MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Oyster Card a pociągi

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mesmerize23

Post #1 Ocena: 0

2008-03-23 22:47:03 (16 lat temu)

Mesmerize23

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-03-2008

Skąd: Londyn

Czesc. Mam takie pytanie bo nie bardzo znam na nie odpowiedz, jako ze za krotko bylam w Londynie no a znow sie wybieram i chce obliczyc niejakie koszta.. Mianowicie. Mam Oyster Card, poruszałam się metrem i autobusami.. i moje pytanie: mozna na Oysterke jezdzic pociągami? Czy to trzeba jakis osobny bilet? Jak to jest? Bo niedługo jadę i z tego co mi wiadomo bede musiala z West Ealingu dojezdzac na Hayes&Harlington. Z gory dzieki za odpowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oqular

Post #2 Ocena: 0

2008-03-23 23:07:28 (16 lat temu)

Oqular

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2006

Skąd: Londyn

Prosze bardzo:

http://www.heathrowconnect.com/default.aspx?pageid=44

Jak widac miedzy Paddington a Hayes & Harlington mozesz jechac pociagiem Heathrow Connect z normalna Travelka (tylko travel card, pre paidy nie sa wazne)
Dodatkowo pociag staje na West Ealing i Ealing Broadway wiec nie powinno byc problemu.
Mam nadzieje ze pomoglo :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mesmerize23

Post #3 Ocena: 0

2008-03-24 09:30:16 (16 lat temu)

Mesmerize23

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-03-2008

Skąd: Londyn

Tak pomoglo w duzej mierze :) tylko, ze nie bardzo rozumiem slowa TRAVELKA, to jest to samo co Oyster? Bo mam taką niebieską, doladowywalam na niej tygodniówki na 2/3 strefe i płaciłam jakieś 25Funtów.
Pamiętam własnie ze raz jechalam koleją z Greenford na Ealing Bdy ale nie pamiętam czy zjadlo mi wolną kase czy to było na tygodniówkę.

Wlasnie na sytonie przeczytałam:
Oyster single fares are generally not available on National Rail services in London. The only routes where pay as you go is valid are:
- Greenford to Ealing Broadway (but not at intermediate stations)

Więc z tego wnioskuje ze miedzy West Ealing/Hanwell - Hayes and Harlington bede musiała płacić normalnie.

Na tej: http://www.heathrowconnect.com/default.aspx?pageid=46 stronie jest Young Person Railcard i akurat mam 23 lata więc mieszcze się w tym przedziale, ale nie bardzo wiem co trzeba zrobic zeby ją dostac:

what do I need to apply?

£20 (valid for 12 months), a passport sized photograph, proof of eligibility:
If under 26: birth certificate, driving licence, passport, NHS medical card or ISIC card.
If over 26: proof of full-time educational status.

kosztuje 20f na rok? :| i trzeba miec zdjęcie paszportowego rozmiaru i zaswiadczenie jakies? bo nie rozumiem slowa eligibility no i jak mam ponizej 26 lat to data urodzenia, prawko ktorego nie mam, paszport, nhs medical, nie mam i isic nie mam..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Oqular

Post #4 Ocena: 0

2008-03-24 09:54:37 (16 lat temu)

Oqular

Posty: 186

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2006

Skąd: Londyn

Travelka to bilet jednodnowy, tygidniowy itd ktory ladujesz na Oyster. Na stronie ktorej Ci wczesniej podalem pisza, ze travel karty nie sa wazne jedynie od stacji Hayes & Harlington do Lotniska, czyli spokojnie mozsz jechac do Hayes & Harlington z
West Ealing.
Nie wiem tylko na jakie strefy musisz sobile travelke naladowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mesmerize23

Post #5 Ocena: 0

2008-03-24 10:34:15 (16 lat temu)

Mesmerize23

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-03-2008

Skąd: Londyn

Dzieki bardzo za odpowiedz, teraz juz wszystko wiem. Strefy sobie sprawdze, takze juz wszystko ok :) jeszcze raz dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,