MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż na ebay

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gotman25

Post #1 Ocena: 0

2016-03-20 08:41:22 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Koszty wysylki to wszystko co mnie kosztuje zeby wyslac, boxy(kartony), tasma, papier do drukarki, tusz do drukarki, bubbles, papier, torebki itp.

Ja wszystko robie online. Po zakupie przesylki oni automatycznie mi wstawiaja tracking number na ebayu.
Na koniec miesiaca tak jak z payapla, ebay robie wyciag ile wydalem na wysylke w ciagu miesiaca. Plus jakies faktury jesli byly na inne rzeczy do pakowania.
I trzymam to w segregatorach.

Excela uzywam dla siebie tak zeby miec wszystko pod kontrola.
Na Vat nie jestem tylko SE i rozliczam sie raz do roku zazwyczaj kolo 20 stycznia:)


Ja nie uzywam Royal Mail.

Od samego poczatku zalozylem ze wszystko wysylam za potwierdzeniem odbioru. Royal Mail Sign For albo kurier z tracking number.

Na poczatku uzywalem Royal Mail ale mialem duzo z nimi problemow.
W tygodniu potrafili zgubic pare paczek pomimo ze sign for. Trzeba bylo wypelnic formularz, dolaczyc wszystko, opisac, i wyslac. czekales pare tygodni na rozpatrzenie. Jak jest mala wartosc to ci nie oddaja kasy tylko wysylaja rownowartosc w znaczkach. Do dzis mam jeszcze 500 znaczkow pierwszej klasy. Ja im mowilem ze nie chce znaczkow bo mi nie potrzebne.

Pare lat temu zaczalem uzywac myhermes. Jak dla mnie taniej wychodzi wysylka niz royal mail. Rano jak jade do pracy to po drodze zostawiam paczki w pobliskim sklepie. Nie stoje w kolejkach. Przez 3 lata pare paczek mialem problem, 1 czy 2 zaginely, pare sie zniszczylo ale to na pare tysiecy wyslanych.
Jak szkoda byla, czy zaginela to oddawali pieniadze po paru dniach. Zazwyczaj wiecej niz trzeba.

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 20-03-2016 08:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

olimpkrk

Post #2 Ocena: 0

2016-03-22 22:45:09 (8 lat temu)

olimpkrk

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2014

Skąd: Coventry

Super dzieki za rzeczowa odpowiedz. Wlasnie sie zastanawiam czy tez nie wysulac z jakim potwierdzeniem lub chociaz trackingiem. Sprzedajac na ebay jestes narazony na to ze nie uczciwy kupujacy wystapi o refund jak wysylasz 2nd class. Bo nie ma potwierdzenia. Dlatego pytam o jakies proof of delivery? Bo jednak myhermes drozej mi wychodzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #3 Ocena: 0

2016-03-23 07:29:43 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Nie wiem co wysylasz.
Powiem tak.
Poczta potrafila zgubic pare paczek
kazdy moze zgubic czy cos sie stac ale mi jakos hermes dopasowal. Rano sobie zrzucam paczki, sam skanuje, nie stoje w kolejkach.
Nic wielkiego nie robie. Oboje z zona pracujemy full time, i zona jest dodatkowo SE i po godz mamy sklep na ebay i stronke.
Zarabia nam to na kredyt i oplaty poprostu.

Ebay.
Na poczatku bylo ciezko.
Pomijajac limity.
Jak zaczynalem sprzedawac to bylo duzo cwaniakow ktorzy pomimo ze dostali, podpisali probowali powiedziec ze nie dostali.

Inny przypadek,
ktos podpisal ale napisal ze otrzymal zly kolor. Jak mu odpowiedzialem ze ja nawet takiego koloru nie mam co on niby dostal. Jego odpowiedz: nie musi znac mojej histori i co mam, on wie co dostal. Wiec poprosilem o zdjecie tego co dostal i kontakt sie urwal.

Niestety.
Jak widzimy z zona ze ktos zaplacil paypalem z polskim mailem to od razu sie smiejemy ze zblizaja sie problemy.

70-80% problemow na ebay niestety bylo za naszymi rodakami.

komentarze do aukcji.
Ja otrzymuje okolo 30% na cala sprzedaz. Na poczatku ci zalezy, teraz mi juz mniej. ale na chwila obecna 100% pozytywow.

