MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

W co warto zainwestowac pieniadze w uk?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Postów: 112

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

coolmaxi

Post #1 Ocena: 0

2007-06-13 12:43 (17 lat temu)

coolmaxi

Posty: 1

Z nami od: 12-06-2007

W CO WARTO ZAINWESTOWAC ZAROBIONE TUTAJ LEGALNIE PIENIADZE? MYSLE TU O NIEWIELKIEJ KWOCIE OKOLO 15.000 FUNTOW, NA OKRES OKOLO 2 DO 4 LAT ? CZY WARTO ZAINWESTOWAC TUTAJ PIENIADZE W FUNDUSZE PODOBNE JAK W POLSCE: TYPU ,,ARKA,,? CZY WOGOLE ISTNIEJE COS PODOBNEGO? CHCIALABYM ZNALEZC TAKA INSTYTUCJE, GDZIE MOJE PIENIADZE ZOSTANA PIEKNIE POMNOZONE W CZASIE OKRESU 2 CZY 4 LATEK ? MOZE TO BYC OPCJA SREDNIEGO LUB WYSOKIEGO RYZYKA- MIX (OBLIGACJE, AKCJE.
DZIEKI ZA WSZELKIE POMOCNE KOMENTARZE

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

_Steve_

Post #2 Ocena: 0

2007-06-13 14:47 (17 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Trochę było TUTAJ
i trochę TUTAJ

PS.
Caps Lock Ci się zaciął

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

PSYCHOLOSHKA

Post #3 Ocena: 0

2007-06-24 00:09 (17 lat temu)

PSYCHOLOSHKA

Posty: 3

Z nami od: 24-06-2007

Skąd: Kraków

Czesc.
Jesli interesuje Cie jak mozna zainwestowac swoje pieniadze to chcetnie Ci w tym pomoge. W zeszlym roku mialam podobny problem ale spotkalam na mojej drodze bardzo dobrego znajomego ktory pomogl mi i pokazal jak pomnozyc moje pieniadze w bezpieczny sposob. obecnie jestem doradca wiec jesli masz jakies pytania badz chcesz poznac szczegoly to skontaktuj sie ze mna.
Myle ze Cie to zainteresuje.
Co jakis czas jezdze do Anglii wiec istnieje mozliwosc spotkania sie rowniez.

Moj mail: speeduska@gmail.com

pozdrawiam
Kaska
;-)

[ Ostatnio edytowany przez: PSYCHOLOSHKA 24-06-2007 00:34 ]

Kaska

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Mr_November

Post #4 Ocena: 0

2007-07-13 13:45 (17 lat temu)

Mr_November

Posty: 11

Z nami od: 13-07-2007

Skąd: Mars

Oto kilka mozliwosci, wszystkie przetestowane przeze mnie:

1. Inwestujesz pieniadze w Islandii, moj zarobek w GBP od roku to 30%, ryzyko inwestycyjne jest minimalne, minimalna kwota na start to ok. £8k
Jak?
Otierasz "custody account" w jakimkolwiek banku w Islandii, na przyklad tu lub tu, dalej przesylasz funty (GBP) przelewem do Islandii zamieniajac je na krony (ISK) i wplacasz do funduszu obligacji lub funduszu "money market". Dostajesz ok. 15% w skali rocznej bez ryzyka, a oprocz tego waluta Islandii umacnia sie powoli od wielu lat do funta, wiec realnie zarobisz kolejne 10% w skali roku z tytulu umocnienia sie ISK.

2. Jesli chcesz zainwestowac na gieldzie, nie baw sie w tzw. CFDs (Comission Free Dealing), typu cityindex tylko idz to "prawdziwego" brokera, gdzie kupisz prawdziwe akcje, a nie tylko kontrakty. Bawiac sie w CFD zostajesz pozbawiony dywidend i placisz premie za stope procentowa, poza tym ryzyko jest lewarowane. Porownaj wiekszosc brokerow tu. Jak juz wybierzesz brokera, kup co najmniej 5 spolek, z tego co najmniej dwie z indeksu FTSE100. Wybierz te, ktore placa rok w rok najwyzsza dywidende w stosunku do ceny akcji (w Polsce np. taka spolka jest KGHM). Dywidende rok w rok reinwestuj w akcje tej samej spolki i po 4 latach masz gwarantowany duzy zysk.

3. Fundusze inwestycyjne typu "arka" tutaj nazywaja sie "Mutual Funds", a jesli masz duzo wiecej forsy, to "Hedge Funds". Znajdziesz liste wiekszosci codziennie w gazecie "FT".
Jest ich w Anglii tysiace, wiec wybrac nie jest latwo, ale oto kilka wskazowek: Przeznacz cala kwote na kilka funduszy i nie wplacaj wszystkiego na raz, wplacaj co miesiac jakas kwote. Wybierz fundusz, ktory pobiera jak najmniejsze oplaty, nie zwracaj wiekszej uwagi na stope zwrotu w przeszlosci. Wybierz 3-5 funduszy inwestujacych w roznych stronach swiata w rozne przemysly.

