MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca freelance/samozatrudnienie

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Capricorn

Post #1 Ocena: 0

2020-01-21 22:00:54 (4 lata temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Może znajdzie się ktoś na forum, kto będzie umiał mi doradzić i wytłumaczyć pewne sprawy związane z samozatrudnieniem.
Po latach spędzonych w tej samej firmie, na różnych stanowiskach, przyszła pora na zmiany. Koniec urlopu macierzyńskiego uświadomił mi, że już nie chcę wracać do swojej starej pracy, więc chwilowo przedłużam sobie urlop macierzyński na koszt męża 😉
Dostałam odpowiedź z jednej firmy i mogę zacząć dla nich pracować jako freelance Polish interpreter i jestem w trakcie rejestracji z nimi. Zanim jednak pracę zacznę, muszę zarejestrować się jako self employed. Wiem, że sam proces nie jest jakoś bardzo skomplikowany, ale tu pojawiają się pytania i wątpliwości. Rozumiem, że powinnam się zarejestrować jako sole trader. Ale co z nazwą firmy? Mam sobie coś wymyślić? I co potem, nigdy nie byłam samozatrudniona wcześniej, wypełnianie deklaracji podatkowych to dla mnie czarna magia. No ale do tego pewnie mogłabym zatrudnić księgowego kiedyś.
Czy ktoś jest lub był w podobnej sytuacji? Czy są na sali polscy tłumacze, pracujący dla siebie, jak i dla innej firmy?
Nie wiem od czego zacząć i czy podejmuję właściwą decyzję.
Za wszelkie sugestie i podzielenie się doświadczeniem, będę wdzięczna.

[ Ostatnio edytowany przez: Capricorn 21-01-2020 22:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2020-01-22 00:45:15 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nazwę firmy możesz sobie wybrać, możesz użyć swojego imienia i nazwiska plus rodzaj usługi, jak chcesz żebyś była rozpoznana zawodowo, sprawdź czy wybrana nazwa nie jest w użyciu już.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-01-22 06:25:34 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Hej. Ja jestem. Postaram sie niedlugo wiecej napisac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-01-22 07:36:19 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-21 22:00:54, Capricorn napisał(a):
Nie wiem od czego zacząć i czy podejmuję właściwą decyzję.


Decyzja sluszna bo samozatrudnienie w niczym Ci nie przeszkadza. Ja jestem zatrudniona w biurze oraz samozatrudniona do robienia dodatkowych fuch. Jesli inni nie opisza, moze wieczorem napisze step by step.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #5 Ocena: 0

2020-01-22 18:48:31 (4 lata temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Dziękuję, będę wdzięczna za wszelkie porady lub podzielenie się swoim doświadczeniem w tej branży.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2020-01-22 20:03:20 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Z tego co pamietam, to jest dlugi watek o self employed na forum.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-02-02 08:58:28 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Chyba troche sie spozniam z odpowiedzia... Najpierw wystapic o numer UTR. Trzymac jakies £50 chyba teraz na swiadectwo niekaralnosci. No i reszta to bulka z maslem, do pierwszego progu zarobkowego nawet nie placisz ubezpieczenia spolecznego za samozatrudnienie. Rozliczasz sie raz w roku, najlepiej zaloz sobie arkusz kalkulacyjny z wydatkami jak telefon komorkowy lub internet, zeby odpisac od przychodu rocznego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,