MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak to piętnowac?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2008-06-26 23:23:45 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2008-06-26 23:51:35 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #3 Ocena: 0

2008-06-27 13:15:04 (16 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

ty nie zlamales. zlamala osoba, ktora ci sprzedala stanowisko pracy. posrednictwo pracy jest bezplatne dla szukajacego. jesli nie masz pracy to nie mozna cie karac za to kazac ci placic za mozliwosc pracy.
rociagajac granice twojego pytania mozna zapytac co zlego jest w polniewolniczej pracy imigrantow przemycanych nielegalnie do EU czy US? albo co zlego jest w pracy niewolniczej w ChRL czy KRLD?
zgadzasz sie z wykorzystywaniem ciebie przez innych - twoja sprawa. ja, mimo ze ty sie z tym zgadzasz, uwazam ze zostales w pewien sposob wykorzystany.
norma jest to ze skladasz aplikacje o prace i jesli spelniasz kryteria to zostajesz przyjety - a nie ze musisz sie oplacac zeby moc pracowac.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

iwona38

Post #4 Ocena: 0

2008-06-28 13:37:10 (16 lat temu)

iwona38

Posty: 2219

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Mazury - a czy Twoim zdaniem dawanie łapówki lekarzowi za możliwośc szybszego wykonania operacji to też nic złego? To działa na podobnej zasadzie, a teraz w Polsce już nic nie załatwisz bez łapówki. Moim zdaniem powinno się karac tak samo dającego jak biorącego. Swoje myślenie z Polski przeniosłeś tutaj a ja się z tym nie zgadzam bo nie chce żeby za parę lat była tu druga Polska i zebym musiała komuś płacic żeby "jak to Ty nazywasz" załatwic sobie pracę. Poza wszystkim nie o normy etyczne tu chodzi, to jest zwykłe łamanie obowiązującego prawa.
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lady2912

Post #5 Ocena: 0

2008-06-28 15:27:43 (16 lat temu)

lady2912

Posty: 307

Kobieta

Z nami od: 29-11-2007

Skąd: Sutton Green

we wloszech takie praktyki, czyli odsprzedawanie pracy, sa na porzadku dziennym. np praca przy opiece lub w hotelu kosztuje ok 250 euro. ja mialam niebywalego farta i pojechalam bez placenia haraczu.
potepiac czy nie? sama nie wiem...jezeli ktos bardzo potrzebuje pracy a druga osoba moze mu ja odstapic za kase, jezeli obie strony dogadaja sie i sa zadowolone to nie widze problemu. tak to juz jest. ten kto odsprzedaje tez musial kiedys zaplacic.
chcialabym zeby swiat byl tylko piekny, ludzie mili i bezinteresowni ale zazwyczaj tak nie jest.
Cos, podobnie jak nic, moze zdarzyc sie wszedzie....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #6 Ocena: 0

2008-06-28 15:49:38 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Marcinb ma racje. Prawo jest takie, ze za posrednictwo pracy nie mozna pobierac oplat, bo jest to nielegalne. Koniec kropka.

A z prawem wiemy jak jest. W miescie dozwolona predkosc to 30 mil na godzine - takie prawo. Kiepow z papierosow tez nie mozna rzucac na ulice, bo takie prawo itd, itp.

Z drugiej strony prace sobie znalazlem sam, ale i tak "wykorzystal" mnie bank. Znaczy sam sie dalem (tak samo jak kupujac prace). Wzialem konto Passport i place 6 funtow miesiecznie - a przeciez sa darmowe konta ;)

Ludzie nie wiedza jak zalatwic WRS i rowniez placa firmom za pomoc w zalatwieniu WRS, wymienienieniu prawa jazdy itd itp.

Mysle, ze kazdy sobie rzepke skrobie. Jak chcesz placic, to placisz - wolny kraj. Jestesmy dorosl przeciez 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

marcinb

Post #7 Ocena: 0

2008-06-28 17:40:10 (16 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Cytat:

2008-06-28 15:27:43, lady2912 napisał(a):
we wloszech takie praktyki, czyli odsprzedawanie pracy, sa na porzadku dziennym. np praca przy opiece lub w hotelu kosztuje ok 250 euro. ja mialam niebywalego farta i pojechalam bez placenia haraczu.
potepiac czy nie? sama nie wiem...jezeli ktos bardzo potrzebuje pracy a druga osoba moze mu ja odstapic za kase, jezeli obie strony dogadaja sie i sa zadowolone to nie widze problemu. tak to juz jest. ten kto odsprzedaje tez musial kiedys zaplacic.
chcialabym zeby swiat byl tylko piekny, ludzie mili i bezinteresowni ale zazwyczaj tak nie jest.


masz racje. ja ci ukradne samochod ale ty nie zglaszaj tego policji bo i tak nic nie zrobia. przyjdz do mnie dogadamy sie, zaplacisz mi pare zlotych gapowego, bo to ze ci ukradlem samochod to tak naprawde twoja wina, obie strony sa zadowolone. ty masz auto z powrotem a ja pare ekstra zlotych.

hmmm... co moge powiedziec, uczciwy biznes.
znam uczciwsze.

;-)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2008-06-28 17:47:22 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #9 Ocena: 0

2008-06-28 18:15:03 (16 lat temu)

iwona38

Posty: 2219

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Mazury- to skoro byłeś taki idealny na to stanowisko to po jaką cholerę płaciłeś? Bo naprawdę nie bardzo rozumiem... Może Ty lubisz jak ktoś Cię wykorzystuje? ;-)
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #10 Ocena: 0

2008-06-28 18:35:15 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Cytat:

2008-06-28 18:15:03, iwona38 napisał(a):
Mazury- to skoro byłeś taki idealny na to stanowisko to po jaką cholerę płaciłeś? Bo naprawdę nie bardzo rozumiem... Może Ty lubisz jak ktoś Cię wykorzystuje? ;-)


Alez Iwonko, Ty sie nudzisz - czy szukasz odpowiedzi na pytanie Jak to pietnowac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,