MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self employed w UK & zalozenie dzialalnosci w PL

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DelfinaKaya

Post #1 Ocena: 0

2017-07-26 12:53:30 (7 lat temu)

DelfinaKaya

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 26-07-2017

Skąd: london

Od zawsze mieszkam w Londynie, jestem tu self-employed i tu tez sie rozliczam.

Jestem Polka ale nie znam Polskich biznesowych zasad, bo nigdy tu nie pracowalam.
Z powodow zawodowych spedzam tu ostatnio duzo czasu stad moje pytanie:

Czy moge rowniez zalozyc jednoosobowa dzialalnosc w PL i prowadzic dwie dzialalnosci jednczesnie? Za te angielksa rozliczac sie w UK a za polska w PL.

Prosze o odpowiedz. Dziekuje z gory.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-07-26 12:58:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-07-27 21:34:12 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ale to jest połowa prawdy. Oczywiście może się opodatkować w obydwu krajach. Zazwyczaj ludzie kombinują w drugą stronę, ale TAK też można.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

FireWire

Post #4 Ocena: 0

2017-07-27 21:50:50 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

To jak to jest z tymi "prawdami"? ;)
Wielkie korpo rejestrują się w innych krajach, a jak ja, jak chcę założyć sobie firmę w UK, a świadczyć usługi w PL to nie da się ;)? Gdzieś czytałem,że muszę przebywać w UK ileś czasu (w trakcie roku podatkowego) by tak można zrobić, ale może się mylę.

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 27-07-2017 21:52 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-07-28 07:50:13 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-07-28 13:06:39 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Bo wybiera się kraj gdzie są najbardziej nam odpowiadające warunki podatkowe. Np jeden znanych portali polonijnych w UK ma siedzibę na cyprze, choć właściciele mieszkają w Londynie.

FB ma siedzibe w irladii, bo tam z tego co pamietam podatek korporacyjny jest groszowy.. albo zerowy.
Czyli generalnie chodzi o to że prowadzi się działalność tak żeby wyprowadzić fundusze tam gdzie podatek dochodowy i koszty prowadzenia działalności są najmniejsze.

Natomiast nie ma przeszkód by płacić więcej podatku i ponosić koszty np podwójne ubezpieczenie zdrowotne ZUS i NHS. To nie jest niezgodne z prawem :)

Kwestia 6 miesięcy +1 dzień dotyczy podatku dochodowego, mając LTD można nie mieszkać w danym kraju wcale i prowadzić tam firmę.
Zapłacisz tylko podatek dochodowy w kraju zamieszkania, w zależności od tego ile sobie wypłacisz i ew podatek od wypłaconych sobie dywidend, jeżeli taki w danym kraju jest.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2017-07-30 10:29:33 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Wedlug mnie jezeli przebywasz, czyli miezkasz, teraz sporo w Polsce to masz adres do zarejestrowania dzialalnosci i mozesz sie zarejestrowac. Musialabys wystapic do Urzedu Miasta / Gminy o zarejestrowanie dzialalnosci i do Urzedu Statystycznego o nadanie numeru REGON. Wyrobic pieczec firmy i pojsc do banku w Polsce o rachunek firmowy. Trzeba wziac pod uwage ze w Polsce placi sie wysokie obowiazkowe skladki ZUS. Dla porownania, w UK w 2017r. placisz NI w wysokosci GBP 2.85 tygodniowo do kwoty rocznego przychodu 8,163 a zero do kwoty 6,024. W Polsce nawet jesli zarabiasz grosze, prowadzac wlasna dzialalnosc w 2017r. placisz obowiazkowo 749,94zl miesiecznie na ubezpieczenie spoleczne oraz 297,28zl na zdrowotne czyli przy obecnym kursie zlotowki - placisz ok 50 brytyjskich funtow tygodniowo. Porownaj sobie zero w UK przy niskich zarobkach a piecdziesiat funtow tygodniowo w PL przy rownie niskich zarobkach. Mnie osobiscie bardzo frustrowal polski ZUS kiedy mialam tam dzialalnosc. Na poczatku dzialanosci chyba jest teraz ulga w ZUS ale nie licz na zerowa kwote. No i do tego dopiero dochodzi polski podatek. To wszystko trzeba wziac pod uwage. Powodzenia.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Talar

Post #8 Ocena: 0

2017-10-13 16:25:24 (7 lat temu)

Talar

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 22-11-2005

Skąd: London

Prowadząc stałą działalność w UK i będąc rezydentem podatkowym w UK, można założyć działalność w Polsce, dodatkowo tymczasowo (do 2 lat) może być ona zwolniona z opłacania składek ZUS. Aby skorzystać ze zwolnienia ZUS w Polsce trzeba przedstawić formularz A1/E101 do uzyskania tutaj: https://www.gov.uk/government/publications/national-insurance-application-for-form-e101-if-self-employed-in-european-economic-area-ca3837
Oczywiście w trakcie prowadzenia obu działalności może pojawić się problem rezydencji podatkowej (oczywiście ze strony polskiego US) i tutaj trzeba się pilnować, aby nie wpaść w kłopoty.
Co ciekawsze można założyć działalność w Polsce nie tylko na polski ale również zagraniczny adres. Od adresu rejestracji firmy zależeć będzie właściwość miejscowa urzędu skarbowego. Dla przedsiębiorców nie posiadających na terenie polski siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności jest to II Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście.
Mam nadzieje że pomogłem.

[ Ostatnio edytowany przez: Talar 13-10-2017 16:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,