MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

POMOC - w prowadzeniu spółki

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

In-Man

Post #1 Ocena: 0

2017-07-10 20:15:32 (7 lat temu)

In-Man

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2017

Skąd: Manchester

Witam
Jestem właścicielem niewielkiej firmy budowalenej zatrudniającej dwóch sub-contractorów w systemie CIS i mnie jako pracującego dyrektora spółki w systemie PAYE. Przynajmniej tak to powinno wyglądać.
Wszystko prowadzę sam i dlatego tutaj jestem :)
Zrobiłem sporo bałaganu który już w większości rozwikłałem mam jednak nadal trochę problemów i potrzebuję pomocy.
Zwracam się dlatego z prośbą do was, bo każdy księgowy chce od razu przejąc całą moją księgowość na co mnie niestety w tym momencie nie stać. Mam księgowego który mi rozlicza spółkę pod koniec roku natomiast wszystkie wypłaty Monthly Returns/FPS czy EPS składam samodzielnie.
Problem mam taki, ze za radą mojego księgowego zatrudniłem siebie samego jako subcontractora a to nie było dobry pomysłem, on się teraz oczywiście tego wypiera ale to nie istotne.
Otrzymałem telefon z HMRC i kazali mi wykasować siebie z każdego FPS'a i EPS'a zgłoszonego do urzędu i z listy subcontractorów, oraz zatrudnieniu siebie jako pracującego dyrektora w systemie PAYE.
I tego właśnie nie umiem zrobić. Potrafię zatrudnić kogoś w oprogramowaniu HMRC Basic Tools, ale tam nie ma żadnej opcji zatrudnienia dyrektora jako pracownika a tak podobno to ma być zrobione bo inne składni NI są.

Jeśli ktoś z doświadczeniem w takich sprawach mógłby udzielić mi porady i poprowadzić za rączkę jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za przeczytanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-07-10 23:20:44 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Hej. Nie ma opcji zatrudnienia pracownika? Dyrektorzy w moich firmach zawsze widnieli na payrollu jak kazdy inny pracownik. Pozdr
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

In-Man

Post #3 Ocena: 0

2017-07-11 18:29:42 (7 lat temu)

In-Man

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2017

Skąd: Manchester

Hej. Nie napisałem, że nie ma takiej opcji. Napisałem, że nie ma opcji zatrudnienia dyrektora jako pracownika bo podobno jest spora różnica w składkach NI. I nie wiem czy mam siebie dodać jako zwykłego pracownika czy trzeba to zrobić jakoś inaczej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-07-11 19:27:01 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dyrektor jest pracownikiem jak kazdy inny. Roznica jest taka, ze skladki na NI placi sie w skali rocznej.
https://www.gov.uk/employee-directors

Wiesz ile chcesz placic sobie pensji rocznej? Najkorzystniej podatkowo bedzie ustalic sobie pensje ledwo powyzej progu placenia NI, a ponizej progu podatkowego, a reszte brac w dywidendach.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

In-Man

Post #5 Ocena: 0

2017-07-11 19:53:50 (7 lat temu)

In-Man

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2017

Skąd: Manchester

Moja firma jest zarejestrowana w CIS więc pieniążki przychodzą od contractora już bez podatku. Tak więc nie wiem czy muszę się martwić dywidendami bo to głównie chodzi o podatek który muszę zapłacić od wypłącanych pieniędzy. Contractor przelewa mi pieniądzę co dwa tygodnie, tak samo ja robię wypłaty pracownikom i sobie.
Robienie wypłat samemu sobie sprowadziłem do zwyczajnego przelewania kwoty (którą sobie ustalę w danym czasie) na moje konto prywatne i tyle. Pieniądze są już bez podatku wiec teoretycznie mógłbym przelać sobie je całe. Tak to przynajmniej rozumuję.
Jak wysyłam co miesiąc FPS i EPS do urzędu w EPS zaznaczam ile pieniędzy zostało zastopowane tak by urząd nie kazał mi płacić podatku ponownie , bo tak właśnie robią, później trzeba się domagać o ten zwrot a to jest bez sensu. Najkorzystniej było by mi zarejestrować spółkę ze statusem GROSS wówczas pieniądze przychodziły by z podatkiem i pomogło by to bardziej jasno zarządzać przepływem gotówki przez firmę, ale o to trzeba aplikować i urząd rzadko się zgadza dla firm pracujących w systemie CIS na taką akredytację.

Tak czy inaczej powinienem siebie zarejestrować jako zwykłego pracownika i NI płacić zgodnie z podanym przez Ciebie linkiem tak ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,