MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma - jak zaczac. Dobre rady zawsze w cenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

Str 4 z 96

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hajaku

Post #1 Ocena: 0

2008-05-25 19:25:07 (16 lat temu)

hajaku

Posty: 41

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-05-2008

Skąd:  

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/48/12776/reseller-prowizja-vat-podatki-pytan-kilka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #2 Ocena: 0

2008-05-25 19:43:49 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

1. firme zglaszasz przez telefon w HR&C do trzech miesiecy wstecz mozna to zrobic.... lub on line wypelniasz druk, wysylasz poczta.
Jak ktos sie boi tej rozmowy niech zobaczy co jest na formularzu o to pytaja czyli imie nazwisko adres telefon , nazwa firmy , adres firmy moze byc taki sam jak domowy, od kiedy firma istnieje znaczy data. chyba data urodzenia....i chyba to wszytko ....mila pani lub pan w sluchawce mowi - dziekuje jest pan pani selfemployed.
2. mozna zalozyc konto buisnessowe ale na poczatek nie jest konieczne choc ulatwia kontrole wplywow w firmie
3. ksiegowosc - mozna zatrudnic ksiegowego ale po co to jest proste
robi sie albo w arkuszu kalkulacyjnym albo na papierze zestawienie przychodow i kosztow - rok podatkowy od kwietnia do kwietnia - roziczenie na papierze do 31 pazdziernika - podatek platny do 31 stycznia nastepnego roku - HMR&C wylicza podatek lub mozna online wtedy zeznanie i platnosc przypada na 31 stycznia
4. dokumenty przechowuje sie 5 lat i 10 m-cy Jakie dokumenty?
Dokumenty poteiwredzajace przychody i koszty firmy..faktury, rachunki, zestawiennia sprzedazy
Takie dokumenty mozna sobie robic samameny w kompie. Najwazniejsze informacje jakie musza zawierac to kiedy , komu i ile - inne informacje ....numery , opisy szczegolowe transakcji sluza tylko naszej wygodzie ksiegowej lub komus kto to bedzie robil
5. VAT obowiazuje przy dochodzie pow 67 000 funtow - obligatoryjnie choc moza sie dobrowolnie zrajestrowac - korzysc - nasi zarejestrowni kontrahencji beda mogli sobie odliczyc VAT, my rowniez co jest kozystne ale troche przy tym zachodu
6. Co jest kosztem - wszytko co jest NIEZBEDNE do prowadzenia dzialnosci...a to juz jest z reguly uzlaleznione od prowadzonej dzialnosci choc ...dal wiekszosci firm wspolne bedzie ..biuro czyli czesc naszego domu i oplat z jego utrzymaniem zwiazanych bedzie kosztem..warto to ustalic na poczatku i tego sie trzymac. A biuro dalej to telefony,internet, komputer, papier, tusze etc etc srodki czystosci ...
inny koszt samochod ....ustalamy procentowo ile naszego prywatnego auta jest w firmie i tyle odliczamy wszelkich kosztow ...chyba ze mamy drugie auto to jedno wrzucamy jako firmowe w 100%

OK poki co tyle .....wolalam to napisac niz kopac po wyszukiwarce ale ogolnie polecam poszukanie w niej w niejednym miejscu juz duzo o firmie pisalam....

7.zapomnialam i NI ...urzad jej wysokosci zwany HMR&C przysyla informacje ile i do kiedy mamy zaplacic....kwota 2,3 na tydzien ...platne zazwyczaj kwartalnie w terminie 28 dni od daty datownia pisma

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 31-05-2008 19:57 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ronincheltenham

Post #3 Ocena: 0

2008-05-26 19:04:41 (16 lat temu)

Ronincheltenham

Posty: 429

Mężczyzna

Z nami od: 21-08-2006

Skąd: Gloucester

No wyczerpujące informacje. Czy na ni trzeba płacić jeśli równolegle pracuję.
Kolega mi powiedziałe ze dla mojej dzialalności bedzie potrzebna forma sold trader, jesli dobrze to napisałem, czy to sie rózni od selfemployed ?? Rejestracja taka sama ??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

reivilo

Post #4 Ocena: 0

2008-05-26 20:22:47 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Sole trader oznacza ze jestes przedsiebiorca indywidualnym, ze samodzielnie prowadzisz firme bo mozna byc selfemployed ale np w spolce cywilnej.....

