MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory burmistrza Londynu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2008-03-07 19:36:47 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #2 Ocena: 0

2008-03-07 21:46:32 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-03-07 19:36:47, ironiqus napisał(a):
PS.
Dlaczego napisales "Nazistowskiego straznika" z duzej litery? :P ;)

He he - dobra uwaga. Grammar ! :-] Chociaz z drugiej strony to w tym kraju czlowiek zaczyna byc tak bardzo tolerancyjny, ze za wszelka cene nie chce kogos obrazic. Czyli zaczalem od Zydow (przymiotnik z duzej) i tak dalej poszlo tez i z nazistami.... co bylo oczywiscie bledem :-?

.... a tak kontynuujac watek tolerancji, przyklad: ja i trzy inne osoby. Pytam sie jednego z nich czy widzial w tym dniu kolesia imieniem jakims tam. On na to, ze zna dwie osoby o takim imieniu wiec o ktora mi chodzi. Dla wyjasnienia dodam, ze pytam sie Anglika a kolo mnie jest Wietnamka(?) oraz Murzyn, oraz, ze pytam sie czy ten Anglik widzial Murzyna, gdzie jemu znany imiennik jest zdaje sie Chinczykiem..... Powiedz mi teraz, co ja mialem powiedziec Anglikowi, zwlaszcza w towarzystwie Murzyna, ze chodzi mi u Murzyna, albo, ze nie chodzi mi o Chinczyka... :-] Wolalem nic nie wspominac o kolorze skory, czy uzywac poprawnej nazwy (ktora wedlug mnie nadal jest niejasna) - na szczescie, przypomnialo mi sie, ze ten owo szukany kolega czesto nosi czapke... co za ulga: "Ten co nosi czapke" ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2008-03-07 21:52:53 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Black byloby najbardziej odpowiednie, w koncu nie jest obrazliwe. Nie raz slyszalam jak mowili u mnie w pracy black chap o kims, ale poprawnie politycznie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bloby00

Post #4 Ocena: 0

2008-03-07 23:12:15 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

Nie wiem czemu, ale slowo black wydaje mi sie nieco zakazane... moze bardziej poprawne jest Afro-Carribean czy jak... no, ale co jak oni tutaj urodzeni... ehhh

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2008-03-08 20:11:05 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-03-08 20:49:53 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kiedys mi powiedziano, ze zwrot colored (coloured) jest niemile widziany, ale black jest jak najbardziej ok.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sasiad

Post #7 Ocena: 0

2008-03-11 23:18:52 (16 lat temu)

Sasiad

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2008

Skąd: Londyn

To jest w ogole ciekawa kwestia, ze bedac z kraju w ktorym praktycznie wszyscy maja ten sam kolor skory i te sama narodowosc, nie rozumiemy sily lub natrectwa pewnych zartow lub stwierdzen. Mielismy o tym kiedys dyskusje w gronie miedzynarodowym, gdzie zazarcie bronilem kwestii ze mamy wolnosc slowa i jak chce o kims mowic ze jest czarny, bo jest, to jakiejkolwiek formy bym nie uzywal, to przeciez tylko opisuje. Poza tym jesli uzywam stereotypu wobec kogos kogo znam, o kim wiem ze ma poczucie humoru, to przeciez nic zlego.

I wtedy wlasnie koledzy wytlumaczyli mi, ze nie chodzi o tych ludzi ktorych znam i ktorzy znaja mnie, bo z nimi mozna sobie zartowac. Chodzi o tych, ktorzy moga to uslyszec wyrwane z kontekstu i poczuc sie zle. Mowili o uwarunkowaniach kulturowych, niewolnictwie z ktorego nie sa dumni, dyskryminacji rasowej czy klasowej - i zrozumialem, ze tak jak my nie zartujemy sobie z hitlerowcow w Polsce, tak tu sie nie zartuje z innych spraw. Dalej nie do konca czuje ciezar gatunkowy niepoprawnych politycznie zwrotow, ale bardziej sie zastanawiam, zanim cos powiem.

A wracajac do wyborow, teoretycznie Ken jest komunista z krwi i kosci (tak, w Anglii byli komunisci, a Karol Marks to niby gdzie zywot zakonczyl? A i pozniej byli calkiem aktywni), ale to jest tego typu komunizm, ktory moja znajoma okresla jako "champagne communist", czyli ze niby poglady ma czerwone (nawet sie na niego mowilo czerwony Ken dlugie lata), a w domu popija szampana, ktorego podaje mu lokaj.

