MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leasing- wrzucanie w koszty SE

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

prochal

Post #1 Ocena: 0

2017-02-05 09:06:53 (7 lat temu)

prochal

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2017

Skąd: mk

Cześć.
Szperam i szperam i niemoge znaleźć konkretnej odpowiedzi na pytanie czy jak wezmę sobie peugeota 108 w leasing na SE i miesięcznie jest to 130 z Vatem, to czy mogę sobię te 1560f łącznie/rok tytułem leasing auta wrzucić dodatkowo w koszty oprócz ubezp paliwa itd?.
Nie jestem Vatowcem a leasing taki że oddaje auto po 3 latach.
Co2 95g/km

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2017-02-05 09:16:14 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

https://www.gov.uk/expenses-if-youre-self-employed/travel
Tak, mozesz wrzucic w koszta .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-06-11 15:16:38 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

To ja mam pytanie dotyczące leasingu samochodu przez self employed. Czy należy w jakiś sposób dokumentować gdzie i jak samochód był używany w podróżach służbowych?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #4 Ocena: 0

2017-06-12 08:58:31 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-06-11 15:16:38, AgentOrange napisał(a):
To ja mam pytanie dotyczące leasingu samochodu przez self employed. Czy należy w jakiś sposób dokumentować gdzie i jak samochód był używany w podróżach służbowych?


moj maz ma taki samochod, firma wynajela je w leasingu i musza kazda trase zapisywac, pisza na specjalnej kartce kod pocztowy ile mieli mil i dokladna godzine, jada do innej roboty to znowy kod pocztowy i ile mil przejali i znowu godzine.nawet jak wracaja do domu to wszystko zapisuja. Maz i 2 innych pracownikow moze uzywac ich w celach prywatnch czyli z bazy jechac do domu lub na jakies zakupy gdzie potrzebny jest van. Tylo warunek jest jeden: KAZDY ekstra wyjazd musza zglaszac do szefa -wlasnie chodzi o te mile. Teraz jeden pracownik stracil vana do uzytku prywatnego bo tygodniowo robil po 200 mil ktorych nie potrafil wytlumaczyc. Teraz ma prywatnym samochodem jechac na baze i zabrac vana do pracy. Ale dzis byl pierwszy raz gdzie mial zakaz uzywania vana i nie przyjechal do pracy, chyba sie zwolnil bo dlaczego (wg niego) inni moga za free jezdzic do pracy a on musi takowac do prywatnego auta. Takze jak pisze, maz maze uzywac vana prywqantnie czyli jezdzic z i do pracy + przeprowadzki i duze zakupy-tylko musi zawsze zglaszac przelozonym ze gdzies jedzie zeby wiedzieli o milach - oczywiscie wiedza, ze codziennie do momu jezdza :P no i oczywicie NIE MOZE zarabiac na tym, czyli robic przeprowadzki ludziom i jezdzic do sklepow i brac za to kase tylko swojej rodzinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-06-12 09:34:01 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nalezaloby prowadzic log podrozy, w celu rozroznienia podrozy sluzbowych od prywatnych lub udowodnienia, ze byl uzywany tylko sluzbowo w celu prowadzenia biznesu.

https://www.gov.uk/expenses-if-youre-self-employed/travel

"You can’t claim for:
-non-business driving or travel costs
-fines
-travel between home and work"

Moze tez sie oplacac rozliczac mile zamiast kosztow leasingu/kupna samochodu. Szczegolnie przy tanich/oszczednych samochodach mile moga wyjsc lepiej.

https://www.gov.uk/simpler-income-tax-simplified-expenses/vehicles-

Ja mam "smoka wawelskiego", a rozliczanie mil pokrywa mi koszt leasingu, benzyny i zostaje jeszcze na komplet opon raz w roku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,