MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ubezpieczenie małego biznesu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

malke

Post #1 Ocena: 0

2013-07-04 17:38:46 (11 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Kochani poradzcie do jakiej firmy sie zwrócic aby ubezpieczyć własny biznes.Od jakiegoś czasu prowadze firmę zajmująca sie sprzątaniem prywatnych domów i biur.Zatrudniam też pracownika na kilka godzin tygodniowo.Chciałabym ubezpieczyć sie na wypadek zniszczeń u klijenta w domu.Znajoma prowadząca podobny biznes zniszczyła wybielaczem wykładzine wartą kilkaset funtów.Oczywiście musiała pokryc koszty zniszczeń.Chciałabym sie zabezpieczyć w takich wypadkach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2013-07-04 18:21:08 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Google daje mnostwo opcji do wyboru:

http://www.postoffice.co.uk/self-employed-insurance

http://www.money.co.uk/business-insurance/business-liability-insurance.htm

A ubezpieczenia do wziecia pod uwage, to:

Professional Indemnity - to, to chyba w przypadku sprzatania nie jest wazne, bo trudno mowic o bledzie kosztujacym fortune, ale moge sie mylic.

Business liability

Public liability - jakby ktos sie potknal o wiaderko i polamal ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2013-07-04 20:31:56 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Jak zapłaciła tylko kilkaset funtów za wykładzinę to miała szczęście, dużo ludzi ma wykładziny po 30-70 funtów za metr, bywało że za położenie w jednym pokoju koszt może być bliski 1000 funtów.


Fakt, trzeba się ubezpieczyć, zwracać uwagę jaki jest koszt własny i od i do jakiej kwoty zwracają.
Bo tu też różnie może być. Są miejsca gdzie bez ubezpieczenia to cie nie wpuszczą do pracy.

Richmond wczasie sprzątania mogą być ogromne szkody.
-Zalanie lub odbarwienie wykładzin, mebi
-Przebarwienia np na kranach czy błyszczących kaloryferach.
Nam kiedyś jakiś produkt zamienił błyszczący kaloryfer za 1000 funtów ze stali nierdzewnej, takie ciężki wielki, w czarny jak by przypalony :> Normalnie zoksydował!


Problem już był ze znalezieniem nowego, i ew jego wymiana. Bo kaloryfer był z bardzo małej serii od jakiejś angielskiej starej firmy.

To był koszmar na szczęście po kilku dniach kombinowania udało się nam usunąć szczernienie.

Na produkty różnych firm wydaliśmy sporo kasy, pół bagażnika, a ile nerwów .... No i jeszcze wchodził problem z odległoscią bo dom był 70mil od Londynu.
Masakra.
Albo szyba w jakimś zasranym mebelku, mówiłem żeby nie ruszać, a klient się uparł że trzeba go ruszyć, ledwo ruszyłem szyba się posypała.

Problem był w tym że mebelek zabytkowy i byle kto nie może go dotknąć, więc nie szklarz tylko renowator...
O koszty nawet nie pytajcie bo szkoda gadać.

A ludzie mają np porcelanowe figórki za tysiące funtów, wazy też w podobnych cenach...

Ja bym za to 5 funtów nie dał, a tu się okazuje że to ma metkę albo plombę .
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2013-07-04 20:47:35 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dobra, juz sprawdzilam, ze professional idemnity, to jest na uzytek szkody klienta. W IT sprawa jest prosta, ale nie bylam pewna czy przy innego typu uslugach nie nazywa sie to inaczej.

Nie mam watpliwosci, ze takie ubezpieczenie jest przydatne i jak wielkie straty mozna spowodowac.