Facet jakos budzi moje zaufanie, sam nie wiem dlaczego. Oczywiscie, to polityk, obiecujacy wszystko wszystkim, ale sama kwestia congestion charge jest tak podrecznikowym przykladem zastosowania teorii ekonomicznej w praktyce, ze naleza mu sie za to brawa. Poza tym zjednoczyl dookola siebie Londyn, kampanie spolecznosciowe i przypominajace ze wszyscy jestesmy Londynczykami sa naprawde imponujace. Decyzje administracyjne podejmie kazdy, ale Ken do tego Londynu dodaje odpowiednia otoczke.

Nie pasuje mi kompletnie Boris Johnson, nie ufam Spectatorowi i jakos mi nie podchodzi jego styl.

No i ten Brian, ktory wydaje sie najsensowniejszy z nich wszystkich, ale czy to jest na tyle wielka osobowosc, zeby udzwignac Londyn na swoich barkach?


Moim zdaniem wygra Livingstone, ale sam jeszcze nie wiem, na kogo bede glosowal :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

roztocz

Post #8 Ocena: 0

2008-03-12 21:45:19 (16 lat temu)

roztocz

Posty: 968

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2007

Skąd: Greenford

Oprocz 3 wspomnianych juz w tym temacie kandydatow (Boris Johnson, Brian Paddick i Ken Livingstone) o urzad burmistrza Londynu ubiegaja sie:
- Sian Berry - Green Party
- Alan Craig - Christian Peopels Alliance
- Matt O'Connor - English Democrates
- Lindsey German - Respect
- Richard Barnbrook - BNP
- Chris Prior - Stop Congestion Charge Party
- Gerard Batten - UK Independence Party - postuluje wystapienie z UE i ograniczenie autonomii Walii, Szkocji i Irlandii Polnocnej :-o
- Michael Hodges - independent
- Winston Mackenzie - independent (byly bokser)
- Damian Hockney - One London

jesli ktos chce dolaczyc do powyzszej listy zostalo malo czasu (do 28 marca), wystarczy zeabrac 330 podpisow i ... wplacic 10k depozytu :-)

[ Ostatnio edytowany przez: roztocz 13-03-2008 09:39 ]

Praca - to bardzo prymitywny sposob spedzania czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mcdonesco

Post #9 Ocena: 0

2008-03-16 21:23:52 (16 lat temu)

mcdonesco

Posty: 601

Kobieta

Z nami od: 06-06-2007

Skąd: Londyn

A co wy na

[cos takiego]

powiecie?

Moim zdaniem facet teraz dobrze wie dzięki czyim glosom może wygrać:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

bloby00

Post #10 Ocena: 0

2008-03-25 14:55:59 (16 lat temu)

bloby00

Posty: 1493

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2008

Skąd: London

OK, maly update i wiecej info.

Sian Berry, jak juz bylo napisane, reprezentuje Green Party. Co jest najfajniejsze, ze jest to kobieta i to calkiem atrakcyjna ;-) wiec z pewnoscia bylaby ciekawa "twarza" Londynu, w porownaniu z np przepita geba Kena ;-)

Jej glowne cele to: free house insulation, affordable housing, stop airport expansion, cutting tube and bus fares, a london living wage, renewable energy loans. Wiecej info na stronie: Vote Green.

Co ciekawe, ze pod tym linkiem Sian Berry wspiera Kena, poprzez namawianie do dania mu drugiego glosu, a wrecz odmawia glosowania na Borisa. Czemu? Moze dlatego, ze jak na razie zieloni dosyc dobrze wspolpracowali z Kenem, ot chociazby pomysl wprowadzenie wyzszego CC na 4x4 wyszedl z partii zielonych a Ken to popiera. Moze dlatego, ze Sian mowi o nim, ze na londynczykach Borisowi nie bedzie zalezec (w koncu urodzil sie w NY).... Ciezko powiedziec.

Bynajmniej nie zamierzam popierac Briana Paddicka, za jego wielka chec do walki z narkotykami poprzez niekaranie ludzi ktorzy je konsumuja! Doslownia parodia!

Dla zainteresowanych, linki z opisem o tych ludziach na Wikipedii:Ken Livingstone, Brian Paddick, Boris Johnson oraz Siân Berry.

Jeszcze dodam oficjalne strony tych dwoch kandydatow: BORIS, KEN.

[ Ostatnio edytowany przez: bloby00 25-03-2008 15:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,