MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma - jak zaczac. Dobre rady zawsze w cenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 89 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 88 | 89 | 90 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

Str 89 z 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2016-03-10 01:13:54 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2016-03-09 13:37:00, right_winger napisał(a):
gdyby jakis nadgorliwiec ze skarbówki po jakims czasie natrafil na regularne faktury na adres w PL i uznal, ze tam na pewno ktos tnie skarb panstwa na niewyobrazalne kwoty ;)


słusznie że pytasz.
Z tymi magazynami w pl jest śliska sprawa podatkowa, bo mogą uznać że wykonują za/ dla ciebie pracę, lub usługę. Poza tym fizynie zaczyna się działalność na terenie Polski co niesie za sobą zobowiązania.

Coś mi świta że delikatnie się w tym temacie coś pozmieniało, ale wiem że takie coś może być właśnie uznania że jest to przedstawicielstwo.

Jeżeli tak, to wiedzmy garaż rodziców, staje się magazynem, a wiec punktem prowadzenia działalności, co również powoduje zmiany w statusie podatkowym tej cześci nieruchomości.
I to jestem pewien że się nie zmieniło.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

right_winger

Post #2 Ocena: 0

2016-03-10 08:39:52 (8 lat temu)

right_winger

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2013

Skąd: Hants

Dzieki krakn, jak zwykle czujny i chetny do pomocy ;)

Teraz w koncu cos udalo mi sie wyszperac i przynajmniej wyczytalem, ze nie podlega to (albo ma nie podlegac wkrotce) opodatkowaniu VAT w PL.

W sumie to mysle, ze jednak na fakturach od dostawcow dane odbiorcy beda z adresem w UK, a rachunek za transport busem watpie by wyszczegolnial jakies dane. Busiarz mowil, ze skoro nie place VAT to moze wystawic paragon.
W tej sytuacji polski adres bedzie widnial tylko na notkach dla kurierow na trasie PL-PL.
Ja zwiazku ze skarbowka polska miec raczej nie bede, ale nie chce zeby np. dostawca musial sie z czegos tlumaczyc. W koncu mali przedsiebiorcy to ulubiony cel wszelkich organow kontrolnych naszego "panstwa dla obywatela".

Czy rozwiazaniem moze byc wypisanie umowy-zlecenie dla kogos z rodziny na jakas sladowa kwote? Plus ewentualnie pokryc dodatkowe koszty zwiazane z uzytkowaniem domu w tym celu?
Mieszkanie jest ich wlasnoscia, do przechowania uzywali by doslownie 1 czy 2 metrow kw. przez max tydzien lub 2 w miesiacu, wiec nie sadze, zeby to byl jakis znaczacy koszt.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #3 Ocena: 0

2016-04-17 19:57:51 (8 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

Witam,chcialam sie zapytac czy ktos mial 'stycznosc' z ta firma?
Zastanawiam sie czy 'wejsc' w ten biznes...

[ Ostatnio edytowany przez: Samurajka 17-04-2016 19:59 ]

Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mephiba

Post #4 Ocena: 0

2016-05-17 06:58:20 (8 lat temu)

Mephiba

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 17-05-2016

Skąd: Hamilton

Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Od pół roku sprzedaje na eBay UK i mam nadzieję w tym roku otworzyć własny sklep internetowy. Ogólnie mam dużo pomysłów ale mało czasu na realizację, dlatego chciałabym poprosić o pomoc koleżankę która posiada wiedzę i umiejętności które potrzebuje.

Zastanawiam się jaki rodzaj współpracy mogłabym jej zaoferować.

Ja poświęcam mojej firmie całe dnie i wsadzam w nią wszystkie oszczędności. Moja koleżanka natomiast nie ma żadnych oszczędności i pracuje full-time w innej firmie więc będzie mi pomagać z doskoku albo na zasadzie zlecenia.

Niestety nie mam jeszcze wystarczających obrotów żeby móc jej zapłacić i teraz pojawia się pytanie. Jaką podpisać z nią umowę tak żeby żadna ze stron nie poczuła się urażona.

Myślałam żeby jej oddać jakiś procent firmy, ale jestem samozatrudniona więc generalnie firma to ja..
Gdyby ona też zarejestrowała się jako samozatrudniona i gdybym miała z nią podpisaną umowę zlecenie to czy mogłabym płacić jej ustalonym procentem od zysku mojej firmy?

Być może ktoś ma lepszy pomysł? Proszę o pomoc i poważne odpowiedzi!

Z góry wielkie dzięki xx

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

thetis

Post #5 Ocena: 0

2016-05-18 02:44:53 (8 lat temu)

thetis

Posty: 14

Kobieta

Z nami od: 22-03-2010

Skąd: cccc

To dobry pomysł, abyście obie były s.e., a koleżanka otrzymywała ustalony procent z np. dochodu - nie mylić z przychodem. Jak układ się sprawdzi, zawsze można złożyć spółkę partnerską i w umowie ustalić udział w zysku . Podpiszcie sobie umowę - króciutką - i niech koleżanka na podstawie Twojego zestawienia - wystawia fakturkę :) powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: thetis 18-05-2016 02:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-05-18 05:41:18 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W spółce partnerskiej, po prostu, z przychodu obliczyć zysk i robić ustalona procentowa wypłata z zysku spółki. Dla jasności z robić sobie wypłaty z konta firmowego, na konta prywatne. I wszystko jest jasne.
Fakturę koleżanka wystawiawystawia, wtedy gdy pracuje, świadczy usługi jako podwykonawca.
W takiej sytuacji nie może decydować o działaniu firmy, dostaje tylko ustaloną kwotę, np wynikającą z prowizji.


Ja stosuje wszystkie trzy metody.
Z Beata mamy spółkę, ale inne osoby z nami związane albo, wystawiają klientowi fakturę ze swoją marżą, albo my wystawiamy fakturę, a nasz handlowiec wystawia nam fakturę na prowizję. Efekt finansowy jest prawie taki sam.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Mephiba

Post #7 Ocena: 0

2016-05-19 04:45:47 (8 lat temu)

Mephiba

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 17-05-2016

Skąd: Hamilton

Thetis i Krakn dzięki za czas i cenne podpowiedzi. :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olimpkrk

Post #8 Ocena: 0

2016-06-29 20:04:54 (8 lat temu)

olimpkrk

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2014

Skąd: Coventry

Witam

Czy to jest dobry link by zarejestrowac wlasna dzialanosc self emp.? Wiele osob mi mowilo ze najpierw self assesment niby powinienem. A mi sie wydaje ze to jest to ;)

https://www.gov.uk/new-business-register-for-tax

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2016-06-29 20:07:25 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Before you start
You can register for:

Self Assessment if you’re a new sole trader or the ‘nominated partner’ in a new self-employed partnership
Corporation Tax if you’ve set up a new limited company
PAYE for employers if you’re taking on staff
VAT as a new business


Jak samodzielnie, a nie spółki to klikaj.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

olimpkrk

Post #10 Ocena: 0

2016-06-29 20:12:15 (8 lat temu)

olimpkrk

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2014

Skąd: Coventry

No wlasnie samodzielnie. Ale bede nowym sole traderem. Czyli klikac bez tego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 89 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 88 | 89 | 90 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,