MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spółka Ltd - pytanie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

FireWire

Post #1 Ocena: 0

2017-05-26 21:34:25 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Vatowiec w UK zaczyna się jak pamiętam powyżej 79.000 GBP. No i warto mieć księgową z dyplomami, a nie pierwszą z ulicy.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MESSIAH

Post #2 Ocena: 0

2017-07-07 23:57:30 (7 lat temu)

MESSIAH

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Southampton

Cytat:

2017-05-22 12:13:43, ie2ox4-2b napisał(a):
Cytat:

2017-05-22 08:59:19, tomx123 napisał(a):
Chce rejestrować spółkę LTD ponieważ podatki w Polsce są zbyt wysokie i nie jestem w stanie konkurować.
(...)


A obserwacji:
Ludzie nieradzący sobie w ojczyźnie nie radzą sobie na obczyźnie.



[ Ostatnio edytowany przez: <i>ie2ox4-2b</i> 22-05-2017 12:14 ]




O kurde mocne słowa jak na 20 latka. A z mojej obserwacji wygląda to tak:
Ch...je w ojczyźniej Ch...je na obszczyznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MESSIAH

Post #3 Ocena: 0

2017-07-08 00:05:07 (7 lat temu)

MESSIAH

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Southampton

Cytat:

2017-05-23 14:39:21, ie2ox4-2b napisał(a):
No to życzę powodzenia. Musisz trochę dowiedzieć się jak z Polski wyjechać i rozliczyć się i zakończyć współpracę z fiskusem. Najtaniej będzie jeżeli poszukasz jakiejś znajomej księgowej i kwiatuszkami owiniesz buteleczkę...
Jeżeli przyjedziesz i założysz z jakimś wytrawnym spółkowiczem, no to pamiętaj co mówią jaskółki.



Co mówią jaskółki? Że dzięki nim powstali giganci? PayPal, Facebook, PKN ORLEN, PKO BANK POLSKI, Grupa PZU, PGE. Mam wymienić jeszcze? Jak kolega nie wie nic na temat otwarcia i prowadzenia spółki to zalecam iśc do lekarza po receptę na:

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2017-09-05 19:27:41 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Czy ktos ma zalozone LTD w UK z oddzialem otwartym w PL i w tym oddziale na terenie PL prowadzi cala dzialalnosc a rozlicza sie tu?
Czy w ogole tak sie da zrobic?
Prowadze dzialalnosc w PL ( nie na siebie) ale z przeroznych wzgledow musze ja przejac teraz (rodzinnych nie finansowych). Nie chce tu mieszkac i pracowac i miec dodatkowo firmy w Polsce. Wolalabym wszystko miec tu- czyli stala prace i LTD z odzialem otwartym w PL i tam caly biznes dalej .
Da sie tak w ogole? i jak i gdzie bede placic podatki wtedy- chodzi o to zeby tylko tutaj bo tu mieszkam i zyje? I jakie dodatkowe koszty mnie spotkaja? Czy w rocznym rozliczeniu bede uwzgledniac PAYE czy to sie bedzie toczyc swoim trybem? oczywiscie konsultowalam sie z ksiegowa tu ale musze znalezc inna bo tam byla wyjatkowo tepa :)
Czy ktos to zna z praktyki?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-09-05 20:23:25 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-05 19:27:41, dominikana36 napisał(a):
Czy ktos ma zalozone LTD w UK z oddzialem otwartym w PL i w tym oddziale na terenie PL prowadzi cala dzialalnosc a rozlicza sie tu?
Czy w ogole tak sie da zrobic?
Prowadze dzialalnosc w PL ( nie na siebie) ale z przeroznych wzgledow musze ja przejac teraz (rodzinnych nie finansowych). Nie chce tu mieszkac i pracowac i miec dodatkowo firmy w Polsce. Wolalabym wszystko miec tu- czyli stala prace i LTD z odzialem otwartym w PL i tam caly biznes dalej .
Da sie tak w ogole? i jak i gdzie bede placic podatki wtedy- chodzi o to zeby tylko tutaj bo tu mieszkam i zyje? I jakie dodatkowe koszty mnie spotkaja? Czy w rocznym rozliczeniu bede uwzgledniac PAYE czy to sie bedzie toczyc swoim trybem? oczywiscie konsultowalam sie z ksiegowa tu ale musze znalezc inna bo tam byla wyjatkowo tepa :)
Czy ktos to zna z praktyki?



Dominikana, kolega zalozyl spolke ltd w UK prowadzac dzialanosc w Polsce. Tak, da sie to zrobic. :)

---
Jeszcze edyt. Tak, jesli juz wykorzystujesz kwote wolna od podatku na zatrudnieniu PAYE to z dzialalnosci nie masz juz takiej ulgi. Ale inne rzeczy wliczasz w koszta wiec czemu nie.

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 05-09-2017 20:26 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #6 Ocena: 0

2017-09-05 21:30:30 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

a czy wiesz moze czy zalozyl oddzial w Pl czy nie musial?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gabo72

Post #7 Ocena: 0

2017-09-05 21:45:16 (7 lat temu)

Gabo72

Posty: 203

Kobieta

Z nami od: 25-03-2011

Skąd: Hayes

Cytat:

2017-09-05 21:30:30, dominikana36 napisał(a):
a czy wiesz moze czy zalozyl oddzial w Pl czy nie musial?
Dominicana ja probowalam. Tez dzialalnosc w Polsce, a Ltd tutaj.Bez oddzialu w Polsce.Wszystko rozbieglo sie o konto bankowe. Musi byc i kasa musi wplywac. Mi nie oplacalo sie przewalutowywac to w ta i z powrotem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2017-09-05 22:06:16 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Wlasnie-przewalutowywanie.
A czy majac oddzial w PL moge tam zalozyc konto oddzialu walutowe? tzn 2 konta wtedy - jedno w funtach na przelewy UK-PL-UK a drugie w zl na placenie tam faktur itd. oczywiscie pozostaje kwestia transferu miedzy tymi kontami ale w sumie teraz tez tak robie.
I jakie dokumenty musze przedstawiac do rozliczen? czy musze tlumaczyc kazda facture?
A I jak sie rozlicza koszta w zl- po kursie z daty rozliczenia czy tym ,ktory byl w momencie faktycznych kosztow?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-09-06 03:05:42 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W kontekscie braku postepu w porozumieniu pomiedzy UK - UE i dalszych relacji handlowych pomiedzy Wielka Brytania a EEA (wyjscie z unii celnej) proponuje przemyslec sens takiego kroku.

Jedynie taka dygresja. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #10 Ocena: 0

2017-09-06 08:22:06 (7 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Kanonier jestem Twoja troska gleboko wzruszona ale ja prosilam o podzielenie sie praktyczna wiedza a nie o porady z glebi serca :) jako ,ze takowej w tym temacie nie posiadasz jak mniemam, prosze nie zasmiecaj watku. No chyba, ze znasz odpowiedz na jakies moje pytanie.
Zreszta relacje handlowe ani unia celna mnie nie interesuja-ja niczym nie handluje miedzy UK i innymi krajami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,