MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Handel kryptowalutami

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

MrAquario

Post #1 Ocena: 0

2017-09-13 21:46:57 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

...no i poleciały krypto na łeb i szyję

BTC zbliżył się do $4000
BCC poniżej $550
LTC $65
LSK $6,90

obserwując takie zawirowania oznaczać to może jedno, że w ciągu kilku najbliższych dni pójdą w górę i to wyraźnie, jeżeli ktoś się nie boi może sobie spokojnie w któreś krypto zainwestować, przy takich cenach uważam że warto *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #2 Ocena: 0

2017-09-13 22:38:25 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #3 Ocena: 0

2017-09-15 13:26:07 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

MrAquario

Post #4 Ocena: 0

2017-09-15 13:41:31 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-15 13:26:07, ludzik50 napisał(a):

Jak tam wróżbita, zainwestowałeś kieszonkowe w bitcoiny?
Z 4000 dolcow dzis zrobiło się 2950.
Jak tak spojrzec na naszych forumowych inwestorów to w sumie bardzo łatwo zarobić kasę, wystarczy robić dokładnie odwrotnie niż radzą ;)



...rozumiem, że jako doświadczony inwestor nie popełniłeś nigdy żadnego błędu a Twoje pieniądze lokowane gdziekolwiek nie są narażone na jakiekolwiek ryzyko, jeżeli tak to tylko pozazdrościć i uczyć się od samego Mistrza

na BitBay'u BTC po $3350,00 i notuje straszne wahania, góra-dół, góra-dół i tak od 24 godzin, wszystko przez Chińczyków i blokadę ICO, to że poleci w dół było do przewidzenia... tak jak i to, że się odbije i pójdzie w górę

masz rację, kieszonkowe poszło się paść, chyba popadnę w depresję i skoczę z mostu :-]

EDIT: swoją drogą w ciągu ostatnich 48 godz. można było ładnie zarobić na BTC, no chyba że kilkadziesiąt czy kilkaset dolarów to dla Ciebie żadne pieniądze to sorry, nie było tematu *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: MrAquario 15-09-2017 13:46 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #5 Ocena: 0

2017-09-15 13:46:24 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

graphium

Post #6 Ocena: 0

2017-09-15 14:10:31 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Cytat:

2017-09-13 21:46:57, MrAquario napisał(a):
...obserwując takie zawirowania oznaczać to może jedno, że w ciągu kilku najbliższych dni pójdą w górę i to wyraźnie, jeżeli ktoś się nie boi może sobie spokojnie w któreś krypto zainwestować, przy takich cenach uważam że warto *THUMBS UP*


Nie ma nic złego w popełnianiu błędnych decyzji, to część uczenia się. Wnioskuję z Twojej powyższej "analizy" że dopiero zaczynasz. Skąd ta pewność żę pójda do góry? Bo potaniały?
Przeanalizuj taką hipotetyczną sytuację: zainwestowałeś w bitcoiny gdzieś w 2011 jak były za dolara, kupiłeś tysiac. Przetrzymałeś chwilowe wahania i kilka lat później były już warte prawie poł miliona $. W ciągu kilku dni wartość Twojej inwestycji spadła do 300,000. Co zrobisz, będziesz trzymał w nadziei że dalej urosną, czy raczej zabezpieczysz jakieś zyski. Co zrobi ten co kupił za 4500$ po stracie 30% w ciągu kilku dni? I jak powyższe decyzje wpłyną na rynek.

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 15-09-2017 14:21 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

MrAquario

Post #7 Ocena: 0

2017-09-15 14:52:17 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-15 13:46:24, ludzik50 napisał(a):

Edit- od 12-go leci na pysk równią pochyłą a ty byłeś w stanie na tym zarobić?
Wow, szacun :-]

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ludzik50</i> 15-09-2017 13:52 ]





...sam napisałeś, że już kiedyś handlowałeś krypto więc wiesz, że ten rynek to nie tylko BTC, ja się bawię na BitBay'u, tutaj mam do dyspozycji niestety tylko 5 rodzajów coinów ale da się je szybko między sobą wymieniać. Tak jak wspomniałem, rynek krypto zainteresował mnie rok temu na tyle, że codziennie obserwuję kursy i to nie tylko z BitBay'a, BTC w ciągu godzin notował wahania w przedziale $700

@graphium, tak zaczynam, rok w tradingu to póki co żadne doświadczenie, podejrzewam że i na tym Forum są lepsi ode mnie, wracanie do czasów BTC gdy powstał i pojawił się na Rynku nie ma za bardzo sensu w moim odczuciu, jak mawia klasyk "to se ne vrati" i pokuszę się o stwierdzenie, że już nigdy żadna kryptowaluta nie odniesie tak spektakularnego sukcesu jak Bitcoin. Nie jeden trader zadaje sobie teraz pytanie: dlaczego nie kupił BTC gdy był po dolarze, dziś spał by na pieniądzach, trudno... kto kupił wtedy ten teraz zyskał.

