MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma - jak zaczac. Dobre rady zawsze w cenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 85 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 84 | 85 | 86 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

Str 85 z 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2014-07-11 20:13:48 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Koleżanka nawet nie wie, zapewne co to jest Przychód i czym się różni od dochodu.
Wtedy by nie musiała głupio kombinować
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krytek

Post #2 Ocena: 0

2014-07-14 01:56:34 (10 lat temu)

krytek

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 14-07-2014

Skąd: LONDON

dobra rada - nauczony doswiadczeniem - zanim zdecydujesz sie na wspolnika i zaczniesz interes z kims, poznaj go nie tylko podczas grila czy wycieczki itd. prawdziwe wady wiekszosc ukrywa dalatego nie podniecaj sie i przeanalizuj dokladnie osobe kilka razy zanim zaczniecie razem inwestowac ......

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

skiper23

Post #3 Ocena: 0

2014-08-19 10:57:36 (10 lat temu)

skiper23

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: bradford

witam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

skiper23

Post #4 Ocena: 0

2014-08-19 11:43:00 (10 lat temu)

skiper23

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: bradford

Witam :) temat pewnie juz był wałkowany ze sto razy :)
No ale po to jest forum żeby pytać szukać odpowiedzi w miare wyczerpującej i odpowiadającej zapytaniu :)

Więc mianowicie posiadam serwis który jeszcze jest w trakcie realizacji :)
Będzie tam też sklep online :)
I teraz z tego co wiem to do 67 tyś rocznego obrotu (dochodu) nie mam obowiązku rejestracji siebie jako płatnika vat :)
aczkolwiek mogę sie dobrowolnie zarejestrowac jako vatowiec w uk

teraz przykładowo zakupiłem zamówiem towar z innego kraju np: turcja :) i otrzymałem fakture z vatem :) AlE że nie jestem vatowcem to logiczne że nie mogę sobie odliczyć tego vatu tak dobrze mówię ?????

I teraz wystawiam towar np 80 funtów zestaw głośników teoretycznie zapłaciłem za niego 60 funtów :) więc zysk jest 20 funtów poniewaz nie jestem Vatowcem to zysk mam czysty bez vatu TYLKO TERAZ PO ZAKUPIE ZESTAWU :

KLIENT PYTA MNIE O FAKTURĘ
TO JAK MAM WYSTAWIĆ FAKTURĘ -- Z TEGO CO WIEM MOGĘ WYSTAWIC FAKTURĘ ALE WYPISUJĄC JĄ BEZ VATU -- CZYLI PODAJĘ KOSZT A W POLU GDZIE PISZE VAT WPISUJE 0% ZGADZA SIĘ I W POLU GDZIE PISZE NR REJESTRACYJNY VATOWCA NIC NIE PODAJE PONIEWAZ NIE JESTEM VATOWCEM

ZGADZA SIĘ TAKOWĄ FAKTURĘ MOGE WYSTAWIC KLIENTOWI JAKO DOWÓD ZAKUPU ORAZ TAKĄ FAKTURĘ MOGĘ SOBIE SPORZĄDZIĆ JAKO DOWÓD DO ROZLICZENIA POD KONIEC ROKU GDZIE WYKAŻE SIĘ ZE NIE PRZEKROCZYŁEM STOPY PODATKOWEJ TYCH 67 TYŚ I DZIĘKI TEMU IC PAŃSTWU NIE MUSZE ODDAĆ ZGADZĄ SIĘ ????

Z TEGO CO WIEM - TO KUPUJĄC TOWAR W HURTONI MUSZE OTRZYMAC FAKTURĘ
KTÓRA BEDZIE DOWODEM ZAKUPU ORAZ PO SPRZEDANIU TOWARU MUSZE SOBIE SAM WYSTAWIĆ TAKA FAKTURE Z DANYMI OSOBY KUPUJĄCEJ TO WSZYSTKO MUSZE TRZYMAĆ ZEBY SIE ROZLICZYĆ I WYKAZAĆ PAŃSTWU ZE ZAKUPIŁEM TOWAR NA XXX I SPRZEDAŁEM WSZYSTKO ZA XXX I NIC NIE POSZŁO NA LEWO :) I NIE PRZEKRACZYŁEM TEJ STOPY I NIE MUSZ EODDAWAC PODATKU VAT -- ZGADZA SIĘ ?????

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

skiper23

Post #5 Ocena: 0

2014-08-19 11:57:22 (10 lat temu)

skiper23

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: bradford

Witam :) temat pewnie juz był wałkowany ze sto razy :)
No ale po to jest forum żeby pytać szukać odpowiedzi w miare wyczerpującej i odpowiadającej zapytaniu :)

Więc mianowicie posiadam serwis który jeszcze jest w trakcie realizacji :)
Będzie tam też sklep online :)
I teraz z tego co wiem to do 67 tyś rocznego obrotu (dochodu) nie mam obowiązku rejestracji siebie jako płatnika vat :)
aczkolwiek mogę sie dobrowolnie zarejestrowac jako vatowiec w uk

teraz przykładowo zakupiłem zamówiem towar z innego kraju np: turcja :) i otrzymałem fakture z vatem :) AlE że nie jestem vatowcem to logiczne że nie mogę sobie odliczyć tego vatu tak dobrze mówię ?????

