MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak sie dzisiaj czujecie w Londynie?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MaciekYMCA

Post #1 Ocena: 0

2008-06-29 07:55:59 (16 lat temu)

MaciekYMCA

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 29-06-2008

Czesc zadaje proste a jednoczesnie bardzo ciezkie pytanie.
Mam na imie Maciek w Londynie jestem juz od dwoch lat.
Prowadze wspaniale zycie praktycznie stac mnie na wszystko.
Idealna praca taka jaką bym sobie wymarzyl czyli scisle zwiazana ze sportem.
Majac to wszystko i tak planuje kazdego jednego dnia powrót.Martwi mnie tylko strefa życiowa.Jestem osobą w wieku 22 lat która już tutaj w Londynie sporo osiągneła.
W Polsce będe musiał sie dokształcić przez 3 lata żeby zaistnieć w moim obecnym zajęciu.
Czy macie takie samo uczucie?? Ostatnio przeczytalem artykul dwujęzyczni mają dwie osobowości.... Zgadzam sie w 100% Ja przebywając z Anglikami w pracy jestem kompletnie inną osobą tylko i wyłącznie ze wzgledu na kontrakt. Po prostu staram sie podchodzić do tego profesjonalnie.Jednoczesnie nie zmienia to faktu, że tesknie za moją kulturą, i życiem w Polsce...

a problem ?? -> Pieniądze ciężko rzucić mi tą kase co mam teraz..

jak wy sie czujecie ??
Planuje ktoś powrót?


Mam nadzieje że nikt nie odbierze tego maila ofensywnie, po prostu ciekawi mnie opinia publiczna na temat Londynu.

Dziekuje

[ Ostatnio edytowany przez: MaciekYMCA 29-06-2008 08:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #2 Ocena: 0

2008-06-29 08:27:54 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Ale chaos w Twoim poscie Macku.
Mysle, za najpierw zastanow sie nad Soba (mam na mysli nad tym, co w ogole chcesz od zycia).

Jak sam widzisz pieniadze szczescia nie daja. Co z tego ze stac Cie prawie na wszystko i prowadzisz wspaniale zycie, skoro codziennie tak naprawde jest Ci tutaj zle - bo jak sam napisalec, chcesz wracac.

Mlody jestes (tak jak i zreszta ja) tak wiec masz jeszcze czas na podjecie decyzji oraz na rozwoj.

A czy wracac, czy nie - sam sobie musisz odpowiedziec. Jak chcesz poznac opinie innych, to poczytaj troche forum i wyciagnij wnioski. Znajdziesz odpowiedz innych, czy chca wraca - czy nie, czy im tutaj dobrze, czy nie.

Ja narazie nie wracam do Polski. Pomimo, ze nie stac mnie na wszystko, nie mam idealenj pracy i narazie jestem tutaj sam. Tto co przezylem i doswiadczylem w Polsce, umacnia mnie w przekonaniu, ze pomimo ze jest czasami ciezko i obco - tutaj jest mi lepiej.

Pozdrawiam z rana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2008-06-29 08:52:14 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czytelnik1

Post #4 Ocena: 0

2008-06-29 09:16:41 (16 lat temu)

czytelnik1

Posty: 227

Z nami od: 12-06-2007

Ja przekonalam sie, ze faktycznie pieniadze szczescia nie daja ale garstka ich jest potrzebna :D.

Mam 32 lata, mieszkam tutaj od dwoch lat i jestem bardzo zadowolona. Moja praca nie jest ta wymarzona ale nigdy nie podchodzilam do tego tematu emocjonalnie. Mam na mysli to, ze dzieki pracy moge spelniac swoje marzenia, wiec to co robie nie jest dla mnie najwazniejsze a to, czym moge sie cieszyc po otrzymaniu wyplaty :D. Choc nie moge narzekac i nigdy, a wstaje o 5 :00 rano, w mojej glowie nie pojawila sie mysl " cholera znowu do pracy ", poniewaz mam tam wspanialych ludzi ktorzy mnie uwielbiaja i ja ich rowniez. Przez cale moje zycie co jakis czas musialam zaczynac wszystko od zera i placic za moje decyzje rozne ceny ale dzieki temu jestem bardzo silna i zwariowana osoba. Bo tak naprawde kazdy potrzebuje zmian, tylko musi sie zastanowic jakich i czy bedzie sie z nimi dobrze czul.
Nie tesknie za Polska tylko za rodzina, choc teraz troche sie to rozmylo bo czas robi swoje. Jestem tu sama ( moj brat mieszka w UK ale w innej czesci ) i wlasnie zaczynam nowy etap w zyciu i to jest dla mnie bardzo ekscytujace. Dam rade czy nie??? Takze widzisz, sam musisz podjac decyzje i przyjac wszystko co z niej wynika.
Zycze Ci odnalezienia siebie i swojego miejsca na ziemi. :-D

[ Ostatnio edytowany przez: czytelnik1 29-06-2008 09:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MaciekYMCA

Post #5 Ocena: 0

2008-06-29 12:50:49 (16 lat temu)

MaciekYMCA

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 29-06-2008

Najgorsze jest to ze przewaznie tesknimy za miejscem w ktorym nas nie ma.W mojej sytuacji, jezeli zerwe kontrakt to powrotu juz raczej nie bedzie a z pewnoscia nie przy tej samej placy.

No nic jade na 3 tygodnie urlopu i pozniej zadecyduje:-)
Jedno jest pewne w Londynie nie chcialbym miec dzieci:)

Pozdrawiam Was wszystkich:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-06-29 17:42:10 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale w niektorych dzielnicach na obrzezach Londynu posiadanie dzieci nie wydaje sie tak straszne :-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2008-06-30 00:33:25 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ja sie czuje zajebiście, minął dzień pełen wrażeń a jutro na wariata dzień pracy od świtu, fajnie jest.
czuje się zajebiście fajnie :-]:-]:-]:-]:-]

jakaś nostalgia w twoim głosie...
baby ci trzeba, poczujesz się zajebiście :-Y:-o8-):-]:-]:-]:-]:-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Cosmique

Post #8 Ocena: 0

2008-06-30 09:12:10 (16 lat temu)

Cosmique

Posty: 266

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2007

Skąd: Londyn

doksztalc sie tutaj zaocznie w 4 lata i wtedy wracaj i z doswiadczeniem i z papierem. ja studiuje w Birkbecku i polecam ta uczelnie po stokroc. czego nie mialem szans ze wzgledow finansowych studiowac w Polsce studiuje tutaj.
w w w . m y s p a c e . c o m / c o s m i q u e d j

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

vitek

Post #9 Ocena: 0

2008-06-30 11:26:29 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-06-30 00:33:25, krakn napisał(a):
baby ci trzeba, poczujesz się zajebiście :-Y:-o8-):-]:-]:-]:-]:-]

Prosta a jakże trafna diagnoza by krakn :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,