MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

VAT w handlu, czyli jak to sie oplaca?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nettyper

Post #1 Ocena: 0

2017-09-06 23:35:03 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Czesc,

zajmuje sie importem produktow z UE, kupujac je z 0% vat. Po przekroczeniu obrotu (£230,000) jestem zmuszony przejsc z flat rate scheme 4% na standardowy 20%. Obroty miesieczne firmy sa spore, natomiast kosztow, z kotrych mozna odzyskac VAT nie ma praktycznie wcale.

Stad moje pytanie do osob z doswiadczeniem w temacie. Czy znacie jakies 'sposoby' na zmniejszenie podatku 'naliczonego'?

Przejrzalem inne firmy dzialajace w moim sektorze, ktore zatowarowuja sie u tych samych dostawcow (maja te same ceny), takze placa pelny VAT i zastanawia mnie jakim cudem wychodza na plus? Po przekalkulowaniu wszystkiego, obawiam sie , ze w zaistnialej sytuacji moze mi nie wystarczyc nawet na pensje dla pracownikow... *DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #2 Ocena: 0

2017-09-07 01:46:16 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Czegoś nie rozumiem, kupujesz produkty w UE (nie "zwolnione z VAT" i nie "na zerową" stawkę) i potem sprzedajesz te produkty, oblożone 20 procentowym VATem w UK...ale bez VAT?

Zakładam, ze masz bardzo dobrego prawnika, bo przy tych kwotach to już sprawa dla Europolu..
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-09-07 02:33:08 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

To jest podatek pobrany od klienta. Pieniądze nie są twoje.
Skoro nie zaplaciłeś podatku przy zakupie to jak masz go odliczyć?
Tak namieszałeś że obawiam się czy ty znasz zasadę działania VAT? Tobie się szykują poważne problemy.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

nettyper

Post #4 Ocena: 0

2017-09-07 12:25:06 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Chyba sie nie zrozumielismy :) kupujac z UE , kupujemy towar z 0% stawka VAT

EDIT: Sorry, moj blad. Napisalem 'podatek naliczony' chodzi o 'podatek nalezny'. Z rozpedu machnalem gafe *SORRY*

[ Ostatnio edytowany przez: nettyper 07-09-2017 12:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #5 Ocena: 0

2017-09-07 15:02:17 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

To jest dość grząski grunt, oprócz prawnika polecam również dobrego doradcę podatkowego. ;)

Otwórz spółkę siostrę, żeby utrzymywać niskie obroty.

Moze jeszcze jakaś spółka w Liechtensteinie (tam chyba mają maksymalnie 15%VAT)?

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić produktu z zerową stawką na kontynencie i 20% VAT w UK
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

nettyper

Post #6 Ocena: 0

2017-09-07 22:21:24 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Hants - nie wiem dlaczego nie mozesz sobie tego wyobrazic, ale bedac platnikiem VAT, mozesz nabywac towary w UE ze stawka 0%. W PL bodajze nazywa sie to wewnatrzwspolnotowe nabycie towarow.

Myslalem aby wejsc z kims w spolke, ale o ile sie nie myle, dzialajac jako jeden podmiot nie podwoi to limitu obrotu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2017-09-07 22:32:24 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-09-07 15:02:17, hants napisał(a):
To jest dość grząski grunt, oprócz prawnika polecam również dobrego doradcę podatkowego. ;)

Otwórz spółkę siostrę, żeby utrzymywać niskie obroty.

Moze jeszcze jakaś spółka w Liechtensteinie (tam chyba mają maksymalnie 15%VAT)?

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić produktu z zerową stawką na kontynencie i 20% VAT w UK


Zerowa stawka VAT jest na wszystkie towary wywozone za granicę czyli na eksport. Kiedyś kupowałem autobus w Hamburgu, jeszcze przed Unią, i Niemiec był trochę bojacy wiec musiałem zapłacić mu VAT a gdy odesłałem mu potwierdzenie ze pojazd opuścił Helmutowo oddał Mehrvertsteuer co do pfenniga i jeszcze na flaszkę dołożył.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

hants

Post #8 Ocena: 0

2017-09-07 22:36:14 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Oczywiście, że możesz kupować towary na zerową stawkę w UE, tylko że one w UK również będą/powinny być na 0% - przynajmniej ja nie potrafię sobie wyobrazić asortymentu, który aż tak znacznie by się róznił.

LTD ma osobowość prawną, https://www.gov.uk/vat-flat-rate-scheme/eligibility podaje w wyjątkach, że nie może to być "closely associated buisness".

Myslę, że potrzebujesz profesjonalnej porady u jakiegoś fachowca.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

nettyper

Post #9 Ocena: 0

2017-09-07 22:39:28 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Bez urazy Hants, ale piszesz na temat, o ktorym nie masz pojecia niestety, robiac spam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2017-09-07 22:43:06 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-09-07 22:36:14, hants napisał(a):
Oczywiście, że możesz kupować towary na zerową stawkę w UE, tylko że one w UK również będą/powinny być na 0% - przynajmniej ja nie potrafię sobie wyobrazić asortymentu, który aż tak znacznie by się róznił.

LTD ma osobowość prawną, <a href="https://www.gov.uk/vat-flat-rate-scheme/eligibility" target="_blank" target="_new">https://www.gov.uk/vat-flat-rate-scheme/eligibility</a> podaje w wyjątkach, że nie może to być "closely associated buisness".

Myslę, że potrzebujesz profesjonalnej porady u jakiegoś fachowca.



...koncz wasc, wstydu oszczedz...*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,