MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

VAT w handlu, czyli jak to sie oplaca?

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-09-09 22:10:10 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-06 23:35:03, nettyper napisał(a):
Czesc,
zajmuje sie importem produktow z UE, kupujac je z 0% vat. Po przekroczeniu obrotu (£230,000) jestem zmuszony przejsc z flat rate scheme 4% na standardowy 20%. Obroty miesieczne firmy sa spore, natomiast kosztow, z kotrych mozna odzyskac VAT nie ma praktycznie wcale.

Stad moje pytanie do osob z doswiadczeniem w temacie. Czy znacie jakies 'sposoby' na zmniejszenie podatku 'naliczonego'?

Przejrzalem inne firmy dzialajace w moim sektorze, ktore zatowarowuja sie u tych samych dostawcow (maja te same ceny), takze placa pelny VAT i zastanawia mnie jakim cudem wychodza na plus? Po przekalkulowaniu wszystkiego, obawiam sie , ze w zaistnialej sytuacji moze mi nie wystarczyc nawet na pensje dla pracownikow... *DONT_KNOW*


A skad pewnosc ze konkurencja placi angielskiej skarbowce pelny VAT? Przy 4% flat rate zakladam ze prowadzisz polski sklep spozywczy. Czyli do tej pory pobierales 20% VAT a odprowadzales 4%VAT, bo o to chodzi w tym udogodnieniu. Jezeli teraz masz pobierac 20% i odprowadzac rowniez 20% i pieniedzy nie starcza to cos z marza nie tak?.. Ja nie jestem doradca podatkowym ale pomysl zalozenia drugiej spolki i podziale obrotow to chyba nieglupie chociaz raczej na przyszlosc bo nie od razu ulga sie nalezy o czym autor watku pewno wie. No coz nie jest to latwy temat.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-09-09 22:17:24 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-09 16:14:08, hants napisał(a):
Ty chyba masz jednak problem ze zrozumieniem prostego pytania.
Pokaż mi produkt który w Polsce, dla konsumenta, ma zerową stawkę (albo jest z VAT zwolniony - znam róznicę, PIToliłem się w Polsce ponad 10 lat), a w UK, te sam produkt jest obłożony 20% podatkiem VAT.


Hants nie dla konsumenta tylko dla zagranicznego platnika VAT, na mocy umow miedzynarodowych
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-09-10 00:29:19 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

.

import wewnątrz uni może być z zapłacony VAT wtedy będzie zwrot w kraju eksportu, albo zero. co nie zmienia faktu że nic się nie zmienia.
bo do kwoty netto, trzeba doliczyć stawkę podatku VAT i całą kwotę podatku oddać w całości. odlicza się tylko podatek który zapalcilo się przy zakupie towarów i usług i inwestycjach itd.
w. pl walą w kant z vatem sprzedając np alkohol niemal po kosztach za to do piwa czy wina dodają orzeszki albo popcorn w cenie piwa
ale to już co innego.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,