MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self employed czy Company LTD

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PawOne

Post #1 Ocena: 0

2018-04-22 15:47:51 (6 lat temu)

PawOne

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 22-04-2018

Skąd: Londyn

Witam. Jak w temacie. Może ktoś kumate mi podpowie. Ogólnie pracuje jako self employed. Moje zarobki sięgają 30k rocznie. Chcę otworzyć oddzielna firmę. Chcę ściągać meble z UE i sprzedawać tutaj. Chcę mieć rowniez firmowe konto w banku dla firmy meblowej. W ciągu dalszym chce zostać self employed i świadczyć usługi które swiadcze obecnie i trzymać te 30k rocznie. Sprzedaż mebli ma być dodatkowa na tą chwilę że względu na to że nie zakładam ogromnych sum czystego zysku. W każdym bądź razie firma z meblami chciałbym aby była zarejestrowana jako sklep meblowy i chce się za nią rozliczać oddzielnie jako oddzielna firma, a nie osoba. Czyli w skrócie chce zostać na self employed tak jak jest i otworzyć oddzielna firmę i mieć dochody z tego i tego. Tyle że sklep meblowy musi być profesjonalnie zarejestrowany jako firma. No i za bardzo nie wiem czy mogę to połączyć jakoś że sobą czy jak to ogarnąć. Ma ktoś pojecie na ten temat i może się wypowiedzieć? Dziekuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2018-04-22 16:05:29 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Spolka z ograniczoną odpowiedzialnością jest firma posiadającą osobowosc prawna i mozesz takich firm miec tyle ile chcesz. Nie ma zadnego konfliktu prawnego z dotychczasowa dzialalnoscia "selfemployed".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

PawOne

Post #3 Ocena: 0

2018-04-22 16:21:07 (6 lat temu)

PawOne

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 22-04-2018

Skąd: Londyn

Ok rozumiem chyba dzięki. A jeżeli będę chciał zrezygnować z self employed i zająć się tylko firma z meblami, gdy zauzmy zyski przekroczą moja oczekiwania? Co wtedy? Bedzie się dało to jakoś przekształcić w company Ltd? Szczerze mówiąc nie do końca to wszystko ogarniam. Pytam się wstępnie jak to wszystko wygląda zanim zadecyduje to robić. Napewno udam się do księgowego zanim cokolwiek rozpocznie ale dobrze było by trochę rozjaśnić jak się sprawy mają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2018-04-22 16:39:39 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Wtedy zamkniesz selfemployed i tę działalność zakonczysz lub aktywność przeniesiesz do Ltd.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 22-04-2018 16:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

littleflower

Post #5 Ocena: 0

2018-04-22 21:09:08 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Glowna roznica powiedzy zwyklym self-employed a LTD jest to jak odpowiadasz finansowo za swoje bledy. W self - Ty i caly Twoj majatek prywatny u firmy jest brany pod uwage, w LTD ( poza specialnymi przyadkami ) odpowiadzasz tylko w okreslonym zakresie - np komornik nie moze ci zajac twojego prywatnego samochodu chyba ze jest to podmiot nalezacy do dobra firmy, nie ma prawa wejsc Ci tez na prywatne konto. Dodatkowo - podatek Vat, trzeba sie zarejestrowac choc podatek placisz jezeli dochod firmy przekracza ustawowy limit. To co teraz robisz jako self - zawsze mozesz przeniesc pod LTD - nie ma w tym zadnego problemu.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,