MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Własne przedszkole - opłacalne?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kikidiki

Post #1 Ocena: 0

2013-10-17 11:41:51 (11 lat temu)

kikidiki

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Blackburn

Myślę o otworzeniu własnego przedszkola na przedmieściach Manchesteru. Zastanawia mnie czy jest to biznes opłacalny i wart zachodu? Czy jest na to popyt w UK? Może ktoś z Was ma już doświadczenie w podobnym biznesie i mógłby coś mi doradzić? byłambym wdzięczna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablo_picasso

Post #2 Ocena: 0

2013-10-17 16:30:18 (11 lat temu)

pablo_picasso

Posty: 388

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2013

Skąd: M'cr

skoro na każdym niemalże rogu masz przedszkole to chyba zainteresowanie jest. Czy jest to opłacalne?? Zrób jakieś rozeznanie rynku w okolicy w której chciałabyś działać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinosia1989

Post #3 Ocena: 0

2013-10-17 16:34:21 (11 lat temu)

malinosia1989

Posty: 1554

Kobieta

Z nami od: 25-10-2010

Skąd: Londyn

Chcac otworzyc takie nawet domowe przedszkole to musisz wyposazyc dom w niskie zlewiki toalety i lozeczka na tzw lezakowanie.. kiedys tez o tym myslalam ale to sa spore koszty i trzeba odpowiednie dokumenty uzyskac. Jesli sama chcesz sie dziecmi zajmowac to moze byc to max 4 dzieci,z tego co dobrze pamietam, ale tak bylo 3 lata temu...
"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem." Katharine Hadley

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kitiket

Post #4 Ocena: 0

2013-10-17 16:39:45 (11 lat temu)

kitiket

Posty: 128

Mężczyzna

Z nami od: 10-01-2010

Skąd: ffdg

A w jakiej dzielnicy? Popyt na zlobki jest- tych na prawde dobrych brakuje i maja bardzo dluga liste oczekujacych. Do tych najlepszych zapisac sie trzeba na wiele miesiecy przed - nasz syn poszedl do zlobka jak mial 13 miesiecy a kolezanki radzily mi zebym go zapisala bedac jeszcze w ciazy(!) Organem nadzorujacym zlobki jest tu OFSTED i warto poczytac o ich wymaganiach jesli chce sie miec dobra ocene i zdobyc zaufanie rodzicow. Rodzice patrza na to czy zlobek jest Outstanding/ Good czy satisfactory niczym posla tam sowje dziecko. Czesne za zlobek jest dosc wysokie tutaj - zjada duza czesc pensji. My placimy £46 za dzien.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinosia1989

Post #5 Ocena: 0

2013-10-17 16:42:44 (11 lat temu)

malinosia1989

Posty: 1554

Kobieta

Z nami od: 25-10-2010

Skąd: Londyn

Dokladnie Ofsted sprawuje nad tym piecze a i wymaga na pewno paru kursow ...
"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem." Katharine Hadley

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

kikidiki

Post #6 Ocena: 0

2013-10-17 16:59:26 (11 lat temu)

kikidiki

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Blackburn

Chciałabym się do tego solidnie przygotować i spełnić wszelkie wymagane wymogi. Marzy mi się takie miejsce dla dzieci 2-5 lat, raczej myślę o przedszkolu niżeli żłobku. A jesli chodzi o opiekę dziećmi w domu tez muszą być specjalne umywalki itd? typowo jeśli chodzi o childminder?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MamaMyszow

Post #7 Ocena: 0

2013-10-17 17:11:17 (11 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy z takimi dzieciakami prowadzilabys wszystkie zabawy po angielsku i nauczala zgodnie z wymaganym minimum programowym?
Z tego co ja sie orientuje, bo mialam childminder, ale juz jakis czas czas temu... to kupa papierkowej roboty, wizyty w domu, sprawdzanie bezpieczenstwa, tego co dzieciaki jedza... generalnie wszystko od A do Z. Moja childminder do tego zainwestowala w zwierzeta i to byl strzal w dziesiatke, zalozyla farme, nie byle jaka... z konmi, swiniami, kaczkami, kurami, owieczkami, kozletami, takze dzieciaki uwielbialy spedzac u niej czas. Takze trzeba miec kupe kasy, dobre pomysly i droga otwarta :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #8 Ocena: 0

2013-10-17 18:03:26 (11 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Cytat:

2013-10-17 17:11:17, MamaMyszow napisał(a):
Czy z takimi dzieciakami prowadzilabys wszystkie zabawy po angielsku i nauczala zgodnie z wymaganym minimum programowym?
Z tego co ja sie orientuje, bo mialam childminder, ale juz jakis czas czas temu... to kupa papierkowej roboty, wizyty w domu, sprawdzanie bezpieczenstwa, tego co dzieciaki jedza... generalnie wszystko od A do Z. Moja childminder do tego zainwestowala w zwierzeta i to byl strzal w dziesiatke, zalozyla farme, nie byle jaka... z konmi, swiniami, kaczkami, kurami, owieczkami, kozletami, takze dzieciaki uwielbialy spedzac u niej czas. Takze trzeba miec kupe kasy, dobre pomysly i droga otwarta :-)


A szczegolnie pasje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2013-10-17 18:04:14 (11 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

4-/5-latek to juz wiek szkolny.
Wpisz sobie w google przedszkole +MW i pojawi sie pare tematow, jak zaczac dzialalnosc w opiece nad dziecmi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ania_caterham

Post #10 Ocena: 0

2013-10-17 19:29:31 (11 lat temu)

ania_caterham

Posty: 695

Kobieta

Z nami od: 06-05-2007

Skąd: Caterham

Aby zalozyc domowe przedszkole (czyli zostac childminder) wcale nie musisz jakis tam specjalnych udogodnien wprowadzac w domu. Musi wszystko byc jednak bezpieczne czyli np umywalka czy toaleta sa za wysoko - powinnas miec stolek, aby dzieci mogly same korzystac.
Jesli chodzi o papierkowa robote to faktycznie jest, ale nie znow jakies tam ogromne ilosci. Jesli bedziesz systematyczna na pewno sobie poradzisz.
Jesli sie na tym nie znasz mysle, ze na poczatek najlepiej zaczac od bycia childminder. Wklad finansowy jest znacznie mniejszy i koszt prowadzenia domowego przedszkola jest znacznie nizszy. Papierkowa robota pod wzgledem planowania zajec i obserwowania rozwoju dzieci jest dokladnie taka sama jak w przedszkolach. Tez mozesz oferowac darmowe zajecia dla 2 i 3 latkow tak samo jak przedszkola. Chilminder moze miec maksymalnie 6 dzieci ponizej 8 roku zycia. Dzieci wlasne wchodza w ta liczbe.
Jestem childminder juz przeszlo 3 lata. Od zeszlego roku pracuje z mezem, ktory tez sie zarejestrowal jako childminder i mamy asystentke. Powiem szczerze ... nie marzy mi sie nawet otwieranie przedszkola. Za bardzo lubie swoja prace. Jesli masz jakies pytania mozesz wyslac mi pw lub zlapac na gg.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,