Jak ze skladkami NI jest w twoim przypadku nie wiem zapytaj panie przy rejestracji ...ale na moja logike warto placic ...skladka nie wielka a zawsze to do emeryturki bedzie sie liczyc niewiele bo nie wiele ale zawsze....
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aneczka123

Post #5 Ocena: 0

2008-05-27 11:39:40 (16 lat temu)

aneczka123

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 14-02-2008

Skąd: Peterborough

witam reivilo i dziękuję za szybkie informacje. Mam jeszcze pytanie, kiedy już sporządze sobie listę z klientami prywatnymi i będę tam wpisywala daty i kwoty, czy mogę wplacać pieniądze na konto, tzn. calą kwotę zebraną z calego miesiąca, czy za każdym razem kiedy dostanę pieniądze po wykonanej usludze. pozdrawiam.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kunkun

Post #6 Ocena: 0

2008-05-27 15:15:57 (16 lat temu)

kunkun

Posty: 6

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-05-2008

Witam
to jest moj poczatek z samozatrudnieniem
mam pytanko: czy jesli teraz nie jestem vatowcem moge wystawiac firma faktury vat, i ile ten vat wynosi?
Czy stane sie vatowcem przekraczajac 67 tys obrotow rocznie, czy przekraczajac 67 tys dochodow rocznie?
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam forumowiczow

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #7 Ocena: 0

2008-05-27 16:02:57 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2008-05-27 11:39:40, aneczka123 napisał(a):
witam reivilo i dziękuję za szybkie informacje. Mam jeszcze pytanie, kiedy już sporządze sobie listę z klientami prywatnymi i będę tam wpisywala daty i kwoty, czy mogę wplacać pieniądze na konto, tzn. calą kwotę zebraną z calego miesiąca, czy za każdym razem kiedy dostanę pieniądze po wykonanej usludze. pozdrawiam.:-)

mozesz ich wcale na konto nie wplacac byles sie rozliczyla z urzedem podatkowym jej wysokosci czyli HMR&C
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #8 Ocena: 0

2008-05-27 16:59:05 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2008-05-27 15:15:57, kunkun napisał(a):
Witam
to jest moj poczatek z samozatrudnieniem
mam pytanko: czy jesli teraz nie jestem vatowcem moge wystawiac firma faktury vat, i ile ten vat wynosi?
Czy stane sie vatowcem przekraczajac 67 tys obrotow rocznie, czy przekraczajac 67 tys dochodow rocznie?
Z gory dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam forumowiczow


obrotu, nullwiecej o VAT

z regulu VAT to 17,5%, ty jesli nie jestes VAT-owcem wystawiasz invoica w wartosci brutto ....platnik VAT sobie sam poodlicza to co mu sie nalezy
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kunkun

Post #9 Ocena: 0

2008-05-27 18:59:10 (16 lat temu)

kunkun

Posty: 6

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 23-05-2008

bardzo Ci dziekuje
widze ze nie jednej osobie tutaj pomoglas
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sarcia

Post #10 Ocena: 0

2008-05-27 22:49:40 (16 lat temu)

sarcia

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 23-05-2008

a ja mam takie pytanie jezeli wykonywałam usługe dla firmy i dostalam taka karteczke od nich niby payslip i tam jest wyliczone 260-52/tax20%=208 to co teraz mam napisac na invoice brutto czy netto ? dodam ze dostalam na konto 208 z góry dziękuję za odpowiedz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 96 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 94 | 95 | 96 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,