Jak chcesz wysylac royal mail second class to zeby jakos pokryc ewentualne straty dodaj margines bledu. mysle ze 10% do kazdej ceny. musisz zalozyc ze cos tam bedzie ginac. Mozesz sprobowac i zobaczysz jak idzie. Jak zauwazysz ze za duzo masz problemow to bedziesz myslal. Wiem o co chodzi wysylka tansza, wiec jestes bardziej konkurencyjny.
No niestety tak juz jest i ja wtedy odpuszam takie produkty.

Na ebayu jest pare polskich kont ktore naprawde dobrze ida.

Ktos tam dostal okolo 1 milion komentarzy w ciagu roku. Zakladajac 30% na komentarzach to ma sprzedaz na poziomie 3 milionow transakcji na rok czyli sprzedaz juz w milionach poundow

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 23-03-2016 07:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

olimpkrk

Post #4 Ocena: 0

2016-04-08 23:24:24 (8 lat temu)

olimpkrk

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2014

Skąd: Coventry

Idealnie to rozpisujesz, po 2 tygodniach już orawie wszystko hula ale limit 10 sztuk mi podciął skrzydła. można do nich odrazu napisać czy trzeba czekać miesiąć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #5 Ocena: 0

2016-04-22 09:37:44 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Mozesz zadzwonic do ebay.
Tam gdzie widzisz limit kwoty i ilosci rzeczy ktore mozesz sprzedac w miesiacu masz "Request higher selling allowances".

Teraz nie pamietam ale chyba podawali jakis kod i numer gdzie zadzwonic.
Podczas rozmowy pracownik ebay sprawdzal twoje konto, komentarze i procent sprzedazy z wystawionych rzeczy.

Za pierwszym razem podniesli mi troche.
Za drugim razem powiedziano mi ze proporcja rzeczy wystawionych w ciagu miesiaca do rzeczy sprzedanych(ratio) jest nie za wysoka i narazie mam wystawiac rzeczy ktore lepiej sie sprzedaja zeby podniesc ratio.
Za trzecim razem nie bylo problemow.
Pozniej juz sami mi podnosili od czasu do czasu. Na ta chwile mam limit 15000 rzeczy lub £255700 na miesiac co mi w zupelnosci wystarcza:)

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 22-04-2016 09:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

slavic71

Post #6 Ocena: 0

2016-05-05 21:21:16 (8 lat temu)

slavic71

Posty: 30

Z nami od: 19-02-2014

A jak sobie właśnie radzisz z tymi którzzy na 100 dostali jest podpis a twierdzą że nie ich itd.Mam właśnie taki przypadek i oczywiście z rodakiem(nie pierwszy).Kupują anglicy kupują tzw ruskie i z nikim nie ma takiego problemu jak właśnie z polakami niestety.
Na razie zgłosiłem do ebaya próbę wyłudzenia.Czy powinienem jeszcze jakoś zareagować.Jak ebay patrzy na takie sprawy kiedy jest potwierdzenie podpisu?Jest to strasznie deprymujące jeżeli trafia się na takie polskie gnidy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #7 Ocena: 0

2016-05-05 23:02:25 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Na szczescie od jakiegos czasu mam z tym spokoj.
Od roku nikt nic nie probowal, nie wiem czy to kwestia feedbackow czy poprostu szczescie.

Ogolnie jak mam podpadajacego klienta od razu idzie na czarna liste jesli byly jakies problemy. W ebay mozesz sobie go zablokowac i juz nic nie kupi.

To zalezy co sprzedalem, co mi kupujacy mowi, czy pisze maila, czy od razu otwiera sprawe, gdzie otwiera sprawe. co widze na trackingu. Ja zazwyczaj nie mam podpisow widze ze dostarczone tylko i gdzie(czy do kupujacego, sasiada, smietnika, itdL)
Jak wysylam hermesem to widze jak dostarczyli.

Zawsze jak wysylam rzecz to od razu mam odznaczone ze jest wyslane i w ebayu jest wstawiony tracking number ze kupujacy moze widziec ze cos takiego jest.

Jak pisze maila to probuje wytlumaczyc, ze ma sprawdzic, czy ze sie podpisal itd jak dalej twierdzi ze nie to niech otworzy case. Podaje mu tracking, czy nawet print screen zeby zobaczyl ze jest podpis, moze sie rozmysli, prosze zeby zapytal sie domownikow czy ktos nie odebral i gdzies nie zostawil, "staram sie dac wymowke kupujacemu zeby mogl wycofac sie z twarza" czasami dziala, czasami nie.