I teraz wystawiam towar np 80 funtów zestaw głośników teoretycznie zapłaciłem za niego 60 funtów :) więc zysk jest 20 funtów poniewaz nie jestem Vatowcem to zysk mam czysty bez vatu TYLKO TERAZ PO ZAKUPIE ZESTAWU :

KLIENT PYTA MNIE O FAKTURĘ
TO JAK MAM WYSTAWIĆ FAKTURĘ -- Z TEGO CO WIEM MOGĘ WYSTAWIC FAKTURĘ ALE WYPISUJĄC JĄ BEZ VATU -- CZYLI PODAJĘ KOSZT A W POLU GDZIE PISZE VAT WPISUJE 0% ZGADZA SIĘ I W POLU GDZIE PISZE NR REJESTRACYJNY VATOWCA NIC NIE PODAJE PONIEWAZ NIE JESTEM VATOWCEM

ZGADZA SIĘ TAKOWĄ FAKTURĘ MOGE WYSTAWIC KLIENTOWI JAKO DOWÓD ZAKUPU ORAZ TAKĄ FAKTURĘ MOGĘ SOBIE SPORZĄDZIĆ JAKO DOWÓD DO ROZLICZENIA POD KONIEC ROKU GDZIE WYKAŻE SIĘ ZE NIE PRZEKROCZYŁEM STOPY PODATKOWEJ TYCH 67 TYŚ I DZIĘKI TEMU IC PAŃSTWU NIE MUSZE ODDAĆ ZGADZĄ SIĘ ????

Z TEGO CO WIEM - TO KUPUJĄC TOWAR W HURTONI MUSZE OTRZYMAC FAKTURĘ
KTÓRA BEDZIE DOWODEM ZAKUPU ORAZ PO SPRZEDANIU TOWARU MUSZE SOBIE SAM WYSTAWIĆ TAKA FAKTURE Z DANYMI OSOBY KUPUJĄCEJ TO WSZYSTKO MUSZE TRZYMAĆ ZEBY SIE ROZLICZYĆ I WYKAZAĆ PAŃSTWU ZE ZAKUPIŁEM TOWAR NA XXX I SPRZEDAŁEM WSZYSTKO ZA XXX I NIC NIE POSZŁO NA LEWO :) I NIE PRZEKRACZYŁEM TEJ STOPY I NIE MUSZ EODDAWAC PODATKU VAT -- ZGADZA SIĘ ?????

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2014-08-25 10:27:04 (10 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Planuję w przyszłym roku zostać milionerem w Manchesterze. Czy możecie mi podpowiedzieć jak zacząć? Czy możę jakiś kredyt od państwa, czy coś...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ynop79

Post #7 Ocena: 0

2014-08-25 12:20:52 (10 lat temu)

ynop79

Posty: 634

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: DOVER

stanislawski
ja tam zawsze mam "słabość" do ludzi którzy chca sie uczyc przedsiębiorczosci na forum internetowycm :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eternityy

Post #8 Ocena: 0

2014-09-28 22:43:13 (10 lat temu)

eternityy

Posty: 26

Kobieta

Z nami od: 14-06-2011

Skąd: Sheffield

Witam,
Byc moze temat o ktory zapytam juz byl... no coz, moze ktos poradzi mimo wszystko
Chcialabym zaczac sprzedaz internetowa, na poczatek tylko kilka produktow zeby tylko zobaczyc czy to ma sens (po uprzednim rozejrzeniu sie na rynku wydaje sie, ze ma), moje pytanie brzmi, od jakiej kwoty przychodu trzeba juz zakladac firme? Wiem, ze w ciagu 3 mies. od pierwszej sprzedazy, ale jezeli mam prace z umowa na stale i w tym samym czasie prowadzilabym self-empl. to jest jakas kwota, ktorej nie mozna przekroczyc w ciagu roku...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #9 Ocena: 0

2014-09-28 23:44:23 (10 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Tylko kwoty nierealnej nie można przekroczyć. Najwyżej zapłacisz podatek z wyższej półki.

Cytat:

2014-08-25 10:27:04, stanislawski napisał(a):
Planuję w przyszłym roku zostać milionerem w Manchesterze. Czy możecie mi podpowiedzieć jak zacząć? Czy możę jakiś kredyt od państwa, czy coś...

Musisz skumać się z którymś politykiem z PL i założycie spółkę. Pozostaje tylko wytypować polityka. Musisz poszukać takiego abyś był "mądrzejszy" od niego bo jak nie, to może Cię wydymać.

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 28-09-2014 23:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Piro1505

Post #10 Ocena: 0

2015-01-25 19:00:10 (9 lat temu)

Piro1505

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2015

Skąd: chelmsford

Witam wszystkich. Przeczytałem cały temat trochę tego jest, ale dziękuję bo wiele się stąd dowiedziałem na temat podatków i działalności w uk. Obecnie jestem zatrudniony na etacie i chciałbym rozpocząć sprzedaż internetowa produktów sprowadzanych z pl. Zamierzam prowadzić biznes wraz z moja dziewczyna która również jest na etacie. Nie zamierzamy płacić vatu w uk, czy dla 2 osób prowadzących działalność limit obrotu wynosi 70.000 (by pozostać bezvatowcem) tak jak na self-employment? Kiedyś bodajże Rrrr pisała,ze sprowadzając towar z pl cena jego zakupu wliczane jest do obrotu, trochę to dziwne moim zdaniem mógłby to ktoś potwierdzić? Opłacamy NI jako zatrudnieni, czy z dochodów biznesu odprowadza my kolejne 8%? Jeszcze jedno pytanko, 40% podatku dochodowego płacimy powyżej zarobionej kwoty 32000, moje zarobki to ok. 30.000rocznie mojej dziewczyny ok 20.000, zakładając że nasz dochód z biznesu wyniesie 20.000 ile zapłacimy od tej kwoty podatku dochodowego, nasze zarobki w takim przypadku się usredniaja, a dochód na osobę (w partnership) można wyznaczyć dowolnie podczas zakładania działalności, dobrze myślę? Jeżeli ktoś byłby łaskaw odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: Piro1505 25-01-2015 19:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 85 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 84 | 85 | 86 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,