MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy lepiej zostawi czy przeniesc firme do PL?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

czarekwwski

Post #1 Ocena: 0

2018-01-02 13:15:02 (6 lat temu)

czarekwwski

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2018

Skąd: Birmingham

Kochani,

Jestem informatykiem, od lat pracuje spokojnie w UK... ze srednia roczna ok 40k. Na spokojnie miesiecznie biore 2.5...

Mam szanse robienia co robie, z PL.... Ludzie dla ktorych pracuje maja to w nosie czy pracuje z PL czy innego miejsca... wazne abym mogl wystawiac nadal faktury (nie napisalem, dzialam na zasadzie LTD, to juz prawie 5 lat)

Koszty zycia w UK, w duzych miastach sa duze, mieszkania male, wilgoc i tlok... wiec wracam.

I ty pytanie do osob w PL.. czy lepiej zostawic firme w UK, zyc i odprowadzac podatek w UK. Zdrowotne ubezpiecznie sobie jakies kupic a na wypadki uzywac to european health insurance card czy przy tych zarobkach, otworzyc firme w PL i bez kombinacji przeniesc wszystko do ojczyzny. Nie ukrywam ze mysle o jakims kredycie na mieszkanie.

Wiem ze podobne tematy byly, ale kazdy komentarz na wage zlota.
pozdrawiam
C

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-01-02 13:23:29 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-02 13:15:02, czarekwwski napisał(a):
Nie ukrywam ze mysle o jakims kredycie na mieszkanie.


Jako samozatrudniony z dochodami spoza Polski? Ja bym porozmawiala z bankami w Polsce i w UK zanim wiec podjelabym decyzje.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-01-02 14:42:25 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Po przeniesieniu sie (niezaleznie od miejsca rejestracji firmy) podlegasz polskiemu US, dochody sa opodatkowane na polskich zasadach, placisz na wlasna reke ubezpieczenie zdrowotne w NFZ (angielska karta EHIC nie przysluguje).
Firma w Pl, to polskie warunki prowadzenia dzialanosci i praca do wykonania - porownanie kosztow i zyskow firmy w obu krajach.

Kredyt na mieszkanie w Pl przy dochodach w UK prawie nierealny, za to mozliwosc oszczednosci i kredytu gotowkowego w UK.

Koszty zycia w Bham nie sa az tak wysokie w porownaniu do polskich realiow, a znalezienie mieszkania/domu w dobrej, spokojnej okolicy, zadbanego, suchego i w miare przestronnego nie stanowi problemu ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarekwwski

Post #4 Ocena: 0

2018-01-03 00:59:51 (6 lat temu)

czarekwwski

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2018

Skąd: Birmingham

Cześć

Serio przy zarobkach 2500£ na rękę nie mam co myśleć o kredycie w PL? To ile trzeba mieć??

A co do przeprowadzki - słyszałem tylko o opcji trzymania firmy w UK, używania karty zdrowia tej europejskiej w razie W. Przy grypie lub innych pierdołach chodzić na prywatne wizyty. Normalnie płacić podatki w UK.... ma to sens?
C

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2018-01-03 01:17:32 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Już widzę Inspekcję Pracy i przeróżne "sanepidy" które zaczynają prowadzić kontrolę w miejscu prowadzenia dzialalnosci.
My wynajmujemy obiekt i przymierzamy się do zakupu własnej siedziby bo jest nam już po prostu za ciasno. Kiedyś mojemu bossowi powiedziałem że gdybyśmy mieli taką firmę w Polsce to pierwszy kontrolujący zastrzelilby go już w drzwiach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2018-01-03 01:22:18 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-01-03 00:59:51, czarekwwski napisał(a):
Cześć

Serio przy zarobkach 2500£ na rękę nie mam co myśleć o kredycie w PL? To ile trzeba mieć??

A co do przeprowadzki - słyszałem tylko o opcji trzymania firmy w UK, używania karty zdrowia tej europejskiej w razie W. Przy grypie lub innych pierdołach chodzić na prywatne wizyty. Normalnie płacić podatki w UK.... ma to sens?
C


Tu chodzi nie tyle o wysokość zarobków tylko o to że Banki mają zakaz udzielania kredytów w obcych walutach. Chodzi o te nieszczęsne kredyty we frankach. Ponieważ jednak zarabiasz w rundach to w tej walucie kredyt chyba by dali, tu jest zdaje się ustawowy wyjątek.
Ale pomyśl choćby o kwocie wolnej o podatku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

right_winger

Post #7 Ocena: 0

2018-01-03 09:21:55 (6 lat temu)

right_winger

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2013

Skąd: Hants

Tylko ze dwa czy trzy banki udzielaja kredytow w funtach, ale na gorszych warunkach niz zlotowkowe.

Najwieksza lipa to kwota wolna od podatku. Na Twoim miejscu, jak teskni Ci sie za PL, to szukalbym gdzie sa korzystniejsze warunki dla firm, zeby oficjalnie tam mieszkac i miec firme a niekoniecznie przebywac przez wiekszosc czasu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

czarekwwski

Post #8 Ocena: 0

2018-01-03 11:47:54 (6 lat temu)

czarekwwski

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2018

Skąd: Birmingham

Teraz rozumiem odnosnie kredytu...
W sumie to myśle o opcji „na chwile” tzn pojechać do LL - być tam przez rok czy dwa i zobaczyć czy tak sie da.. wizyty nawet na miesiąc czy dwa nie oddają rzeczywistości.

Jesli wrócę do PL, firmę zostawię tutaj. Zarabiał będę na UK konto, przelewał sobie tyle ile chce na życie, korzystał z karty zdrowia w razie W, a z grypa szedł prywatnie lekarza to teoretycznie nie jest to do wykrycia prawda? I jest szansa ze rok czy dwa mogę spróbować... nie wyjdzie to trudno wrócę. Wiem od osób trzecich ze tak ludzie robią... osobiście nie znam, inaczej bym tu nikomu gitary nie zawracał.

PS. Mieszkać będę na jakimś wynajęty mieszkaniu, nikt nie będzie wiedział gdzie pracuje i jak to wyglada...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2018-01-03 13:16:04 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Jesli wrócę do PL, firmę zostawię tutaj. Zarabiał będę na UK konto, przelewał sobie tyle ile chce na życie,

(...)

PS. Mieszkać będę na jakimś wynajęty mieszkaniu, nikt nie będzie wiedział gdzie pracuje i jak to wyglada...


No przeciez juz dzisiaj banki pytaja w Polsce o siedzibe podatkowa przy otwieraniu konta. Odpowiedz na pytanie plus wiedza o przelewach z UK zaraz zapali lampke na biurku naczelnika urzedu skarbowego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-01-03 13:24:03 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Karta zdrowia EHiC UK nie przysluguje osobie mieszkajacej na terenie UK.
Mieszkajac ponad pol roku w Pl wpadasz pod rozliczenie polskiego US, wiec nie ma znaczenia, gdzie zarabiasz, tylko gdzie mieszkasz.
Optymalizacja kosztow byla modna pare lat temu, urzedy polskie juz opanowaly temat :].
A US ma wglad w konta podatnikow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,