Czasami otwieraja case na ebay, odpowiadasz w case, podajesz proof of delivery i jest(powinno) ok.

Jak otworzy w paypalu to tez podajesz tracking number i jestes ok.Jezeli masz tracking number i mozesz udowodnic ze bylo dostarczone jestes chroniony.

Wazne. czasami kupujacy ma inny adres na ebay i inny na paypal albo prosza zeby wyslac gdzies indziej. Jak wysylasz na adres paypala to jestes chroniony, wyslales gdzies indziej moga mu oddac kase. Odbiera osobiscie a zaplacil paypalem niech ci podpisze na invoice ze oddebral.

Jeszcze nie mialem sytuacji ze komus oddali w sytuacji jak mam tracking number.No ostatnio ktos dostal jak otworzyl mi sprawe po 4 miesiacach ale to byla winna paypala i mi tez dali kase.

Gorsi sa ci co twierdza ze niby cos nie tak jest z przedmiotem:) albo niezgodny z opisem.
Tu juz sam musisz podjac decyzje. Czasami machne reka i oddam- zawsze prosze o zdjecia. Oddam bo mi szkoda czasu.

Czasami musza mi odeslac.
Ale jak widze ze idzie bezczelnie to nie odpuszam:) wole stracic wiecej ale nie dac za darmo:)

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 05-05-2016 23:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

cris82

Post #8 Ocena: 0

2016-05-05 23:09:37 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ostatni pierwszy raz dostalem przesylke z myhermes
zamowilem juz dziesiatki jak nie setki rzeczy z ebuya nigdy nie mialem probelmow z odbiorem przesylek najczesciej royal m

a tym razem wpadam do chaty patrze awizo lezy w drzwiach bez numeru do kuriera i miejsca w ktorym moglbym odebrac przesylke plus notka ze raz byl bedzie jutro i pozniej trzeci raz jesli nikt nie odbierze przesylki to wraca do nadawcy napisalem na kartce swoj numer zeby dzwonil jak nikogo nie bedzie w domu karka przyklejona do judasza napisany byl numer i ze moge byc w ciaga 5 minut bo tyle mi zajmuje droga z pracy do domu cisza wpadam na chate awizo ze byl 2/3 przesylka byla droga na nastepny dzien musialem wziac wolne zeby sie z nim nie minac

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 05-05-2016 23:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #9 Ocena: 0

2016-05-05 23:23:18 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Miales chyba pecha, w twoim okregu dziala dziadoski dostawca.
Ich obowiazkiem jest zostawienie numeru telefonu.
Mozesz napisac to sprzedawcy ze masz problem i on sie moze skontaktowac z hermesem i na drugi dzien bylo by ok.

Ja z myhermes wyslalem okolo 5k paczek. Na ta ilosc moge policzyc na palcach ze cos bylo nie tak.(kupujacy mial problem).
Wiekszosc dostarczona w 48h bez problemu.

Royal mail pomijajac ze bylo zawsze Sign For gubil mi kilkanascie paczek na miesiac. Zawsze bylo cos nie tak i mi znaczki wysylali jako rekompensate:) jak mniejsza wartosc i przestalem z nich korzystac.
Pomijajac ze mi lepiej tez z wysylka bo po drodze do pracy sam zrzucam paczki w sklepie i nie musze stac w kolejkach zeby nadac paczki.

Jak mi hermes cos dostarcza to zawsze wloza do smietnika, za smietnik, do sasiada, albo zostawia kartke z numerem telefonu jak nie moga zostawic.
U mnie dostarcza babka(zawsze ta sama) wiec chyba jej obszar i zawsze sie dostosuje z godz. Nawet jak jej powiem przyjedz za 4 dni:)

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 05-05-2016 23:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

cris82

Post #10 Ocena: 0

2016-05-05 23:31:57 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

paczka byla droga i za potwierdzeniem odbioru a u sasiada nie zostawili moglem sie urwac w kazdej chwili z pracy ale zero kontaktu z kurierem...
nie handlowales czasami wycieraczkami? kiedys na kontestacji sluchalem historie jednej pary z anglii ktorej sie powiodlo na angielskim e buyu ale pewnie nie brakuje takich osob

zazwyczaj kupuje buy now ostatnio probowalem podbijac na aukcji i wyskoczyl mi komunikat ze nie mam. pay pal i nie moglem uczestniczyc w aukcji to jest normalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,