MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rejestracja VAT EU

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Talar

Post #1 Ocena: 0

2017-10-13 16:46:06 (7 lat temu)

Talar

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2005

Skąd: London

Witam
Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość w UK rejestracji i uzyskania numeru VAT EU korzystając jednocześnie z podmiotowego (nie przekraczanie dochodu) zwolnienia z VAT.
W Polsce taka sytuacja jest możliwa a nawet wymagana np przy imporcie usług od kontrahenta z innego kraju EU który nie jest VAT-owcem.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #2 Ocena: 0

2017-10-14 23:21:49 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Zeby w UK zarejestrowac sie do europejskiego VAT (VAT MOSS) trzeba wczesniej wystarac sie o brytyjski nr VAT, nawet jesli obroty firmy nie przekraczaja progu od ktorego rejestracja do VAT bylaby obowiazkowa.

I jeszcze edyt:

Przy swiadczeniu uslug cyfrowych konsumentom za granica nie ma zastosowania prog podatkowy VAT.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 14-10-2017 23:25 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Talar

Post #3 Ocena: 0

2017-11-13 12:45:37 (6 lat temu)

Talar

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2005

Skąd: London

Dziękuję za odpowiedź.
Cytat:
Przy swiadczeniu uslug cyfrowych konsumentom za granica nie ma zastosowania prog podatkowy VAT.

Możesz to sprecyzować, o jaki próg podatkowy chodzi?

[ Ostatnio edytowany przez: Talar 13-11-2017 12:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #4 Ocena: 0

2017-11-13 16:56:18 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-13 12:45:37, Talar napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź.
Cytat:
Przy swiadczeniu uslug cyfrowych konsumentom za granica nie ma zastosowania prog podatkowy VAT.

Możesz to sprecyzować, o jaki próg podatkowy chodzi?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Talar</i> 13-11-2017 12:46 ]




Hej. Przepraszam za skrot myslowy - oczywiscie chodzilo mi o obroty firmy i o prog 85k do obowiazkowej rejestracji...

Rozwine mysl. Jezeli swiadczysz uslugi internetowe, cyfrowe klientom indywidualnym w Unii Europejskiej poza swoim krajem rejestracji dzialalnosci, *niezaleznie od obrotow* powinienes sie zarejestrowac do VAT tutaj w UK a nastepnie w kraju w ktorym swiadczysz takie uslugi cyfrowe. Tylko ze chyba pozniej nie placisz faktycznego podatku VAT za uslugi dla konsumentow mieszkajacych tutaj w UK ponizej normalnie obowiazujacego progu/threshold, tylko ze jestes zarejestrowany. Obowiazkowa lektura do przetrawienia tutaj

Pozdrawiam!
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Talar

Post #5 Ocena: 0

2017-11-13 21:55:13 (6 lat temu)

Talar

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2005

Skąd: London

Dziękuję za rzeczowa odpowiedź i linka. Naprawdę bardzo pomocne informacje.
Widzę że masz spora wiedze dlatego zadam Ci jeszcze jedno pytani. Jak zdobyć jakikolwiek formalny dokument rejestracji firmy self employment w UK. Próbowałem kilka razy i mi się nie udało nic załatwić. Chodzi o dokument który honorowany byłby w Polsce przy rejestracji np na potrzeby VAT.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #6 Ocena: 0

2017-11-14 00:07:25 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Jesli chodzi o Sole Trader to jedynym dokumentem rejestracyjnym jest oczywiscie list z numerem UTR bo ja jestem sole trader wiec rowniez wiem ze nic innego nie dostaniesz. A w Polsce czego wymagaja? A nie da sie tutaj zarejestrowac do polskiego VAT przez jakis One Stop Shop?

Jeszcze zagladam w sieci... Tak, jako podmiot brytyjski rejestrujesz sie przez tutejszy rzadowy VAT Mini One Stop Shop do Union VAT. Elektronicznie przez Government Gateway

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 14-11-2017 00:33 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,