MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spółka Ltd - pytanie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomx123

Post #1 Ocena: 0

2017-05-21 17:48:12 (7 lat temu)

tomx123

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2017

Skąd: Londyn

Witam,

Jestem zainteresowany założeniem spółki Ltd. Aktualnie mam problem z księgowością czy ktoś z Was mógłby mi coś doradzić ?

A mianowicie. Planuje zajmować się sprzedażą produktów np. przez strony internetowe produkt planuje zakupywać w USA a następnie sprzedawać go na rynku polskim jak i europejskim. Nie jest to produkt fizyczny.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda księgowość, w spółce LTD.

Załóżmy na to, że w jednym dni dokonał zakupu produktów od 1 dostawcy a następnie sprzedałem te produkty do 10 klientów. Czy mogę wykonać np. raport dzienny w którym sumuje cała sprzedaż w trakcie jednego dnia a następnie zostanie ona przesłana do księgowego który potraktuje to jako jeden dokument ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2017-05-21 20:53:18 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

A dlaczego chcesz rejestrować spółkę LTD? Rozliczasz się z dochodu na koniec roku podatkowego, możesz wysyłać do księgowego codzienne raporty tylko po co?
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomx123

Post #3 Ocena: 0

2017-05-22 08:59:19 (7 lat temu)

tomx123

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2017

Skąd: Londyn

Chce rejestrować spółkę LTD ponieważ podatki w Polsce są zbyt wysokie i nie jestem w stanie konkurować.

Czyli sprzedaż i zakup produktów z całego roku mogę ująć jako dwa raporty które są księgowane jako 2 dokumenty pod koniec roku ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #4 Ocena: 0

2017-05-22 12:13:43 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-05-22 08:59:19, tomx123 napisał(a):
Chce rejestrować spółkę LTD ponieważ podatki w Polsce są zbyt wysokie i nie jestem w stanie konkurować.
(...)



A obserwacji:
Ludzie nieradzący sobie w ojczyźnie nie radzą sobie na obczyźnie.



[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-2b 22-05-2017 12:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomx123

Post #5 Ocena: 0

2017-05-22 13:03:53 (7 lat temu)

tomx123

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-05-22 12:13:43, ie2ox4-2b napisał(a):

A obserwacji:
Ludzie nieradzący sobie w ojczyźnie nie radzą sobie na obczyźnie.



Dziękuje za odpowiedz. Bardzo mi nią pomogłeś.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-05-22 23:03:25 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-05-22 13:03:53, tomx123 napisał(a):
Cytat:

2017-05-22 12:13:43, ie2ox4-2b napisał(a):

A obserwacji:
Ludzie nieradzący sobie w ojczyźnie nie radzą sobie na obczyźnie.



Dziękuje za odpowiedz. Bardzo mi nią pomogłeś.



Nie potrzebnie dziękujesz, ja wszystkim pomagam, nawet jeżeli tego nie chcą.
Ale pomyśl na spokojnie, bez emocji. Jeżeli nie rozumiesz konkurencji, nie rozumiesz podatków w Polsce, no to czego oczekujesz w nieznanym kraju? Uważasz, że tutejsi tubylcy chcą Ci pomóc? Nie, oni patrzą jak na Tobie zarobić. Chyba to logiczne? Tu żeby zrobić biznes to musisz być od prapradziada, oni muszą wiedzieć że jesteś swój, wtedy nawet na jakiś przekręt, przymkną oko.
- Z mojego podwórka.
To co zrobi rodzimy fachowiec tubylcom, to ja nie mogę się temu na dziwić. Jestem pewien, że jeżeli taki fachowiec, zrobiłby coś takiego w PL, dla Polaka, no to zostałby poszczuty psami i obciążony kosztami materiału i kosztami rozbiórki jego pracy. Ale oni mu płacą, i okiem nie mrugną. Jeżeli mi by tak "udało" się to zrobić to szybko bym zabrał maszyny i po cichu zacierał ślad za mną.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomx123

Post #7 Ocena: 0

2017-05-23 12:14:18 (7 lat temu)

tomx123

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2017

Skąd: Londyn

Cytat:



Nie potrzebnie dziękujesz, ja wszystkim pomagam, nawet jeżeli tego nie chcą.
Ale pomyśl na spokojnie, bez emocji. Jeżeli nie rozumiesz konkurencji, nie rozumiesz podatków w Polsce, no to czego oczekujesz w nieznanym kraju? Uważasz, że tutejsi tubylcy chcą Ci pomóc? Nie, oni patrzą jak na Tobie zarobić. Chyba to logiczne? Tu żeby zrobić biznes to musisz być od prapradziada, oni muszą wiedzieć że jesteś swój, wtedy nawet na jakiś przekręt, przymkną oko.
- Z mojego podwórka.
To co zrobi rodzimy fachowiec tubylcom, to ja nie mogę się temu na dziwić. Jestem pewien, że jeżeli taki fachowiec, zrobiłby coś takiego w PL, dla Polaka, no to zostałby poszczuty psami i obciążony kosztami materiału i kosztami rozbiórki jego pracy. Ale oni mu płacą, i okiem nie mrugną. Jeżeli mi by tak "udało" się to zrobić to szybko bym zabrał maszyny i po cichu zacierał ślad za mną.



Problem jest taki, że ten biznes który chce otworzyć jest nieopłacalny jeśli założę DG w Polsce. Dlatego próbuje swoich sił i chce założyć spółkę w Anglii. Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleb, ale podejmę się tego wyzwania. Uda to się uda nie to nie. Chyba lepiej podjąć takie działanie niż wmawiać sobie, że coś jest ciężkie do zrealizowania. Wychodzę z takiego założenia, że skoro innym się udało to czemu mi się ma nie udać ? Chyba konkurencja pradziadków nie miała w Anglii, a i tak sobie jakoś prosperują.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #8 Ocena: 0

2017-05-23 14:39:21 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

No to życzę powodzenia. Musisz trochę dowiedzieć się jak z Polski wyjechać i rozliczyć się i zakończyć współpracę z fiskusem. Najtaniej będzie jeżeli poszukasz jakiejś znajomej księgowej i kwiatuszkami owiniesz buteleczkę...
Jeżeli przyjedziesz i założysz z jakimś wytrawnym spółkowiczem, no to pamiętaj co mówią jaskółki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2017-05-24 06:14:00 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

a dlaczego chcesz w UK a nie na cyprze?
Księgowe zawsze polecają LTD i Vat, bo taki klient to dobry $ klient$
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Sate777

Post #10 Ocena: 0

2017-05-26 06:18:03 (7 lat temu)

Sate777

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-11-2014

Skąd: Liverpool

za jakies 60 funtow miesiecznie spoko znajdziesz ksiegowa ktora Ci to poprowadzi.
Prowadzenie ltd w UK bez ksiegowej lub dobrej znajomosci przepisow to jak dla mnie samobojstwo.
Niby wszystko proste ale sprobuj przegapic jakis termnim...

To czy oplaca Ci sie byc Vatowcem juz jest kwestia do pomyslenia. W moim przypadku od kwietnia przestalo sie oplacac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,