MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przykro mi to stwierdzić, ale...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Postów: 189

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bloby00

Post #1 Ocena: 0

2008-07-05 17:17:04 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

...moja cierpliwość już się wyczerpała. Nie chciałbym być jednak nazywany rasistą, bo nie mam zamiaru się zachowywać jak taki, ale po wielu, wielu, naprawdę wielu przykładach i przypadkach, od dzisiaj staję się niezwykle podejrzliwy, a przede wszystkim z bardzo wielkim dystansem do wszystkich Murzynów w UK.

Po prostu...szkoda słów, czy podawania przykładów, ale uwierzcie mi, że naprawdę mam rację. Zwyczajów wynikających z pochodzenia jak i wychowania nie da rady tak łatwo i szybko wykorzenić, dlatego też u tych osób tak często się to widzi.

Nie będę tutaj dyskryminował żadnego czarnoskórego, bo przecież nie wiem nigdy na 100% jaki on naprawdę jest, zresztą dyskryminacja jest bardzo nie fair. Jednak moje podejście do nich (zwłaszcza psychologiczne) już nigdy nie będzie takie same jak do innych nacji!

Ciekawe, czy ktoś z was zauważył to samo? Zresztą, mam nadzieję, że nikt mnie tutaj nie zbluzga, a bardziej postara się spojrzeć z tego konkretnego punktu widzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2008-07-05 17:24:30 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ja już zauważyłem lata temu mieszkając miedzy nimi... ale fakt że tu są tak bezczelni i leniwi jak nigdzie indziej... no może poza stanami.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

malke

Post #3 Ocena: 0

2008-07-05 17:33:54 (16 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Nie możemy mówić o wszystkich ale fakt jest faktem i zgadzam się z wami.Czasem mam wrarzenie że to murzyni są rasistami szczególnie kobiety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #4 Ocena: 0

2008-07-05 17:44:39 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-07-05 17:24:30, krakn napisał(a):
ja już zauważyłem lata temu mieszkając miedzy nimi... ale fakt że tu są tak bezczelni i leniwi jak nigdzie indziej... no może poza stanami.

Cały problem jest w tym, ze nie chodzi tu o kolor skóry, tylko jak wspomniałem o rzeczy które oni robią jako normalne w ich krajach. Dlatego więc, jak sam napisałeś w Stanach jest nieco inaczej. Dlaczego? Dlatego, że jest to już kolejne pokolenie wychowywane głównie w duchu cywilizowanym, więc nawyki z ich pochodzenia znacznie straciły na wartości.

Czemu np tak wielu Murzynów zabija? Zwłaszcza tak, jakby to dla nich było coś zupełnie normalnego, jedyne wyjście? - Wina - w Afryce jest to na porządku dziennym, bo przecież w większości z tamtejszych krajów nie ma jako tako normalnej cywilizacji. Często jest dyktatura z kontrolą wojska i tam na co dzień są zabójstwa, gwałty, kradzieże, porwania itp. Takie podejście jest niezmiernie często jedyną rozrywką(?), czy sposobem na przetrwanie - na życie. Do tego oczywiście dochodzi edukacja, a właściwie jej brak, chociaż i tak trudno mi zrozumieć, logicznie wytłumać odebranie komuś życia (chociaż, przypomniał mi się przypadek w którym w Afryce Afrykańczycy zabili innych z tamtejszej ludności. Powód? Podobno rzucali zaklęcia, a przez to u "ofiar" przyrodzenia im malały. ???).

Nie jestem naukowcem, ale genetycznie to też chyba nie ma zbytniego powiązania z pochodzeniem - WSZYSTKO zależy od wychowania i środowiska. Znam chłopaka, który ma ojca z Afryki a matkę Polkę i przez nią głównie był wychowywany w duchu "normalności" polskiej - chłopak oprócz ciemniejszej skóry i kręconych włosów jest 100% normalnym z zachowania Polakiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lady2912

