MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma - jak zaczac. Dobre rady zawsze w cenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 95 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

Str 95 z 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-07-31 09:30:20 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak nie bedziesz mial duzo towaru i jego obsluga nie bedzie zaklocac spokoju sasiadow, to nikt nie bedzie o tym wiedzial.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olszakos4

Post #2 Ocena: 0

2018-07-31 09:31:20 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Dzwoniłem właśnie do agencji tego adresu mogę używać jako adres do korespondencji jednak nie jako registered Business adress. Czy korzysta ktoś z wirtualnych biur? Jak ma się to wtedy do ewentualnej wizyty urzędników? Czy takie wogole się zdarzają? Bo na ten moment to chyba jedyna opcja. Żeby wynająć magazyn narazie nie mam środków

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2018-10-08 15:15:30 (6 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2018-10-08 17:15:23 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Hi Krakn!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #5 Ocena: 0

2018-10-08 18:15:00 (6 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2018-10-08 17:15:23, Turefu napisał(a):
Hi Krakn!

Dobry :) Ale nie oftopujmy , mnie się zdarzyło podbić przez przypadek :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kingarthur

Post #6 Ocena: 0

2020-07-18 00:28:34 (4 lata temu)

kingarthur

Posty: 26

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2014

Skąd: Kent

Witajcie

Pozwolę sobie odświeżyć. Zaznaczam, że przeczytałem cały temat (dużo przydatnych informacji) i kilka innych na tym forum dotyczących Self Employed, a także część informacji na gov.uk i litrg.org.

Mam kilka pytań, na które wciąż nie znalazłem jasnych odpowiedzi.

Obecnie pracuję jako programista aplikacji internetowych na full time. Z pracy nie zamierzam na razie rezygnować, tylko dodatkowo zarejestrować się jako self employed i pracować dla siebie wieczorami i w weekendy. Oprócz programowania nie wykluczam też świadczenia innych usług IT w przyszłości, jeśli byliby na to chętni. Ale do rzeczy:

- niestety nie dostałem pozwolenia od landlordów na zarejestrowanie działalności pod wynajmowanym adresem. Zostaje mi zatem zarejestrowanie firmy na jakiś wynajęty wirtualny adres. Oczywiście pracował będę nadal z domu, mam jeden pokój w całości przeznaczony na biuro. Czy w takim przypadku nadal będę mógł wliczyć sobie część opłaty za wynajem, mediów, internetu i wody w koszty prowadzenia działalności?
- na tę chwilę nie mam jeszcze żadnych klientów. Czy jeśli nie będę miał żadnych klientów na dłuższą metę, to działalność zostanie automatycznie zamknięta? Zakładam, że w pierwszym roku będę miał większe koszty, później już tylko rachunki co miesiąc (rent, media, wirtualne biuro itp.) - czyli nie jest moim celem generowanie żadnych sztucznych kosztów żeby sobie odliczać od drugiego źródła dochodu.
- wiem, że mogę założyć działalność na 3 miesiące wstecz. Czy można jednak założyć działalność ze wsteczną datą pomimo braku jakichkolwiek przychodów i klientów?
- czy jeśli wybiorę sobie nazwę firmy to koszty muszą być poparte paragonami wystawionymi na nazwę firmy (nie będę VATowcem) czy na moje nazwisko lub bezimienne też mogą być?
- co się dzieje ze sprzętem firmowym po zamknięciu firmy, np. kupuję komputer i samochód na firmę, wliczam w koszty. Za 3 lata zamykam firmę, a komputer i samochód przechodzą na mój prywatny użytek. Trzeba to jakoś uwzględnić w rozliczeniach końcowych (sprzedaż sprzętu firmowego i w związku z tym przychód?) ?
- jak rozliczyć pracowników zatrudnionych z Polski (praca zdalna)? Mam na myśli coś na zasadzie umowy o dzieło, czyli pracując nad konkretnym projektem, zlecam programiście wykonanie jego części (bądź całości) i po skończonej pracy nasza współpraca się kończy. Jaki dokument wystawić, żeby wliczyć wynagrodzenie w koszty i kto to ma wystawić (ja czy pracownik ma mi wystawić paragon)?
- jeśli będę miał czas to zamierzam sam zrobić swojej firmie stronę internetową oraz prosty system do zarządzania swoimi klientami i zleceniami, czy można to wliczyć jakoś w koszty (w końcu normalnie musiałbym zapłacić komuś za to) ?
- accruals basis czy cash basis accounting, który sposób rozliczania wybrać i dlaczego? Na pewno cash basis jest prostsze w księgowaniu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2020-07-18 09:08:07 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Na większość z tych problemów po prostu bym nie wpadł.

