MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Może ktoś wie??? Przeczytajcie..

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

elmirka

Post #1 Ocena: 0

2008-06-18 01:18:25 (16 lat temu)

elmirka

Posty: 352

Kobieta

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Mam problem. Poszukuje 1 bedroom flatu w oklicach Ealingu..
Moze i sam fakt nie wydaje sie problemem, a jednak..
Mieszkanie potrzebne na "wczoraj", ale moze od poczatku..

Jestem mama 4 -miesiecznego cuda- no i jestem na macierzynskim. Do agencji isc nie moge, bo odsylaja mnie z kwitkiem skoro obecnie nie pracuje.. (w niektorych tylko sie godza pod warunkiem posiadania gwarancji w postaci srodkow na 6-miesieczny czynsz- a takich pieniedzy nie mam).
Dalam ogloszenie na gumtree, to jak sie okazuje chcieli mnie naciagnac na western union (3 osoby, lub jedna podszywajaca sie pod rozne nazwiska- pisalam w innym poscie)lub - jak sie dowiadywali, ze male dziecko, i ze obecnie nie pracuje - to mowy nie bylo :(

Moje pytanie brzmi:
Czy jest ktos, kto albo pracuje w agencji, lub zna kogos kto wynajmuje mieszkania lub slyszal cos o czyms??

Jestem w stanie zaplacic z gory za 1 m-ac czynszu i depozyt z gory. na wynajem tez mam, tyle, ze obecnie sa to pieniadze od panstwa- do pracy mam zamiar wrocic za 4 m-ce.

Pomozcie prosze..

dziekuje za wszelki odzew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

goskauk

Post #2 Ocena: 0

2008-06-18 07:25:42 (16 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

Czy ty jestes sama bez partnera? jezeli tak to idz do councilu i powiedz ze jestes z malym dzieckiem i nikt ci nie wynajmie mieszkania jezeli masz Housing benefit.Council zna miejsca gdzie ludzie wynajmuja przez HB.A wogole to mozesz sie o cos starac od nich,mozesz dostac nie zle miejsce z housing association,ktore buduja sie okolicach Ealingu .A tak to nie masz zadnych szans szczegolnie w Londynie.Chyba ze chcesz mieszkac na kupie u cyganow.:-|:-[
pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

kosmetyczka

Post #3 Ocena: 0

2008-06-18 10:06:10 (16 lat temu)

kosmetyczka

Posty: 106

Kobieta

Z nami od: 15-05-2006

Skąd: Sutton,Surrey

Witaj Elmirka.

Serdecznie wspołczuje Tobie tej tragicznej mozna powiedziec ciezkiej sytuacji w ktorej sie znalazłas. Ja pomuc nie moge choc bym chciała bo mieszkam za daleko. A co ze znajomymi?? Ojcem dziecka???? Jezeli nie chcesz pisac ok. Ale udaj sie własnie do najblizszego councilu i powiedz jaka masz sytuacje. Znałam podobny przypadek Kobieta odrazu dostała mieszkanie z council house bo dostała status bezdomnej. Wiec koniecznie idz do nich!!! Jak najszybciej!! Badz silna i dzielna !! Idz do przodu i nie poddawaj sie :) Napewno sie uda trzymam kciuki. I napisz jak sobie poradziłas. Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

elmirka

Post #4 Ocena: 0

2008-06-18 10:37:31 (16 lat temu)

elmirka

Posty: 352

Kobieta

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Bylam w councilu- zarejestrowalam sie na mieszkanie socjalne, ale powiedzieli mi, ze poki mam gdzie mieszkac ( umowa w tym domu skonczyla mi sie koncem maja, a jestem tu jeszcze tylko dlatego,ze landlorstwo jest w polsce) Ogolnie jest tu chora sytuacja i dlatego chce sie stad wyniesc, ale powiedzieli mi w councilu,ze skoro to ja sama chce sie wyniesc (pomimo zakonczenia umowy) to nie mam na co od nich liczyc, bo z wlasnej woli robie sie bezdomna. Ze musieli by mnie stad wyrzucic, a procedury trwaja ok. pół roku..
Jak zaczelam szukac mieszkania i zobaczylam jaka jest sytuacja, poszlam zapytac do councilu czy moze jest jakas agencja z ktora wspolpracuja, bo ze nikt mi nie chce wynajac, to Pan stwierdzil, ze owszem, kiedys mieli taka agencje, ale teraz juz nie maja. I ze nie umie mi pomoc, ze musze cos sama znalesc, wtedy oni mi pomoga z dofinansowaniem do mieszkania. I zyczyl "good luck" ..
Sytuacja podbramkowa i nie mam juz pomyslu..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2008-06-18 10:52:58 (16 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Poszukaj po gumtree i gazetach ogloszen DSS welcome, nie bedzie to super lokal, bo landlord zgadza sie na lokatorow z dofinansowaniem z coucilu, wiec o nieciekawej sytuacji finansowej.
wpisz tez w googla room share + london, znajdziesz agencje i prywatne ogloszenia o wynajmie pokoju, bo chyba tylko to teraz wchodzi w gre?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elmirka

Post #6 Ocena: 0

2008-06-18 11:01:50 (16 lat temu)

elmirka

Posty: 352

Kobieta

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

a w jakich konkretnie gazetach szukac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2008-06-18 11:18:03 (16 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Lokalnych, wejdz do sklepikow z "wszystkim", gazety bedziesz miala wylozone, to spojrzysz.
Czesto w sklepach sa tez tablice ogloszeniowe, na szybach trafiaja sie kartki o wynajmie.
Od biedy, chyba nienajlepsze rozwiazanie, ale jak nie ma nic innego, polskie sklepiki.
Ale gumtree jest nieocenione i na Londym ma mnostwo ogloszen.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elmirka

Post #8 Ocena: 0

2008-06-18 11:21:49 (16 lat temu)

elmirka

Posty: 352

Kobieta

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

gumtree juz przerobilam..to trzech naciagaczy mnie znalazlo..poszperam w tych gazetach co mowisz.. Polskie ogloszenia raczej odpadaja, nie chce z "deszczu pod rynne"..
Dziekuje za info

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2008-06-18 11:24:30 (16 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ale na gumtree nie Ty dajesz ogloszenie, tylko przegladasz juz proponowane. Powodzenia!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elmirka

Post #10 Ocena: 0

2008-07-01 21:46:28 (16 lat temu)

elmirka

Posty: 352

Kobieta

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Chcialam sie tylko podzielic dobrymi wiadomosciami, ze znalazlam mieszkanko i wlasnie jutro sie przeprowadzam :-] yupiii! :-D
Zobaczymy tylko jak dlugo bede czekala na HB, bo mieszkanko okrutnie drogie i sama to raczej nie wydole..

Ma ktos jakies doswiadczenia w oczekiwaniu na Hausing Benefit?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,