MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Import z polski - sprzedaz w uk!

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kawi90

Post #1 Ocena: 0

2017-04-20 20:44:04 (7 lat temu)

Kawi90

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: glen

Witam wszystkich!

Otoz zaczalem importowac z Polski rekodzielo. Zajmuje sie tym juz ponad 3 miesiace i chcialbym "jakos" zalegalizowac swoja dzialalnosc.
Otoz mam kilka pytan :

1) Zakladajac ze zyski szacuje na okolo 20 000 funtow rocznie - jaki rodzaj dzialalnosci jest najbardziej korzystny? Z tego co czytalem to rozliczanie firmy ltd przy takich zarobkach moze byc dosyc kosztowne( nie mam zadnego doswiadczenia w prowadzeniu firmy jak i ksiegowosci), dlatego bardziej jestem przychylny do Sole Trader( nie wiem czy slusznie). Oczywiscie chcialbynm kupowac z PL z zerowym vatem a nastepnie odprowadzac go tutaj - czy jednak przy tak niskich zarobkach korzystniej bedzie nie byc platnikiem vat?

2) Jesli nie bede platnikiem vatu to co w takim przypadku z vatem zaplaconym w pl? Czy jestem w stanie go jakos odzyskac? I czy tutaj sprzedajac do klientow indywidualnych naliczam vat i sie z niego rozliczam czy wtedy place tylko podatek dochodowy?

3) Sprzedajac tutaj produkt innym podmiotom gospodarczym sprzedaje towar po cennie netto (bez vatu)?

4) Obecnie pracuje na etacie- wiem ze przy firmie ltd wogole to nie koliduje ze soba i jest to traktowane jako 2 oddzielne podmioty, a chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada przy Sole trader?


Bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek informacje.
Prosilbym rowniez o namiary na dobrego ksiegowego!

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje!

kawi90@gmail.com

[ Ostatnio edytowany przez: Kawi90 20-04-2017 21:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MagsWrites

Post #2 Ocena: 0

2017-07-05 01:04:46 (7 lat temu)

MagsWrites

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 19-06-2016

Skąd: Birmingham

Cześć,

Możesz być self-employed, ale wtedy odpowiadasz całym majątkiem. Ltd to dużo lepsze rozwiązanie. Podatkowo też wychodzi Ci bardziej korzystnie, bo masz pensje z kwota wolną od podatku jako dyrektor + dywidendę z kwotą wolną od podatku. Ale to przy samym self-employed lub ltd, więc nie wiem, który wariant jest lepszy, jeśli dodatkowo pracujesz na etacie.
Na pewno musisz się zarejestrować na VAT w UK jeśli sprzedajesz tutaj i tutaj trzymasz swój towar.

Na pewno możesz być jednocześnie zatrudniony i mieć self-employed, podobnie jak Ltd, to nic nie przeszkadza. Tylko właśnie z podatkiem któryś wariant będzie bardziej, a któryś mniej korzystny.

Jeśli chodzi o samo rozliczenie VAT i innych spraw, to mogę Ci polecić księgowego, z którgo sama korzystam od kilku lat, ale napisz na priv.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

Post #3 Ocena: 0

2017-07-05 03:25:21 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-07-06 20:13:55 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

dokładnie, LTD przy takim obrocie i ryzyku to najlepszy biznes zrobi księgowość :)))

Ludzik ma racje, sprzedajesz coś co będzie docelowo szło do klienta detalicznego który ma w nosie czy to jest opodatkowane VAT czy inaczej.

Fakt, kwota zwolniona z podatku jest tylko raz od całego dochodu obojętnie czy z jednego źródła czy z wielu.
Zasada taka sama jak w Polsce tylko kwoty inne

Mam nadzieję że już masz jakieś doświadczenie w sprzedaży takiego rękodzieła.
Bo z tym jest zwłaszcza w UK dość trudno... Anglicy mają dość osobliwe poczucie estetyki ...
Już spotkałem się z kilkoma przypadkami próby sprzedaży Polskiego folkloru. Jeden z nich skończył się gigantycznymi długami.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,