MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rejestracja WRS a Tax Credit

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kalamazoo

Post #1 Ocena: 0

2008-05-31 12:39:45 (16 lat temu)

Kalamazoo

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2008

Witam.
Czy aby otzryzmac Tax Credit trzeba byc zarejestrowanym w Home Office?
Moja sytuacja jest dosc skomplikowana.
Bylem zatrudniony od 6 kwietnia 2007 do 31 grudnia 2007. Oraz jestem samozatrudniony od 1 pazdziernika 2007 az do teraz. NIe zarejestrowalem sie jednak w Home office a chcialbym sie ubiegac o WTC i CTC. Stad pytanie czy wymagana jest taka rejestracja aby dostac te benefity? Czy da sie moze zarejestrowac z data wsteczna? czy moze poprosic mojego bylego pracodawce o wymazanie mojego zatrudnienia ( to firma mojego znajomego i wiem ze jesli to mozliwe bez problemu to zrobi)? a moze tak po prostu wyslac formularz rejestracyjny do home office wraz czekiem na 90 funtow i paszprotem?Smile
Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #2 Ocena: 0

2008-05-31 13:58:54 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Jako samozatrudniony nie musisz się rejestrować. O ile dobrze pamiętam jako samozatrudniony nie kwalifikujesz się do working tax credit. Na child tax credit tak oczywiście jeżeli masz dzieci, ale znów o ile pamiętam najpierw trzeba mieć przyznany child benefit bo tc office potwierdza w chb office liczbę i wiek dzieci (a chb office wie to stąd że wraz z wnioskiem musisz wysłać im metryki)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kik1976

Post #3 Ocena: 0

2008-05-31 14:03:36 (16 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

pracodawca nic takiego zrobic nie moze. zloz papiery i wpisz tam , ze jestes samozatrudniony, bo samozatrudniony nie potrzebuje wrs, moze to im bedzie wystarczyc, a jak beda kazali ci sie rejestrowac to raz dwa wyslesz form do ho i tyle , bez zanych dat wstecznych, bo i tak ewentualnie wrs mialbys od tego m-ca. tylko pytania bo w formie do wtc, trzeba wpisac dochody z p 60 lub specjalnego formularza dla samozatrudnionych,ktory trzeba wypelniac po kazdym roku podatkowym. masz takie? jesli tak, to wypelnic papiery i wyslij, beda cie na bierzaca informowac co potrzebuja.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2008-05-31 15:45:15 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2008-05-31 18:02:17 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

szanowni panstwo wypowiadajacy sie powyzej i zainteresowany
1. osoba samozatrudniona ma takie same prawa do tax creditu jak pracownik
2. SE nie musi rejestrowac sie w HO
3. fakt ze zainteresowany nie zrobil tego wczesniej oznacza tylko tyle ze pracowal nielegalnie ....
4. o tax credit moze sie ubiegac od 1 pazdziernika 2007r
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,