Ja przy podpisywaniu umow musze potwierdzic, ze mam ubezpieczenie na min. 1mln funtow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2013-07-04 21:03:13 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to standardowa kwota
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

agnjal

Post #6 Ocena: 0

2013-07-04 21:36:27 (11 lat temu)

agnjal

Posty: 102

Kobieta

Z nami od: 06-04-2009

Skąd: Londyn

Potrzebujesz ubezpieczenie typu Public Liability oraz skoro zatrudniasz 1 osobe dodatkowo Employers Laibility. Sandard na rynku to 1-2mln PL oraz 10mln EL. takie ubezpieczenia beda Cie kosztowac od £100-200 rocznie (zalezy od tego co faktycznie sprzatacie, ile lat doswiadczenia w branzy, jakie obroty, czy byly jakies claims etc).
PL nie jest ubezpieczeniem obowiazkowym jednakze coraz wiecej klientow wymaga tego ubezpieczenia. Natomiast jesli zatrudniasz, nie wazne czy na umowe o prace czy kogos kto jest self employed masz obowiazek posiadania ubezpieczenia Employers Laibility . Za kazdy dzien nie posiadania takiego ubezpieczenia grozi kara do £2500 dziennie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Roberto480

Post #7 Ocena: 0

2013-07-04 22:32:42 (11 lat temu)

Roberto480

Posty: 868

Mężczyzna

Z nami od: 11-07-2012

Skąd: Peterborough

Ja ubezpieczylem firme koszt chyba £11/mies ale jakos dziwnie to zrobili
Firma wystawila certyfikat i jednoczesnie przyszedl formularz umowy na kredyt z firmy ktora jak zrozumialem ubezpiecza ta pierwsza ze za mnie zaplaca calosc za rok a ja bede im placil miesiecznie
Za bardzo tego nie rozumiem i z rozpedu podpisalem ta umowe
Za dwa dni ja zerwalem bo pomyslalem ze jak zawarlem umowe z firma X to po damski ch... ta druga umowa?
Ale w dzien kiedy mialy zejsc pieniadze z konta za to ubezpieczenie nie zeszly pojechalem zeby ktos bardziej kumaty zadzwonil i sie dowiedzial czemu polecenie zaplaty zostalo wstrzymane dowiedzialem sie ze anulowalem ubezpieczenie rezygnujac z tego kredytu?
Za Boga nie moge pojac o co w tym wszystkim chodzi ale ze to jest firma z jedzeniem kazalem przyslac jeszcze raz umowe podpisalem i pobieraja kase
A ja tempak dalej nie rozumiem po co podpisac musialem ten kredyt na rok jak pieniadze takie same ida z mojego konta
I nikt nie umie mi tego wyjasnic poza tym ze stwierdzaja -tak ma byc
Moze i tak ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agnjal

Post #8 Ocena: 0

2013-07-05 10:18:22 (11 lat temu)

agnjal

Posty: 102

Kobieta

Z nami od: 06-04-2009

Skąd: Londyn

Nie ma w tym nic dziwnego. Wziales ubezpieczenie na raty a ubezpieczalnia dostala cala skladke od firmy finansujacej. Ty placisz im miesiecznie z odsetkami w formie direct debit pobieranego z Twojego konta. Jest to bardzo popularne rozwiazanie jesli chodzi o tzw General Insurence (ubezpieczenia Publi liability, employers liability, buildings, contents i inne).
Najwieksza taka firma jest Premium Credit, ktory obsluguje wiekszosc ubezpieczycieli w tym kraju.
Podpisujesz umowe z nimi bo to oni finansuja Twoje ubezpieczenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Roberto480

Post #9 Ocena: 0

2013-07-05 17:13:22 (11 lat temu)

Roberto480

Posty: 868

Mężczyzna

Z nami od: 11-07-2012

Skąd: Peterborough

Tak to ta firma
Dzieki za wyjasnienie
Przez trzy miesiace nikt wlacznie z firma ksiegowa polska nie umial tego klarownie wyjasnic

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malke

Post #10 Ocena: 0

2013-07-05 19:36:34 (11 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Dziś rozmawiałam z gościem od ubezpieczeń.Zdziwiło mnie ze proponował mi opcje różnych firm.Najlepsza dla mnie jak twierdzi to firma Sinsbery.Skladka roczna 187.98
Public liability excess f 250 a ubezpieczenie od szkód to o ile dobrze pamietam Business liability przy excess f 500 trochę dużo ale pan stwierdził ze mniejszego nie znajde.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,