MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Virtual office jako zarejestrowany adres self employed

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

olszakos4

Post #1 Ocena: 0

2018-07-31 12:30:43 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Witam podobne pytanie zadałem w temacie o zaczynaniu firmy jednak chciałem tutaj nieco ją rozwinąć może są jakieś inne rozwiązania mojego problemu.

Mianowicie chciałem zarejestrować się jako self employed. Jednak nie mogę tego zrobić w domu który wynajmuje od agencja powiedziała że mogę tego adresu używać jako korespondencyjnego ale nie do rejestracji.

Tutaj wpadłem na pomysł żeby otworzyć wirtualne biuro tylko jak miało by się to w przypadku kontroli gdyż faktycznie i tak będę pracował z domu. Koszt nie duży znalazłem niedaleko mnie z adresem w tym samym mieście za 40f.

Ogólnie sprawa ma się tak że z Polski zmawiam rzeczy medyczne i sprzedaje na ebayu na początku wcale nie szło ale ostatnio ciągle mam więcej towarów i więcej zamówień i pojawiły się też problemy bo ktoś potrzebował rachunek nie chciałbym jakiegoś donosu że sprzedaje bez podatku.
Ogólnie sprzedałem na jakieś 500f czyli mniej niż 1000f ze strony hmrc dodatkowo jeszcze jestem pewnie na stracie mam wszystkie rachunki z poczty za koperty itp. Wiec w przypadku jakiejś kontroli i pytań dlaczego się nie zarejestrowalem nie robie tego jeszcze dla profitu tylko odrobienia strat z głupio zainwestowanych pieniędzy, naciągane ale tak bym się pewnie tłumaczył.

Macie jakieś pomysły jak to najlepiej zrobić w grę wchodzi jeszcze dogadanie się ze znajomym mechanikiem który wynajmuje warsztat odpaliłbym mu kilka f za podrzucenie kopert do pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

right_winger

Post #2 Ocena: 0

2018-07-31 13:49:25 (6 lat temu)

right_winger

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2013

Skąd: Hants

A duze te rzeczy gabarytowo? Jak nie to na moje szukasz sobie niepotrzebnego wydatku. O korespondencji agencja nie bedzie wiedziec jesli im sam tego nie powiesz. Kontrole jesli sa, to zapowiedziane, wiec wcisniesz to do szafy czy auta na pare godzin i juz. A jak wieksze pudla to "miales wiecej rzeczy z poprzedniego mieszkania niz miejsca w nowym" :)
Poza tym nie jestem pewien czy moga zabronic Ci prowadzic dzialalnosc SE ze wzgledu na to, ze to nie jest typowy biznes, tylko "Ty jestes firma".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olszakos4

Post #3 Ocena: 0

2018-07-31 13:58:19 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Dzięki za odpowiedz. Właśnie staram sie jakoś uniknąć kosztow bo na początku napewno ich nie potrzebujeNie tyle boje się kontroli agencji co kontroli z hmrc. Czy wogole agencja może sprawdzić gdzieś ze dane mieszkanie jest zarejestrowane jako adres jakiegoś biznesu? Podatek za mieszkanie zostaje taki sam gdy zarejestruje w nim działalność?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

right_winger

Post #4 Ocena: 0

2018-07-31 14:04:42 (6 lat temu)

right_winger

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2013

Skąd: Hants

Ja bym sie tu w ogole nie przejmowal agencja, oni maja na glowie sprzedaz/wynajem kolejnych domow i zwiazane z tym prowizje, a nie prowadzenie sledztw jak jakies FBI.
Natomiast zalegalizowal bym dzialalnosc w HMRC dla swietego spokoju. Jak sprzedajesz cos regularnie (a nie jednorazowo jak niepotrzebny rower, laptop czy inna sokowirówke) to jest to dzialalnosc zarobkowa i tlumaczenie, ze to po to by sie odkuc za dlugi nic tu nie pomoze.

Podatek bez zmian, bo tez nie musisz tego zglaszac w gminie. Naotmiast do kosztow dzialalnosci mozesz wliczyc czesc tego co placisz za internet, telefon, prad i czas pracy w domu. Wszystko jest na stronach hmrc.

[ Ostatnio edytowany przez: right_winger 31-07-2018 14:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olszakos4

Post #5 Ocena: 0

2018-07-31 14:10:30 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Dzięki bardzo za odpowiedz jeszcze trochę poszperam ale tak chyba zrobię to nie jest sklep stacjonarny także sąsiedzi ani nikt nie będzie wiedział najbardziej nie dawała mi spokoju kwestia czy w councilu lub gdzieś tego nke sprawdza ale jeśli nie to zostaje przy tym rozwiązaniu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2018-07-31 16:18:37 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Agencja powiedziała? A kto jej to powiedział?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

olszakos4

Post #7 Ocena: 0

2018-07-31 16:48:05 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

Dzwoniłem dzisiaj do nich z pytaniem o to i taką dostałem odpowiedź bo w umowie mam zapis o tym że żaden biznes nie może być prowadzony z wynajmowanego mieszkania to chciałem dowiedzieć się czego dokładnie to się tyczy.

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli ta babka która kupiła ode mnie i chciała fakturę zgłosiła mnie gdzieś do hmrc ebay bo tam mam konto business to jak prawdopodobne jest że zechcą się przyczepić i bawić się w jakieś kary

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-07-31 17:50:08 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wklej tresc umowy, bo w zaleznosci do sformulowania, moze byc inna porada.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olszakos4

Post #9 Ocena: 0

2018-07-31 19:01:18 (6 lat temu)

olszakos4

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 30-07-2015

Skąd: Bristol

https://zapodaj.net/2f534676afcd9.jpg.html

[ Ostatnio edytowany przez: olszakos4 31-07-2018 19:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,