MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problemy mieszkaniowe - Agencje

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

saar

Post #1 Ocena: 0

2007-11-26 00:15 (16 lat temu)

saar

Posty: 1

Z nami od: 28-04-2007

Witam
Byc moze ktos na forum znalazl sie w podobnej sytacji, i moze mi doradzic.

W Anglii przebywam od konca 2005.
Mieszkam tu z zona i rocznym synkiem (urodzony w Londynie).
W tym roku (21.04.2007) w jednej z londynskich agencji wynajalem mieszkanie.
Podpisalem kontrakt na okres 6 miesiecy z 2 miesiecznym okresem wypowiedzenia.
Po 4 miesiacach zamieszkania bylem zmuszony wypowiedziec umowe ze wzledu na warunki mieszkaniowe, i zupelny brak reakcji ze strony agencji na zglaszane problemy.( problemy z instalacja elektryczna, szczury w mieszkaniu, cieknace sufity).
W tym samym czasie rozpoczalem rowniez poszukiwania nowego lokum dla mojej rodziny.
Niestety, poszukiwania utrudnialo mi to, ze posiadamy male dziecko, problematyczny stal sie rowniez stan mojej zony (ciaza) oraz to ze jestem jedyna pracujaca osoba (rodzina 3 osobowa), agencje stawialy wymagania odnosnie wysokosci dochodow na rodzine.

Szukajac mieszkania odwiedzilem rowniez agencje z ktora mialem podpisany obecny kontrakt.
Agencja ta zaproponowala mi wynajecie mieszkania.
Mieszkanie obejrzelismy z zona i jeszcze tego samego dnia wplacilismy hold depozyt i umowilismy sie na podpisanie umowy najmu.

W dniu w ktorym mielismy podpisac umowe najmu, okazalo sie ze na spotkanie nie stawil sie landlord i agencja podpisanie umowy przelozyla na inny termin ( w tym przypadku byl to dzien zakonczenia umowy).
Tego dnia mielismy otrzymac klucze od nowego mieszkania, i po przewiezieniu rzeczy zdac klucze od starego mieszkania w agencji.
W dniu przeprowadzki przy wizycie w agencji poinformowano nas, ze w nowym mieszkaniu nastapila awaria wodociagowa i uszkodzeniu ulegl sufit, mieszkanie nie nadaje sie do zamieszkania przez okres ok 2 tygodni (czas potrzebny na odzyskanie przez land lorda pieniedzy z ubezpieczenia i remont).
Agencja domagala sie rowniez abym zaplacil od reki za nowe mieszkanie miesieczny depozyt.
Oczywiscie odmowilem, (zadeklarowalem wplate w momencie podpisania umowy).
Dostalismy rowniez polecenie opuszczenia obecnie zajmowanego lokalu.
Tego rowniez odmowilem, argumentujac, ze do czasu remontu pozostane w lokalu, zas naleznosc za okres od konca umowy do czasu przeprowadzi agencja moze potracic, z wczesniej zaplaconego miesiecznego depozytu za "stare" mieszkanie.

Agencja obiecala kontakt po wyjasnieniu sytuacji...
Po obiecanych 2 tygodniach okazalo sie ze landlord ma problemy z uzyskaniem ubezpieczenia i sprawa przeciagnie sie w czasie.
Obecnie jakielkolwiek rozmowy z agencja koncza sie stwierdzeniem, ze sprawa nie zostala jeszcze zakonczona.
Mieszkanie w ktorym mieszkamy jest wytawione do sprzedazy (pracownicy agencji przyprowadzaja kupcow).
Ze wzgledu na "dziwne" zachowanie pracownikow agencji odwiedzilem mieszkanie, za ktore zaplacilismy hold depozyt... i okazalo sie ze mieszkanie jest wynajete....

Sprawe zglosilem do lokalnego Council`u , opisujac sytuacje i proszac o pomoc.
Obecnie Council nie potrafi, czy tez nie moze nam w zaden sposob pomoc ze wzgledu na to, iz mamy "niewyjasniona i nieunormowana prawnie sytacje mieszkaniowa" !!!!! (umowa najmu skonczyla sie 21.10.2007, nie mam podpisanej kolejnej - mieszkanie zajmuje bez zadnej umowy)

Co powinienem i co moge dalej zrobic ????

