy firmy logistycznej. Brak dokumentu realnie uniemożliwia mu zarabianie pieniędzy. Kiedy rozpoczęło się masowe wymienianie praw jazdy z książeczkowych na plastikowe, okazało się, że problem luki w przepisach faktycznie istnieje. Z powodu liczby składanych wniosków nowe dokumenty wydawano po kilku tygodniach. Ministerstwo Transportu przygotowało wtedy projekt ustawy, która umożliwiała prowadzenie pojazdów bez prawa jazdy, ale na podstawie dokumentu tymczasowego wydanego przez urząd komunikacji. Projekt utknął między resortami i od tamtej pory nikt nie zajmował się tą sprawą – komentuje dziennik.
"

[ Ostatnio edytowany przez: krakn 12-08-2008 09:43 ]

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

bercia

Post #10 Ocena: 0

2008-08-12 09:33:35 (16 lat temu)

bercia

Posty: 1364

Kobieta

Z nami od: 22-08-2007

Skąd: Szkocja

Ja jak bylam w Polsce wymienialam prawko na nowe... i niestety poki nie mialam nowego dokumentu w rece nie moglam jezdzic autem ( tak mi oswiadczyla urzedniczka) wiec jezeli pojedziesz do Polski bez prawka mozesz sie liczyc z nieprzyjemnosciami w trakcie jakiejs kontroli...
Wydaje mi sie ze konsulat wiecej Ci pomoze niz policja angielska gdyz prawko masz polskie nie angielskie nie?
Pozdrawiam i zycze Ci jak najszybszego rozwiazania problemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,