Odpowiem na jedno - jakieś 50% moich znajomych tutaj i ja sam jesteśmy self-employed. I nikt nigdy nie wpadł na pomysł pytania agencji czy mogą to zrobić na swój adres domowy.
Agencje zaś nigdy nie wpadły na to, aby zajmować się takim problemem.
Oczywiście nikt nie prowadzi w domu fabryki czy hurtowni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2020-07-18 09:20:23 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-07-18 00:28:34, kingarthur napisał(a):
Witajcie

Pozwolę sobie odświeżyć. Zaznaczam, że przeczytałem cały temat (dużo przydatnych informacji) i kilka innych na tym forum dotyczących Self Employed, a także część informacji na gov.uk i litrg.org.

Mam kilka pytań, na które wciąż nie znalazłem jasnych odpowiedzi.


- niestety nie dostałem pozwolenia od landlordów na zarejestrowanie działalności pod wynajmowanym adresem. Zostaje mi zatem zarejestrowanie firmy na jakiś wynajęty wirtualny adres. Oczywiście pracował będę nadal z domu, mam jeden pokój w całości przeznaczony na biuro. Czy w takim przypadku nadal będę mógł wliczyć sobie część opłaty za wynajem, mediów, internetu i wody w koszty prowadzenia działalności?

Nie. Wliczasz oplate za wirtualne biuro.

- na tę chwilę nie mam jeszcze żadnych klientów. Czy jeśli nie będę miał żadnych klientów na dłuższą metę, to działalność zostanie automatycznie zamknięta?

Nie. HMRC dowie sie zreszta dopiero przy rocznym rozliczeniu ze np nie miales klientow

- wiem, że mogę założyć działalność na 3 miesiące wstecz. Czy można jednak założyć działalność ze wsteczną datą pomimo braku jakichkolwiek przychodów i klientów?

Tak

- czy jeśli wybiorę sobie nazwę firmy to koszty muszą być poparte paragonami wystawionymi na nazwę firmy (nie będę VATowcem) czy na moje nazwisko lub bezimienne też mogą być?

Chcesz byc sole trader czy miec firme ltd?
Moga byc bezimienne receipts

- co się dzieje ze sprzętem firmowym po zamknięciu firmy, np. kupuję komputer i samochód na firmę, wliczam w koszty. Za 3 lata zamykam firmę, a komputer i samochód przechodzą na mój prywatny użytek. Trzeba to jakoś uwzględnić w rozliczeniach końcowych (sprzedaż sprzętu firmowego i w związku z tym przychód?) ?

Nie wiem jak zamyka sie firme ltd

- jak rozliczyć pracowników zatrudnionych z Polski (praca zdalna)? Mam na myśli coś na zasadzie umowy o dzieło, czyli pracując nad konkretnym projektem, zlecam programiście wykonanie jego części (bądź całości) i po skończonej pracy nasza współpraca się kończy. Jaki dokument wystawić, żeby wliczyć wynagrodzenie w koszty i kto to ma wystawić (ja czy pracownik ma mi wystawić paragon)?

Jesli nie zatrudniasz na payrollu to oni wystawiaja ci fakture i po klopocie.

- jeśli będę miał czas to zamierzam sam zrobić swojej firmie stronę internetową oraz prosty system do zarządzania swoimi klientami i zleceniami, czy można to wliczyć jakoś w koszty (w końcu normalnie musiałbym zapłacić komuś za to) ?

Nie wystawisz sam sobie faktury.

- accruals basis czy cash basis accounting, który sposób rozliczania wybrać i dlaczego? Na pewno cash basis jest prostsze w księgowaniu.

Chcesz byc sole trader? Wtedy mozesz stosowac cash accounting

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2020-07-18 09:31:47 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-07-18 09:08:07, stanislawski napisał(a):
Na większość z tych problemów po prostu bym nie wpadł.

Odpowiem na jedno - jakieś 50% moich znajomych tutaj i ja sam jesteśmy self-employed. I nikt nigdy nie wpadł na pomysł pytania agencji czy mogą to zrobić na swój adres domowy.
Agencje zaś nigdy nie wpadły na to, aby zajmować się takim problemem.
Oczywiście nikt nie prowadzi w domu fabryki czy hurtowni.


Aaa no wlasnie - firmy ltd nie mozesz zarejestrowac bez zgody ale sole trader nikt nie sprawdza

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2020-07-18 11:48:30 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

A w jaki sposob sprawdzana jest zgoda na zarejestrowanie LTD? Przy zakladaniu podajesz adres i tyle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 95 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,