A na czym opieram swoją analizę? tylko i wyłącznie na obserwacji, wspomniałem wcześniej że w ciągu ostatniego roku nie można było na kryptowalutach nie zarobić i nie chodzi tu tylko o BTC a co zrobi ten co kupił za $4500,00? nie wiem, jeżeli spanikuje to sprzeda i straci, jeżeli poczeka jest szansa że zyska. Krypto to trochę śliski temat, jak wspomniał Ludzik dzieciaki dziś kopią coiny w piwnicy ale bez przesady, dobra koparka kosztuje i nie każdy może sobie na taką inwestycję pozwolić dlatego ja inwestuję takie pieniądze, które nie nadwyrężają mojego budżetu domowego, może inaczej... zainwestowałem takie które nie nadwyrężyły mojego budżetu, na dzień dzisiejszy obracam tym co mam na giełdzie

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

MrAquario

Post #8 Ocena: 0

2017-09-17 00:05:25 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

Ponieważ giełdy jak i ceny na razie stoją pozwolę sobie przytoczyć kilka informacji zaczynając oczywiście od najważniejszej a mianowicie: czym wogóle jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to wirtualny pieniądz, system księgowy który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach, jednostki te zaś gromadzimy na indywidualnych elektronicznych portfelach. Większość krajów na Świecie nie uznaje kryptowalut jako pieniądza elektronicznego czy też oficjalnego środka płatniczego dlatego jego „kopanie” czy „wydobywanie” z uwagi na brak uregulowań prawnych jest całkowicie legalne. Rynek krypto to kilkaset walut, mniej lub bardziej chodliwych czy popularnych, jedne pomimo że są na giełdzie są po prostu „martwe”

Prawidłowo „napisaną” kryptowalutę powinien charakteryzować otwarty kod źródłowy umożliwiający pobranie go i praktycznie każdemu dający możliwość utworzenia swojej własnej kryptowaluty co wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Chcąc samemu „kopać” krypto musimy się zaopatrzyć w „koparkę” która tak naprawdę nie jest niczym innym jak tylko odpowiednio skonfigurowanym PC-tem wyposażonym w odpowiednią ilość i jakość kart graficznych. Dobra koparka tania nie jest więc zwrot kosztów może trwać nawet około roku dlatego najprostszym sposobem aby wejść w posiadanie kryptowaluty jest po prostu jej zakup na giełdzie. Można również skorzystać z darmowych stron oferujących „zbieranie” coinów jednak proces ten jest na tyle nieopłacalny i długotrwały że uzbieranie 1BTC mogłoby zająć nam kilka lat.

Nie wiem, które giełdy są najlepsze i najpopularniejsze, ja korzystam z dwóch: BitBay i Poloniex i choć BB oferuje na chwilę obecną obrót tylko pięcioma kryptowalutami to już wydał komunikat o rozbudowie obecnej wersji i wprowadzeniu od 23 września kilku nowych krypto.

W następnych postach postaram się opisać krótko w/w giełdy oraz zaprezentować najpopularniejsze kryptowaluty na rynku.

[ Ostatnio edytowany przez: MrAquario 17-09-2017 00:06 ]

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

MrAquario

Post #9 Ocena: 0

2017-09-20 12:49:18 (7 lat temu)

MrAquario

Posty: n/a

Konto usunięte

...dwa słowa o Bitcoinie

Bitcoin (BTC) jest krypto walutą powstałą w 2009r a jako twórcę uznaje się Satoshi Nakamoto, niestety nie potwierdzono jednak czy była to jedna osoba czy raczej grupa osób posługująca się takim właśnie pseudonimem. Nie potwierdzono również że twórcą jest ktoś inny, australijski przedstawiciel branży IT, który przyznał iż to on właśnie pod pseudonimem Satoshi jest Ojcem BTC przedstawiając na to dowody, niestety społeczeństwo BTC do dziś nie wierzy w jego zapewnienia co dalej nie pozwala jednoznacznie wskazać „producenta” tej kryptowaluty.

BTC na dzień dzisiejszy to chyba najpopularniejsza a już na pewno najdroższa krypto na Rynku i podejrzewam, że już żadna nawet w przyszłości nie odniesie tak spektakularnego i cenowego sukcesu. BTC z chwilą pojawienia się na giełdach kosztował poniżej dolara, dziś oscyluje w granicach $4.000 za sztukę. BTC przechowujemy na prywatnych portfelach wyposażonych w tzw. adres, jest to ciąg ok. 34 znaków, cyfr i liter które możemy dowolnie i dowolną ilość razy generować co daje nam całkowitą anonimowość w sieci. Są również serwisy oferujące przechowywanie monet na swoich portfelach. Właśnie dlatego niektórzy uważają że BTC służy do prania brudnych pieniędzy gdyż pomimo posiadanego adresu portfela 100% ustalenie jego właściciela jest póki co nie możliwe. Posiadacze portfeli coiny czy też ich części mogą przesyłać między sobą bezpłatnie, trwa to jednak długo i nie zawsze gwarantuje powodzenie transakcji dlatego zaleca się uiszczać opłaty za „przesył” co wpływa na szybkość i pewność transferu. Z uwagi na moc obliczeniową sieci przyjmuje się, iż nie może pojawić się więcej niż 21mln monet BTC.

Przeglądając artykuły znalazłem informacje iż w Polsce pewna Firma z branży IT zaproponowała swoim pracownikom wypłatę właśnie w BTC, w Londynie natomiast jest podobno dom wystawiony na sprzedaż za bagatela… 500 BTC

BTC dzielimy na sataoshi
1BTC to 100 000 000 satoshi
1mBTC to 0,001 BTC czyli na dzień dzisiejszy ok. $4

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,