MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Krakanie o kryzysie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 59

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2020-06-30 17:17:38 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Mówia, ze przyspiesza kroku, a pieniadze moga zmienic sie w makulature.
Co myslicie o bullionie (nie mylic z rosolem - choc tez swa wartosc ma)?


Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

cris82

Post #2 Ocena: 0

2020-06-30 17:35:45 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

zalezy w jaiej perspektywie jak kupisz na lata to na pewno warto wystaryczy tylko spojrzec na wykres zlota
obecnie wcale nie jest juz tanio pamietam jednego goscia ktory tlumaczyl ze zloto to dobra inwestycja kiedy jeszcze byla cena po 1100
wszyscy youtubowi inwestorzy twierdzili ze NAGANIA NA ZLOTO! z perspektywy czasu widac jak sie skompromitowali a kto mial racje

jak byly spadki ostatnio to znajomemu dalo sie kupic prawie 30 kg srebra
to tez moze byc fajna opcja dla kogos kto ma za duzo gotowki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2020-06-30 18:07:57 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Mysle, ze straty na inwestycji w zloto nie bedzie w nadchodzacych czasach. Gramowe kosztuje £55.30 a z 250 gramowej sztabki wychodzi 49.88 Róznica ponad 5 fu, tyle ze odpada odpilowanie plasterów :)
A eksperci bitcoinowi z kolei widza przyszlosc w kryptowalucie
https://londonreal.tv/topics/technology/cryptocurrency/
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

cris82

Post #4 Ocena: 0

2020-06-30 18:47:32 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jak zloto to podobno najlepiej cenowo i przy odsprzedazy inwestowac w popularne monety 1uncjowe

sa jakies specjalne apki do sprawdzania ich autentycznosci

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #5 Ocena: 0

2020-06-30 19:43:28 (4 lata temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Czyli przewidujemy powtorke z Polski rok 1990/1992?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-06-30 20:02:17 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ja nic takiego nie napisalem w metale szlachetne moglbym zainwestowac tylko wolna gotowke gdybym mogl ja zamrozic na 5-10lat

na moje nieszczescie nie mam takiego problemu
; (

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #7 Ocena: 0

2020-06-30 21:11:27 (4 lata temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

To byla sugestia do niebieskieucho.
Byloby bardzo niefajnie gdyby nastapila totalna dewaluacja pieniedzy jak wlasnie to bylo w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-06-30 22:13:21 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ale polskie finanse wcale nie sa w takiej zlej kondycji a prognozy sa takie ze ze gospodarczo mamy szybciej sie odbic niz niektore kraje zachodniej europy

tutaj moze sie wydarzyc sporo rzeczy w kryzysie tania zlotowka sluzy firmom jesli bedzie jakis wiekszy krach to jedna z teorii mowi ze kapital ma sie przenosic na runki rozwijajace w tym Polske to bedzie dzialalo na wzrost zlotowki

jedno jest pewne na pewno nie trzymalbym calej kasy w jednym banku bo to jest spore ryzyko jak ktos ma wolna gotowke to zakup zlota jest dobrym pomyslem podobno kazdy szanujacy sie inwestor ma jakas czesc w zlocie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #9 Ocena: 0

2020-07-08 11:42:10 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

Faktycznie inwestowanie w złoto w tej chwili wydaje się dobrą opcją "mądre głowy" wróżą 2500$ za uncje w przeciągu kilku kolejnych lat, co raz częściej mówi się o 3000$ za uncje. Kilka miesięcy temu już nikt nie miał wątpliwości, że złoto osiągnie poziom 1800$ za uncje wielu inwestorów mówiło, że stanie się to we wrześniu, a teraz mamy lipiec i złoto przebiło 1800$. Ciekawym rozwiązaniem jest też inwestowanie w "złoto papierowe" czyli np. ETF-y na złoto ale jeśli ktoś nie ma pojęcia o inwestowaniu lepiej tego nie robić i kupić złoto w postaci fizycznej najlepiej złote monety jedno uncjowe np. Krugerand, kanadyjski liść klonowy, britannia, kangur australijski itd... Podczas kupowania złotych monet warto jest kupować różne monety co prawda waga każdej z nich będzie taka sama 31,1 gram czystego złota jeżeli mówimy o monetach jedno uncjowych, ale warto mieć w swoim portfolio różne rodzaje pomimo, że są to monety inwestycyjne sprzedając je w przyszłości osobie prywatnej nie każdy będzie chciał np. "kangura" albo "liść klonowy" co innego jeśli ktoś chce odsprzedać je dilerowi lub mennicy ale oni zawsze proponują gorszą cenę niż można uzyskać sprzedając prywatnie.

W najbliższych miesiącach planuje kupić złoto w postaci fizycznej a po kilku latach sprzedać (oby z zyskiem:-) i tutaj moje pytania o ile na polskim rynku wiem jak to zrobić i nie jest wykluczone, że kupię właśnie w Polsce np. za pośrednictwem portalu "szlachetne inwestycje" od osoby prywatnej, albo w jednej z mennic o tyle rynek angielski to dla mnie większą niewiadoma.

Jedynym znanym mi sensownym miejscem zakupu jest brytyjska mennica królewska (Royal mint) ceny normalne i zakładam, że monety które mi wyślą nie będą falsyfikatem, przecież to brytyjska mennica krolewsaka, jeżeli chodzi o odsprzedanie tego złota w przyszłości to ich ceny i zasady są tak bandyckie, że aż trudno w to uwierzyć. I tutaj moje pytania:
Czy zna ktoś jakiś sprawdzonych dilerów złota w UK?
Czy istnieje jakaś giełda metali szlachetnych, gdzie można kupić /sprzedać złoto od osób prywatnych?
Gdzie w UK można sprawdzić autentyczność złota? Bo o ile takim instytucją jak brytyjska mennica królewska ufam i wierzę w to, że mnie nie oszukają. To prywatnym osobą już nie koniecznie i wolał bym, żeby zrobił to profesjonalista. Wiem, że są domowe metody sprawdzania złota, a nawet aplikacje do sprawdzania autentyczności złota, ale mimo wszystko wolał bym żeby to zrobił profesjonalista.

P. S
Ze wszystkich informacji jakie udało mi się znaleźć na temat metali szlachetnych i inwestycji z nimi związanych podobno srebro jest jeszcze lepszą opcją niż złoto jeśli chodzi o wzrosty w kolejnych latach. Ja jednak bardziej wierzę w złoto, złoto zawsze wywoływało o wiele większe emocje i chęć jego posiadania niż srebro.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

niebieskieucho

Post #10 Ocena: 0

2020-07-08 20:03:26 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Ponizsze strony równiez oferuja metale szlachetne:

https://www.apmex.com/

https://www.lme.com/en-gb/metals/precious-metals/

https://www.kitco.com/market/
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,