MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

A bogaci będą jeszcze bogatsi 😡

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2018-01-28 13:58:40 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

To, że się komuś "trafiło" - to nie jest żadna wina.

Nie da się ukryć, że trzeba mieć "dobrze z domu" - albo mieć łeb.

---

Podatki, to rzecz konieczna. Jednak pomysł z większym obciążaniem, tych którzy mają więcej (procentowo) trzeba traktować ostrożnie. Ja już nie mówię o takich przypadkach jak opodatkowanie Astrid Lindgren (tej od "Dzieci z Bullerbyn";) podatkien PONAD 100%, bo to jest zupełny czad (zresztą Szwedzi przyszli po rozum do głowy i poprawili to, jak zostali wyśmiani na świecie).
Ale nie może być tak, że się komuś przestaje opłacać biznes, który robi; względnie zaczyna się wk... bo nawet wciąż się opłaca, ale zabiera się człowiekowi z głową na karku kupę kasy i opłaca pasożytów i nierobów.
Bycie bardziej pomysłowym nie może być karane.

Zaś konieczność rozsądnej płacy minimalnej jest ewidentna. Tym bardziej, że zadowolony pracownik - to lepszy pracownik.
Powiedzmy sobie szczerze - kiedy dostaje pomyje - to i pomyje dostarczam. Do nothing look busy.
Frustrująca płaca i frustrujące warunki pracy = praca złej jakości.

Ale świata nie da się wyrównać. Ludzie są różni - żeby nie powiedzieć równi - pod wieloma względami. Można administracyjnie dać im równe prawa, ale wcześniej czy później zaczną się różnić.

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 28-01-2018 14:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

DADAM1986

Post #2 Ocena: +1

2018-01-28 14:21:21 (6 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Ja może powinienem dać to do działu „pochwalny się”, ale co tam... jak niekorzy tu wiedza kupiłem mieszkanie 2 bed w Swansea miesiąc temu. Właśnie kończę remont i miałem cały jardzik śmieci.
Podjechał Walus po te śmieci ciężarówka i mówi mi tak:
„Ty Polak wiesz ze wygrałeś w lottery? Mam dla Ciebie zła i dobra wiadomość. Zła jest taka ze za 3 lata te mieszkania wyburzaja i będą budować osiedle bungalowow...”Od razu powiedziałem ze dobrej nie musi mówić bo wiadomo o co chodzi:) ale do czego dążę, tyle lat kombinowania a tutaj przez przypadek zarobię więcej niż często udaje się
odłożyć przez kilka lat... Cieszyć się? Z jednej strony oczywiście, z drugiej pokazuje to jedną z wielu patologii odnośnie wkładu pracy/zarobków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,