Post #5 Ocena: 0

2008-07-05 17:48:00 (16 lat temu)

lady2912

Posty: 307

Kobieta

Z nami od: 29-11-2007

Skąd: Sutton Green

sa leniwi, bezczelni i bardzo pewni siebie- nie mozna im wogole zwocic uwagi bo zaraz krzycza o rasizmie(nie wszyscy podkreslam)
pamietam jednego jak sie awanturowal ze na stolowce pracowniczej podaja tylko wieprzowe mieso(co bylo nieprawda) a on nie moze takiego jesci. zrobil taka bonanze, ze sprzedajaca prawie sie poplakala. to tylko jeden przypadek a znam jeszcze mnostwo innych. szkoda gadac:-o
Cos, podobnie jak nic, moze zdarzyc sie wszedzie....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Korba102

Post #6 Ocena: 0

2008-07-05 18:21:17 (16 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Uważaj kolego gdyż jest polowanie na ludzi o poglądach jak Ty przykład jest moderator >marcinb<
ja piszę dużo, to o czym zdążę przeczytać w prasie czy też zobaczyć w TV a o innych portalach nie wspomnę. Też podzielam opinie że ludzi przybyłych z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu czy też z zakątków Azji Wschodniej nie zaliczam do cywilizowanych gdyż niestety dużo widzę na co dzień co jest dowodem a niektórzy nie zgadzają się z tym stwierdzeniem i takich jak ja czy Ty osądza się mianem Rasista Fobia przeszła na niektórych od czarneckich czy też grylowanych. Właśnie musimy nagłaśniać to że te kultury ludzi są bez kultury, nie możemy milczeć ,milczenie wyraża zgodę na takie traktowanie. Oni nie przestrzegają prawa ale za to my musimy je przestrzegać gdyż od nas właśnie się wymaga tego. :-Y
Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

bloby00

Post #7 Ocena: 0

2008-07-05 18:47:32 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Co najgorsze, że właśnie ta tolerancja, czy bardziej "poprawność polityczna i kulturalna" przekracza czasami granice normalności. Ot np przykład z dzisiejszej prasy: Psie plakaty :-o

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2008-07-05 19:43:39 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no cóż, troche macie racji, gdy się pomieszka miedzy nimi w ich krajach to można wele zrozumieć, fakt ze trudy życia są tak koszmarne ze praktycznie nam europejczykom jest trudno zrozumieć, choć z drugiej strony patrząc na wiele miast w afryce to są większe niż warszawa, z drugiej strony faktycznie panuje tam terror, transporty bywają ostrzeliwane i to nie z karabinów, ale nawet z moździerzy.


Ale to jedna sprawa, wydawało by się że jeżeli jedzie się do innego kraju my rozumiemy że jedziemy w gości, próbujemy się doststosować do zasad naszego gospodarza, jednak jak wiemy Anglicy to imperialiści od setek lat, gdzie jest/ był największy rasizm?
USA, RPA, kto stworzył te kraje kolonie?

Z czasem nadszedł czas poprawnosci politycznej, w sumie słusznie, bo nie można kogoś tępić tylko dla tego ze ma inny kolor skóry.
I nagle stało się przegięcie w drugą stronę, święta islamskie w kraju o wpływie katolickim ma więcej do powiedzenia niż katolicy, co chwile wymyślają by święta bożego narodzenia nie nazywać tak a inaczej (shaping time?), natomiast nikomu nie wpadnie do głowy co kolwiek probować w dziedzinie kolorowych wyznań, bo zaraz będzie dym o rasizm.
i teraz to co już było wspomniane, polityczna poprawnosc powoduje pobłazliwość dla grup społecznych ktore w pewnym momencie stają poza lub nawet ponad prawem, i jak dla mnie to również jest rasizmem, ale wobec tych którzy nie mają koloru skóry.
Po prostu mam wrażenie ze niektórzy mają tendencje do popadania w skrajności, zbyt przekombinowane prawo przez polityków którzy starają się nie stracić ani jednego głosu, powoduje po prostu bajzel.

Polska nie jest wolna od podobnych problemów, tylo u nas rasizm jest znowu kościelny, politycy i ludzie choć po cichu psioczą i nie podoba im się ingerencja kościoła w życie ludzi to jednak mało kto się odważa cokolwiek zrobić... o parodio, mniej się przejmują tym czy ludzie mają co do gara włożyć niż tym co powie radio maryja, tym sposobem poza prawem jest pewna grupa ludzi.

No i taki jest ten pokorbiony świat.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #9 Ocena: 0

2008-07-05 22:08:07 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2008-07-05 22:41:29 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,