MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dystrybucja suplementow

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dzwignia

Post #1 Ocena: 0

2017-01-27 01:53:05 (7 lat temu)

Dzwignia

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 27-01-2017

Skąd: Staines

Witam mam pytanie odnośnie planów na biznes mam nadzieje ze znajda sie osoby mające wiedzę i chętne do pomocy. Na start planowane 5tys funtow własnego wkładu. Suplementy kupowane z hurtowni czyste produkty do produkcji odzywek lub użytku nie mieszane. Ilości minimalne żeby sie opłacało minimum 25-50kg jednego składnika. Cześciowo obliczyłem koszty i zrobiłem rozpoznanie po rynku. Problem jaki napotkałem to nie wiele informacji związanych z handlem. Podejrzewam ze ludzie siedzący w tym biznesie nie chcą sie dzielić informacjami. Po obszernej lekturze na stronie gov.co.uk wyczytałem ze substancje nie podlegają żadnym restrykcja i mozna nimi handlować bez pozwoleń itp jakoze są to zwykle produkty spożywcze. Teraz do sedna:

Czy tworząc własna mieszankę składników i nadając mu moja własna nazwę muszę takowy suplement gdzieś rejestrować tak jak wymaga tego prawo w Polsce czy wystarczy skład na etykiecie i nie ma większych problemów ze sprzedażą takiego miksu z moja grafika.

Czy mogę kupiony worek 25kg czystej substancji np(cukier) przepakować w swoje opakowanie po 500g i sprzedawać to czy muszę gdzieś zgłosić taki zamiar i spełnić jakieś specjalne wymogi.

Trzecie pytanie dotyczy wspolpracy ze znalezionymi hurtowniami na terenie UE gdyż z Chin boje sie o zbyt wysokie cło z vatem które mogło by interes sprowadzania uczynić nie opłacalnym lub inne problemy. Hurtownie wymagają podania naszej nazwy firmy i numeru. Czy lepszym wyjściem jest otworzyć firmę jedno osobowa semp-employed czy limited company? Działalność ma sie opierać w większości na kupnie gotowych produktow, przepakowania i odsprzedaży. Choć interesuje mnie tez stworzenie własnych mixow pod własna nazwa nie odbiegając od regalucji i norm które muszę spełnić takich jak etykieta i informacje na niej zawarte.

Na marginesie znalazłem pare firm na alibaba sprawdzonych niestety ilości jakie trzeba zamówić są naprawde duże choć cena o wiele niższa czy to opłacalny interes czy cło i vat mogą wszystko popsuć gdyż koszt wysyłki kurierem zazwyczaj nie jest mały (600$ 25kg w cenie przesyłka za substancje za która musiał bym zapłacić 800-900£ w uk) jak to to ugryźć czy jest sens?

Z góry dziekuje wszystkim za poświęcenie czasu i pomoc pozdrawiam


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nettyper

Post #2 Ocena: 0

2017-02-08 19:28:41 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Wiekszy problem upatrywalbym w dystrybucji i sprzedazy. Jako nowa firma na rynku, nie mialbys za wielu klientow, nawet majac bardzo niskie ceny, o co bedzie naprawde ciezko dysponujac tak malym wkladem.

Na eBayu masz pelno 'no-name' firm, ktore sprzedaja suple, wykorzystujac tanie skladniki z Chin. Nie jestes w stanie ich przebic z tak malym kapitalem.

Postaw sie na miejscu klienta. Kupilbys produkt £5 drozszy ale znanej firmy, czy niewiadomego pochodzenia produkt firmy 'krzak'?

Oczywiscie zycze powodzenia, ale szczerze to kwota, ktora dysponujesz nie starczy nawet na dobra reklame.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-02-08 19:38:56 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-02-09 07:25:13 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ci co to jedzą, wciągną wszystko. Tylko żeby było ładne opakowanie i dużo trudnych słów napisane ;-)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ie2ox4-2b

Post #5 Ocena: 0

2017-02-09 08:12:04 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Ci co to jedzą to im wystarczy jeden prosty, zrozumiały akapit a reszty i tak nie przetrawią.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nettyper

Post #6 Ocena: 0

2017-02-10 17:44:18 (7 lat temu)

nettyper

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 18-11-2011

Skąd: bourne

Bez obrazy, ale nie macie pojecia o czym piszecie ;)

Co do tematu, sa firmy w UK i w PL, ktore zrobia Ci produkty jakie tylko chcesz, pod Twoje logo i wytyczne. Jedynie na czym musisz sie skupic to sprzedaz. Jednak 5k ft, to kwota na max 2-3 produkty.

Ogolnie w tej chwili bardzo ciezki temat, nowe firmy powstaja jak grzyby po deszczu i naprawde maly % ma szanse sie przebic. Wspolpracuje z jedna z takich firm, ktora wybila sie w ciagu 5 lat, jednak ich naklady ida w milionach funtow...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

polishbros

Post #7 Ocena: 0

2017-03-28 09:04:32 (7 lat temu)

polishbros

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2017

Skąd: Slough

Witam

Odgrzewam kotleta po czasie ale jak masz jakies pytania odnosnie jak zaczac biznes z supplami to napisz do mnie na Priva lub napisz kontakt do siebie a bede mogl pomodz w kazdej sprawie zwiazanej z suplami (mowie tu o wlasnym brandzie-firmie)
Kazdy ci tu odradza a JA nie odradzam tylko trzeba byc w tym bardzo konsekwetny i uparty.Kazdy kto ma ambicje moze prowadzic kady biznes ,TYLKO TRZEBA CHCIEC I DZIALAC A NIE GADAC I MARZYC!!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,