MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma - jak zaczac. Dobre rady zawsze w cenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 94 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 93 | 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

Str 94 z 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PrzemekSzyma

Post #1 Ocena: 0

2018-01-05 10:10:27 (6 lat temu)

PrzemekSzyma

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Ripon

Witam forumowiczow.

Jestem w UK od miesiąca.

Przyjechałem na świeta, ale teraz zastanawiam się nad zostaniem dłużej.

Malowałem dla teściów mieszkanie, ktore musieli zdać do agencji. Pani z agencji była bardzo zadowolona i zaproponowała, że ma jeszcze pare mieszkań ktore w najbliższym czasie bedą wymagały odświeżenia.

Przeczytałem forum, strony internetowe i blogi i zastanawiam sie nad SE. Rownocześnie rozniosłem cv po okolicznych fabrykach i czekam na nadanie numeru ubezpieczenia.

Moje pytanie proste i banalne, czy cos sie. Ostatnim czasie zmienilo w przepisach. Bo z angielskim u mnie slabo,atranslatory wiadomo jak tlumacza.

Czy musze rozliczy obroty, ktore uzyskalem przez yrzy probne miesiace? C

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-01-05 10:59:57 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 10:10:27, PrzemekSzyma napisał(a):

Czy musze rozliczy obroty, ktore uzyskalem przez yrzy probne miesiace? C



Zanim wystarasz sie o nr UTR? Jesli nie kontynuujesz samozatrudnienia to z zalozenia niewiele zarobiles i panstwo odpisuje ten potencjalny podatek na straty ze tak sie wyraze. Jezeli kontynuujesz jako Sole Trader, czy osoba fizyczna samozatrudniona, wpisujesz date rozpoczecia dzialalnosci wstecz przy zgloszeniu.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PrzemekSzyma

Post #3 Ocena: 0

2018-01-05 13:02:47 (6 lat temu)

PrzemekSzyma

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2018

Skąd: Ripon

A i jeszcze jedno pytanie. Trzeba zglaszac zakres swoich uslug? Np. Glownie Zajmuje sie "budowlanka" i mam busa, ktorym miedzy czasie oferuje uslugi transportowe, do tego jak nie mam pracy to np. Pracuje na zmywaku, rankami wyprowadzam psy, a miedzy czasie sprzedaje jakies wlasne wyroby np. Figurki z gliny.

Jest to jakos ujete jako firma handlowo-uslugowa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-01-05 13:27:12 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-05 13:02:47, PrzemekSzyma napisał(a):
A i jeszcze jedno pytanie. Trzeba zglaszac zakres swoich uslug? Np. Glownie Zajmuje sie "budowlanka" i mam busa, ktorym miedzy czasie oferuje uslugi transportowe, do tego jak nie mam pracy to np. Pracuje na zmywaku, rankami wyprowadzam psy, a miedzy czasie sprzedaje jakies wlasne wyroby np. Figurki z gliny.

Jest to jakos ujete jako firma handlowo-uslugowa?




W takim razie masz rozne trades, albo businesses. Budowlanka rzadzi sie wlasnymi prawami, jest Construction Industry Scheme. Zglaszasz osobno budowlanke, osobno uslugi transportowe i np osobno handel. Masz bardziej zlozona ksiegowosc bo kazdy business rozliczasz osobno.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kobriii

Post #5 Ocena: 0

2018-03-29 10:36:38 (6 lat temu)

Kobriii

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2018

Skąd: Andover

Jak wygląda sprawa z kursem na prawo jazdy. Czy mogę taki kurs sobie odliczyć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2018-03-29 12:16:09 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2018-03-29 10:36:38, Kobriii napisał(a):
Jak wygląda sprawa z kursem na prawo jazdy. Czy mogę taki kurs sobie odliczyć?


O jaki kurs chodzi? O zwykle prawo jazdy kategorii B, To Nie , bo wlasciciel Nie bedzie uzywal samochodu tylko I wylacznie do prowadzenia firmy. Natomiast firma moze zaplacic pracownikom za specjalistyczne prawa jazdy, uzywane do pracy, np. Autobusowe Lub na forklift I wrzucic to w koszta prowadzenia firmy.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 29-03-2018 12:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kobriii

Post #7 Ocena: 0

2018-03-29 12:26:43 (6 lat temu)

Kobriii

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2018

Skąd: Andover

Chodzi mi o prawo jazdy na ciężarowe wraz z naczepą C+E. Działalność będzie prowadzona jako usługi transportowe.
I to prawo jazdy będzie używane wyłącznie do prowadzenia działalności. A co z obowiązkowymi kursami CPC? To wszystko będzie robione tylko i wyłącznie na potrzeby prowadzenie działalności.

[ Ostatnio edytowany przez: Kobriii 29-03-2018 12:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2018-03-29 13:06:19 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

W takim razie mozna, bo To jest tylko na potrzeby firmy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

olszakos4

Post #9 Ocena: 0

2018-07-30 21:16:24 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Witam wszystkich. Czy miał ktoś problem z self Employed a wynajmowaniem mieszkania przez agencje? Niedługo będę musiał zarejestrować działalność a wynajmuje dom. W umowie mam zapis ze nie mogę prowadzić tu biznesu chociaż chodzi to pewnie bardziej o sklep salon itp. Ja sprzedaje na ebayu ale faktycznie rzeczy trzymam w domu nie wiem czy w tym przypadku mogę mieć później problemy z agencja

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2018-07-31 08:07:10 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Taki biznes mozna. Tu chodzi o nieprowadzenie produkcji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 94 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 93 | 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,