[ Ostatnio edytowany przez: saar 26-11-2007 01:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2007-11-26 16:19 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marta75

Post #3 Ocena: 0

2007-11-27 17:26 (16 lat temu)

marta75

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 09-11-2007

Skąd: londyn

nieciekawa sytuacja ja nie trafilam az tak zle ale tez nie bylo dobrze.
1. wynajelam mieszkanie w malej agencji i to blad ktorego nigdy nie powtorze. jesli wynajmujesz to tylko w agencjach ogoleie znanych, wiecej formlnosci ale przynajmniej wiesz ze cie nie oszukaja
2. podpisalam umowe tylko a agencja bez landlady no i potem okazalo sie ze w zasadzie to ona nie chciala juz tego mieszkania wynajmowac tylko sprzedac a agencja wynajela mi je bez jej zgody
3. przez miesiac walczylam o lodowke i pralke
4.po kilku miesiacach pojawila sie landlady i oswiadczyla ze na wlasnie zerwala umowe z agencja
5.mialam umowe na pol roku - landlady obiecywala mi ja przedluzyc po czym po 5 miesiacach oswiadczyla ze jednak nie ona sprzedaje dom
6. na sam koniec - po wprowadzenie sprzatalam mieszkanie przez dobry miesiac taki w srodku i na zewnatrz byl syf a tydzien temu czyli prawie przed wyprowadzeniem sie mnie zlalo..
teraz zalatwiam koncowe formalnosci w acorn - ie i poki co jestem zadowolona
co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sztukowska

Post #4 Ocena: 0

2007-11-27 19:34 (16 lat temu)

sztukowska

Posty: 14

Z nami od: 27-01-2007

jesli masz jakis dokument odnosnie tego ze wplaciles zaliczke na wynajem nowego ! to mozesz udac sie do sadu ? ale musisz miec na to dokument ! zycze powodzonka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marta75

Post #5 Ocena: 0

2007-11-27 21:15 (16 lat temu)

marta75

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 09-11-2007

Skąd: londyn

probowales citizen advice ?
co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2007-11-27 21:28 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marta75

Post #7 Ocena: 0

2007-11-28 10:29 (16 lat temu)

marta75

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 09-11-2007

Skąd: londyn

proponuje jeszcze inne rozwiazanie ktore podzialalo na "moja" agencje napisz list do agencji wyslij za potwierdzeniem. i napisz ze prosisz ich o odpowiedz i rozwiazanie twojego problemu. dodaj ze jesli nie otrzymasz odp. w terminie ... to sprawe przekazujesz swojemu prawnikowi.( dla wiekszego wrazenie sprobuj dodac jakies nazwisko- moze masz prawnika w pracy - spytaj go czy moze ci pomoc - w przypadku ktory ja znam zgodzil sie) efekt w tej sprawie byl blyskawiczny.
pozdrawiam.
co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2007-11-28 10:47 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #9 Ocena: 0

2007-11-28 12:55 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2007-11-27 21:28, ironiqus napisał(a):
Wbrew pozorom (IMHO), CAB jest w wielu przypadkach przereklamowane. Jest, i chwala mu za to, jednak CAB nie jest bogiem, czasami trzeba wziazc sprawy w swoje rece - tonacy brzytwy sie trzyma i czesto CAB jest jedynym ratunkiem.

Potwierdzam. Zwłaszcza na tym forum jakieś 80% odpowiedzi brzmi: idź do CAB.
CAB wszechmogący i dobry na wszystko? Niestety nie. Ci którzy udzielają tam porad to najczęściej wolontariusze pracujący za darmo a nie prawnicy po Oxfordzie, jak się może co niektórym wydaje, więc nie spodziewajcie się cudów.
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

marta75

Post #10 Ocena: 0

2007-11-28 19:43 (16 lat temu)

marta75

Posty: 183

Kobieta

Z nami od: 09-11-2007

Skąd: londyn

cudow nikt sie pewnie nie spodziewa ale zaznajomienia z przepisami , prawami jakie sie posiada oraz z namiarami odpowiednich instytucji ktore sa do rozwiazania danej sytuacji potrzebne.
czasmi nie trzeba isc do cab wystarczy wejsc na strone dzielnicy w jakiej sie mieszka powinny byc odnosniki do wszystkich przepisow i instytucji.
ja polecam strone bromley council dowiedzialam sie wszystkiego co mi do przezycia na wyspach potrzbne.
co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,