MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self-employment w UK - kilka pytań

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

manie87

Post #1 Ocena: 0

2015-05-29 17:13:06 (9 lat temu)

manie87

Posty: 2

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 29-05-2015

Skąd: London

Dzień dobry.

Noszę się z zamiarem zarejestrowania mojej działalności (która już zaczyna przynosić pierwsze zyski). Czytam, czytam i czytam, ale nadal mam wątpliwości. Dlatego chciałbym zapytać o kilka spraw :)

1. Czy będąc samozatrudnionym w UK muszę posiadać konto bankowe? Jest taki wymóg? Moja działalność w 100% opiera się na płatnościach gotówkowych i konto nie jest mi do niczego potrzebne.

2. Czy prawdą jest, że aby móc się rozliczać w UK z dochodów osiagniętych w ramach brytyjskiego samozatrudnienia, muszę mieć centrum interesów życiowych w UK?

Ale co to dokładnie znaczy? Przebywanie pół roku+1 dzień w UK, umowa na wynajem mieszkania, jeszcze coś innego? Pytam ponieważ mieszkam trochę w Polsce, trochę w UK - i sam nie wiem które miejsce jest bardziej "podstawowe".

3. Czy będąc samozatrudnionym w UK muszę mieć realny adres zamieszkania na terenie UK? Pytam, bo średnio 4-5 miesięcy w roku mieszkam w Polsce, a nie w UK.

Czy podanie HMRC jako adresu jakiegoś virtual office lub skrzynki pocztowej jest legalne?

Na razie to tyle :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

manie87

Post #2 Ocena: 0

2015-07-28 19:43:46 (9 lat temu)

manie87

Posty: 2

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 29-05-2015

Skąd: London

Naprawdę nikt nic nie wie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2015-07-28 20:19:10 (9 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Wie, wie - ale już łapy bolą odpowiadać na to samo po raz enty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

jedrzejt

Post #4 Ocena: 0

2015-07-31 12:54:59 (9 lat temu)

jedrzejt

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2015

Skąd: Liverpool

1. Nie musisz miec konta bankowego przy self-employed, nie ma takiego wymogu.

2. Zasada jest prosta. Zarobiles w UK=rozliczasz sie w UK. Bez wyjatkow. I nie ma znaczenia ile tam przebywasz. W teorii nie mozesz byc self-employed jesli nie przebywasz przynajmniej pol roku w UK, w praktyce nikt w UK nie bedzie tego sprawdzal.

3. Prawnie musisz, realnie raczej nikt tego nie bedzie sprawdzal bo i po co? Virtual office moze byc jako adres korespondencyjny, ale nie jako adres zamieszkania (to nielegalne, ale znowu jak wyzej w praktyce nikt tego nie bedzie sprawdzal).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jollanda

Post #5 Ocena: 0

2016-01-28 17:30:37 (8 lat temu)

Jollanda

Posty: 16

Kobieta

Z nami od: 04-12-2011

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-07-31 12:54:59, jedrzejt napisał(a):
1. Nie musisz miec konta bankowego przy self-employed, nie ma takiego wymogu.

2. Zasada jest prosta. Zarobiles w UK=rozliczasz sie w UK. Bez wyjatkow. I nie ma znaczenia ile tam przebywasz. W teorii nie mozesz byc self-employed jesli nie przebywasz przynajmniej pol roku w UK, w praktyce nikt w UK nie bedzie tego sprawdzal.

3. Prawnie musisz, realnie raczej nikt tego nie bedzie sprawdzal bo i po co? Virtual office moze byc jako adres korespondencyjny, ale nie jako adres zamieszkania (to nielegalne, ale znowu jak wyzej w praktyce nikt tego nie bedzie sprawdzal).

Chyba się trochę mylisz w punkcie 2 - jeśli przebywasz w UK ponad 1/2 roku to możesz starać się o rezydenturę podatkową,czyli płacenie wszystkich podatków w UK a nie w PL, ale musisz nie posiadać w Pl mieszkania, pracy itp. - w przeciwnym wypadku jako obywatel PL musisz rozliczać się w polskim US, oczywiście nie płacisz podwójnego podatku, ale musisz płacić polski podatek od różnicy ( w PL przeważnie są wyższe podatki, ponadto wpływ na dochód ma kurs funta do złotówki). Dobrze jest to sprawdzić w polskim US a potem w HMR - chcący legalnie i spokojnie działać *OK*
Nie tylko podróże kształcą ....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ie2ox4-b

Post #6 Ocena: 0

2016-01-28 18:01:16 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Moi przedmówcy na "J", tak samo jak ja, ale z zasadniczą różnicą co do racji. Niestety rację mam tylko ja, Wy coś wiecie, ale... No i dwa, że to już trochę temu było...
Wiem że przepisy się zmieniają... ale nie wiedziałem że w US mogę pytać, jest tam jakiś dział informacji?
Co do podwójnego podatku to nie płacisz... ale to inne zasady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2016-01-28 18:23:57 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W ramach polskiego US jest jak najbardziej Krajowa Informacja Podatkowa.

Posiadanie mieszkania czy innej nieruchomosci w Pl nie powoduje koniecznosci rozliczania sie z polskim US jako polski podatnik,pracujacy za granica.
O sposobie rozliczenia decyduje rezydentura podatkowa i miejsce uzyskiwania dochodow.

I nie ma co odgrzebywac antykow z pytaniami wielokrotnie przewijajacymi sie przez forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,