MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Potrzebuje map do nawigacjii

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2008-05-13 08:30:04 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

stiw, poniekąd masz racje, jazda na azymut jest dobra ale nie w mieście, mówisz że jeszcze cięzarówką... no to powodzenia w zawracaniu na drogach gdzie sznur samochodów za toba a ty masz zawracać między wysepkami, spowalniaczami i zaparkowanymi samochodami :) koszmar dla mojego MPV a co dopiero ciężarówką.

Nie ma map bez błędów i chyba nigdy nie będzie, powód prosty najświeższe zdjęcia to koszmarne koszty, a ceny map idą bardzo w dół, z drugiej strony same fotografie to nie wszytko , trzeba to wszystko podzielić na warstwy, ustawić algorytmy i funkcje, w skali całego świata to niesamowita praca.
Fakt jest że Nteq stał się liderem, w sumie dzięki produktom garmina najdłużej doświadczenie, efekt taki ze prawie wszędzie go znajdziemy, problemem jest tylko by dany producent urządzenia kupił licencje odpowiednio świeżą mape.

Fakt bywa że mapa prowadzi w uliczkę pod prąd albo gdy jest skręt w prawo on sugeruje na wprost, ale to są detale w momencie gdy wykonasz prawidłowy skręt szybko przeliczy i zasugeruje nową trase.
taki sposób jak ty opisujesz jest może i dobry, ale nie sprawdza się w takim mieście jak Londyn, gdy kluczy się po uliczkach, pewnie że wiedząc ze dany obszar czy węzeł komunikacyjny jest zapchany w danych godzinach nie słucham co mi sugeruje i obieram drogę inną, ale czsami jeżdżąc i właśnie próbując uniknąć korka, bez niego traci się orientacje w krętych ciasnych uliczkach, czasami na mapie widać że jest przejazd, i można kliknąć opcje Objazd, by sprawdzić czy możliwe jest przejechać, bo jak wiemy często robimy wielkie kółko i wracamy na tą samą drogę.
W trasie poza miastem to GPS średnio przydatny :) po prostu znaki są jak byki, choć pewne poczucie "bezpieczeństwa" i wygody jest.
Pewnie że jeżeli jeździmy do pracy codziennie tą sama dogą to GPS praktycznie nie potrzebny i można sobie zaszaleć kupując najtańszy, z małym ekranikiem, ale jeżeli pracujemy jeżdżąc, uważam go za niezbędny, dobrze by mial jak największy ekran, odtwarzacze mp3 i filmy to pierdoły i nie wydawajcie na to pieniędzy, najważnbeijsza jest dokładna mapa i duży ekran, acha fajną opcją są radiowe interpretatory traffików, czasami garmin ma to w pakiecie, ale zazwyczaj trzeba to dokupic na terenie UK i europy dożywotni abonament wraz z przystawką to koszt około 200 funtów, w USa wykupuje się roczne abonamenty, urządzenie to przesyła dane do GPSa i on automatycznie omija zakorkowane odcinki
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

_Steve_

Post #2 Ocena: 0

2008-05-13 21:16:51 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Cytat:

2008-05-13 08:30:04, krakn napisał(a):
stiw, poniekąd masz racje, jazda na azymut jest dobra ale nie w mieście, mówisz że jeszcze cięzarówką... no to powodzenia w zawracaniu na drogach gdzie sznur samochodów za toba a ty masz zawracać między wysepkami, spowalniaczami i zaparkowanymi samochodami :) koszmar dla mojego MPV a co dopiero ciężarówką.



Napisalem ze JEZDZILEM (wiec juz tego nie robie) i ze OSTATNIO wlaczylem jazde na azymut.

Uwiez, wiem co to znaczy wpierniczyc sie ciezarowka nie w ta uliczke, zakaz czy zwezenie. Dlatego pisalem ze nawigacja jako pomoc a nie podstawowe narzedzie pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #3 Ocena: 0

2008-05-16 06:48:24 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

wczoraj miałem nieprzyjemność jeździć ja Tomtomie, mapy jak mapy nie można nic powiedzieć bo za krótko choć mnie na putnej upierdliwie pchał w zamknięta droge i za chiny nie chciał pokazać objazdu, mimo że pamiętałem że chyba rok temu byłem na tym osiedlu nie pamiętałem jak tam wjechać, nie ważne zdaża się, ale chodzi mi bardziej o ergonomie, w garminie gdy dotknę ekranu pokazuje mi się mapa widok z góry szybko moge przesuwać palcem mape, i ręcznie dokonać poprawki wstawiając punk posredni, często robie te jadąc samochodem, wszytko jest wyraźne, w tomtomie przebijanie się przez opcje i praktycznie nic nie widać używanie było katorgą, uff dziś znowu mam nuviego :D
Jeżeli kupie coś z profesjonalnych GPS to na pewno będzie to garmin, może ten z serii 7xxx? :D
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

_Steve_

Post #4 Ocena: 0

2008-05-16 20:00:41 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

A ja mam TomToma w IPAQ HP i jakos sie jezdzi :P

Ale kto wie, moze sie zmieni na garmina :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #5 Ocena: 0

2008-05-16 20:59:35 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

polecam, wejdź do jakiegoś sklepu i pobaw się, w sumie kosztują grosze, zobaczysz jak ładnie i jak intuicyjnie, w sumie z garminem jestem od wielu lat,po raz pierwszy jakieś 15 lat temu gdzieś w afryce, potem czy to na łódce czy na pustyni, zawsze garmin :D
dlatego go też później sprzedawałem, ale w tedy były to bardzo drogie urządzenia, no i nie miały map kolorowych trójwymiarowych itd, zresztą w terenie stosuje sie bez map, wystarczają kompasy, zapis śladu trasy i na azymut.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #6 Ocena: 0

2008-05-16 21:24:23 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,