Mozesz tez przeznaczyc kilka tysiecy na Forex (np. tu), konta oszczednosciowe w UK i za granica (placa rocznie od 6% do 7% obecnie w GBP), akcje w Polsce, lub szukaj okazji w bankach, tak jak ja to robie.

Czesto banki a o wiele czesciej building societies maja promocje typu regular saver account, ktory placi 7%-12% rocznie, przy czym maksymalnie mozna wplacac £250 lub £500 miesiecznie i przez rok nie mozna wybrac kasy, ale za to stopa procentowa jest wysoka. Wiele instytucji ma takie oferty - np. Abbey, Alliance & Leicester, Yorkshire BS, Britannia BS, Halifax, etc., wiec mozesz otworzyc z 5 lub wiecej takich kont w roznych bankach i wplacac co miesiac maksymalna dozwolona kwote, wyjdzie ci £1500-£2000 miesiecznie a reszte trzymaj na wysokooprocentowanym koncie typu Citibank. Otworz tez mini cash ISA tam, gdzie dostaniesz najwyzsza stope zwrotu. Stopa procentowa na calym kapitale po usrednieniu wyjdzie ci okolo 7%, co jest wynikiem o wiele lepszym niz gdybys wszystko trzymal na zwyklym koncie oszczednosciowym.

Mozesz tez przeslac pieniadze do Polski i zainwestowac w ta swoja Arke lub inny, radzilbym bezpieczniejszy fundusz, to wcale nie jest zly pomysl. Zlotowka bedzie sie umacniac do funta jeszcze przez wiele lat, nie zdziwylbym sie, gdybys teraz kupil kupil zlotowki po 18 pensow (przy kursie GBP/PLN 5.60), a sprzedal za 4 lata za 25 pensow (przy kursie GBP/PLN 4.0). Do tego dochodzi zysk z inwestycji w zlotowkach...

Powodzenia!

[ Ostatnio edytowany przez: Mr_November 13-07-2007 13:58 ]

No one dies a virgin, life screws us all.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona WWW

roztocz

Post #5 Ocena: 0

2007-07-13 15:30 (17 lat temu)

roztocz

Posty: 968

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2007

Skąd: Greenford

Ja wybralem ten ostatni wariant i wplacam pieniadze na fundusz inewstycyjny akcji w ING Polska, mysle ze jest najprostszy z w/w. Traktuje to jako inwestycje dlugoterminowa wiec miesieczne wahania ceny jednostki czy kursu zl do funta nie maja w tym przypadku wiekszego znaczenia.
Praca - to bardzo prymitywny sposob spedzania czasu.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

terri007

Post #6 Ocena: 0

2007-08-01 07:05 (17 lat temu)

terri007

Posty: 145

Z nami od: 19-07-2007

Jak chesz gwarantowane pieniadze to sa ISA account - mozna wlozyc 3tys cash rocznie - nie placi sie podatku od zarobionych odsetek.
Mialam przygode z inwestycjamy, gdzie procent/odsetki rosly polegajac na wzroscie gieldowym. Po 5latach, bylam bardzo wdzieczna, ze dostalam tylko swoje pieniadze (bez 1 pena wiecej) duzo ludzi, ktorzy mieli uwmowy inaczej skonstruowane - pozegnali sie z kasa na zawsze. Niestety wzrost oczednosci, funduszy itp ktor polegaja na gieldzie - nie zawsze przyniosa tego czego oczekujemy.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

daras181

Post #7 Ocena: 0

2007-08-04 20:40 (17 lat temu)

daras181

Posty: 7

Z nami od: 27-05-2007

Mr_November widze ze jestes obeznany w tych sprawach. Mam kilka pytan, bylbym wdzieczny jakbys sie odezwal do mnie na maila daras181 (malpa) gazeta.pl . dzieki

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

oldboy07

Post #8 Ocena: 0

2007-10-05 10:54 (17 lat temu)

oldboy07

Posty: 9

Z nami od: 04-10-2007

Witaj! Chcialbym korzystnie i bez ryzyka zainwestowac £20,000 na 6 miesiecy czy mozesz mi cos doradzic? Z gory dziekuje i pozdrawiam.:-)

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

woszek

Post #9 Ocena: 0

2007-10-31 22:47 (16 lat temu)

woszek

Posty: 2

Z nami od: 31-10-2007

Jezeli ktos mysli o inwestowaniu swoich oszczednosci w uk to polecam nieruchomosci, a konkretnie dzialki, ktore mozna juz zakupic za 2,500£.Po 2 latach mozna je odsprzedac z 50-procentowym zyskiem.W banku na taki profit trzeba czekac 8 lat!Chetnie pomoge i doradze .woch@yahoo.com">m.woch@yahoo.com

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Andrew_Bird

Post #10 Ocena: 0

2007-11-06 22:47 (16 lat temu)

Andrew_Bird

Posty: 217

Z nami od: 01-11-2007

Niesamowite forum! Super informacje.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 1 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,