MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Broker turystyczny

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

slayerq

Post #1 Ocena: 0

2016-12-19 22:44:48 (7 lat temu)

slayerq

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2014

Skąd: Essex

Cześć.

Zamierzam się w niedługim czasie przebranżowić w sensie zmienić zawód ;-)

Mam pewien pomysł, który poniekąd pokrywa się z moim obecnym zawodem. Na dzień dzisiejszy tworzę bazy danych, głównie wyszukuje firmy/NIPy/KRS itp. itd. pod dany profil.

Natomiast chciałbym zacząć robić coś co lubię i tym czymś jest zawód o nazwie broker turystyczny. Czyli coś jak biuro turystyczne, tylko działałbym na mniejszą skalę i na własną rękę.

Generalnie pomysł jest taki, żeby stworzyć dosyć dużą stronę www + FB i jakoś spróbować ruszyć z tym, na początku chyba jednak bez www żeby nie pchać się w koszta.

Zwracam się do Was z prośbą o opinie, czy słyszeliście może o takim czymś? Czy jest sens w to wchodzić?

Trochę się obawiam o ewentualny sens wyboru między mną, a profesjonalnym biurem. Zakładam, że najlepszym moim atutem byłaby mniejsza cena i może bardziej spersonalizowane podejście. Czyli byłbym w stanie zaplanować wakacje od A do Z mieszcząc się w jakiejś kwocie. Szczególnie planuje uderzyć na rynek UK, gdyż tu mieszkam, a z rozmów z różnymi ludźmi wynika, że nikt nie potrafi kupić taniego biletu czy ogarnąć jakiegoś tańszego hotelu.

Czekam na porady i jak to wygląda z Waszego punktu widzenia. Temat jest ogólnie szeroki i można go rozpatrywać na wiele sposobów. Dużo jest za i dużo przeciw, dlatego potrzebuję świeżej opinii z zewnątrz.

Dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2016-12-19 22:49:52 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie wiem czy to ma sens , istnieją setki stron które wyszukają za Ciebie loty od najtańszej opcji do najdroższe , później hotel , lista uporządkowana od najtanszego do najdrozszego albo od najpopularniejszego , jak chcesz to bardziej zaawansowane opcje jak kupno ubezpieczenia , wypożyczenie samochodu , bilety na atrakcje turystyczne itd itp np lowcostholiday(akurat z tej korzystałem ) ale naprawdę jest ich wiele i robią to za darmo . Wystarczy umieć włączyć komputer z internetem

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 19-12-2016 22:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2016-12-20 09:58:38 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2016-12-19 22:49:52, Wielim napisał(a):
Nie wiem czy to ma sens , istnieją setki stron które wyszukają za Ciebie loty od najtańszej opcji do najdroższe , później hotel , lista uporządkowana od najtanszego do najdrozszego albo od najpopularniejszego , jak chcesz to bardziej zaawansowane opcje jak kupno ubezpieczenia , wypożyczenie samochodu , bilety na atrakcje turystyczne itd itp np lowcostholiday(akurat z tej korzystałem ) ale naprawdę jest ich wiele i robią to za darmo . Wystarczy umieć włączyć komputer z internetem

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 19-12-2016 22:51 ]



Wielim, masz nieaktualne informacje. Lowcostholiday już nie robi. Tzn. zrobiło ludziom na rękę - na amen.

Kolego co ty rozumiesz przez "na początek bez www."? To jak chcesz działać?

Do tego - to wciąż ma sens, ale jest tu sporo zastrzeżeń, ograniczeń i trzeba mieć łeb. Jak mówisz i piszesz po angielsku? Jak dobry jesteś w copywritingu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-12-20 10:09:33 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Z mojego punktu widzenia, ktos kto szuka najtanszych wakacji, nie zaplaci za usluge znalezienia ich. Predzej ktos, kto jest sklonny wydac wiecej, ma okreslone wymagania i nie ma czasu, zeby wyszukiwac wsrod ofert. Amex Travel oferuje podobne uslugi dla swoich klientow i duzo osob z tego korzysta.

Strona WWW konieczna, chociazby zeby podac troche informacji o sobie, wczesniejsze doswiadczenie, itp. Trzeba jakos wyrobic sobie wiarygodnosc.

Ja czasami korzystam z uslug takiego malego agenta, ktory jest w stanie rezerwowac bardziej skomplikowane trasy, sprzedawac loty z kombinacja specjalnych voucherow lini lotniczych, itp. W sumie robi to samo co Amex Travel, ale tego agenta poznalam osobiscie i wole wspierac jego biznes. A poznalam go na forum lotniczym, gdzie sluzy porada i w ten sposob wyrabia sobie dobra opinie.

Cytat:

2016-12-19 22:44:48, slayerq napisał(a):
rynek UK, gdyż tu mieszkam, a z rozmów z różnymi ludźmi wynika, że nikt nie potrafi kupić taniego biletu czy ogarnąć jakiegoś tańszego hotelu.

Jest mnostwo mistrzow tej dyscyplinie, wspierani sa przez rozne fora internetowe.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: +1

2016-12-20 10:46:27 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czyli chcesz robić coś jak trivago tylko na mniejszą skalę? Bo są też biura które robią wyprawy na zamówienie, losowy przykład to www.kiribaticlub.pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #6 Ocena: 0

2016-12-20 17:53:28 (7 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

W moim przypadku i moich znajomych, kazdy unika Polskich posrednikow, z racji oszustwa itp.

Jak sie slyszy, ze Polak ogarnia tanie wakacje to juz lampka sie zapala, ze cos nie tak, ze jakis walek.


[ Ostatnio edytowany przez: elemelek 20-12-2016 17:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slayerq

Post #7 Ocena: 0

2016-12-20 18:35:40 (7 lat temu)

slayerq

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2014

Skąd: Essex

Ogólnie ma to sens, ale chyba jednak nie dla mnie temat, chociaż uważam że ktoś z dobrą wiedzą i sprytem może niezły biznes prowadzić.

Generalnie szukam czegoś gdzie mógłbym pozyskiwać informację za pieniądze. Jakieś raporty/zlecenia itd. Jako freelance jest tego mnóstwo, ale też duża konkurencja i ciężko się wbić od 0, a dwa żeby zarobić ciut więcej już trzeba mieć większe trochę umiejętności, ja póki co Excel i tworzenie baz danych takich opartych na informacjach z stron firmowych czy LinkedIn, FB itd.
A chciałbym pójść wyżej, bo trochę zbyt monotonna praca i za małe pieniążki.
Nic, pozostaje szukać czegoś innego, rynek jest szeroki i otwarty, szczególnie w PL.

Jakby ktoś miał pomysł, to chętnie się zapoznam.

Póki co dziękuję za dotychczasowe porady :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2016-12-20 19:48:31 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To moze idz w data mining w korpo. A potem mozesz wykorzystac umiejetnosci dla siebie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2016-12-20 22:32:24 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Teraz machine learning jest w cenie i wszystkie powiązane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slayerq

Post #10 Ocena: 0

2016-12-20 23:28:43 (7 lat temu)

slayerq

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2014

Skąd: Essex

Cytat:

2016-12-20 19:48:31, Richmond napisał(a):
To moze idz w data mining w korpo. A potem mozesz wykorzystac umiejetnosci dla siebie.


Nigdy się z tym nie spotkałem wcześniej. Sprawdziłem i chyba za wysokie progi dla mnie. Zaczynać takie coś od 0, to jest dosyć sztuka, a ja raczej nie mam zaplecza matematycznego/programistycznego, które by mi pomogło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,