MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

banan28

Post #1 Ocena: 0

2012-05-03 13:16:42 (12 lat temu)

banan28

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 19-09-2010

Skąd: Felixstowe

hej wszystkim
mam pytanie odnośnie firmy LTD. Jestem jak narazie na samozatrudnieniu jakio kierowca tira, a oststnio dostałem propozycję pracy na firmę z LTD ale nie mam pojęcia jak ją zarejestrować jakie są warunki do spełnienia i jakie z tego płyną korzyści.
Będe wdzięczny za każdą informacje.
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2012-05-03 15:46:42 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Rejestracja taka sama jak se.

Plusem jest ograniczona odpowiedzialności tylko do kwoty majątku firmy.

Minusem jest
- konieczność posiadania konta firmy
- bardziej rozbudowana księgowość
- bardziej i to znacznie droższe usługi księgowe
- zwiększony nadzór skarbowy.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Jogurt

Post #3 Ocena: 0

2012-05-03 16:13:31 (12 lat temu)

Jogurt

Posty: 28

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: Oxford

jest mozliwe prowadzenie ltd bez ksiegowego? wiem ze biora za taka usluge 70/miesiecznie niby nieduzo ale w skali roku to juz jakis grosz. ciekawy jestem czy jest to do ogarniecia przez zwyklego zjadacza chleba. jakie macie doswiadczenia z ltd prowadzi ktos sam swoja ksiagowosc? sorry banan za podpiecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #4 Ocena: 0

2012-05-03 16:53:54 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-05-03 16:13:31, Jogurt napisał(a):
jest mozliwe prowadzenie ltd bez ksiegowego? wiem ze biora za taka usluge 70/miesiecznie niby nieduzo ale w skali roku to juz jakis grosz. ciekawy jestem czy jest to do ogarniecia przez zwyklego zjadacza chleba. jakie macie doswiadczenia z ltd prowadzi ktos sam swoja ksiagowosc? sorry banan za podpiecie


Na codzien mozesz prowadzic sam swoja ksiegowosc, do tego nikt ci nie jest potrzebny, wiec mozesz zaoszczedzic te 70-100f. Potrzebujesz natomiast ksiegowego do rozliczenia rocznego - zrobienia audited report, ktory pozniej jest zlozony w Companies House. Taka usluga jest droga - pare tys funtow w zaleznosci od tego, ile taki ksiegowy bedzie musial sie napracowac przy takim raporcie. Moj bierze 145f/godz.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jogurt

Post #5 Ocena: 0

2012-05-03 17:38:50 (12 lat temu)

Jogurt

Posty: 28

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: Oxford

pare tys funtow :-] jeszcze wyjdzie ze rok za darmo bede pracowal. espe-7 mozesz powiedziec czy korzystasz z ksiegowego i ile cie to kosztuje? jezeli ksiegowy bedzie prowadzil wszystko na bieżąco to tez bede placil pare tys funtow za rozliczenie roczne? agencja w ktorej pracuje placi funta wiecej tym na ltd to moze niejest zbyt oplacalny interes

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #6 Ocena: 0

2012-05-03 18:25:30 (12 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Cytat:

2012-05-03 17:38:50, Jogurt napisał(a):
pare tys funtow :-] jeszcze wyjdzie ze rok za darmo bede pracowal. espe-7 mozesz powiedziec czy korzystasz z ksiegowego i ile cie to kosztuje? jezeli ksiegowy bedzie prowadzil wszystko na bieżąco to tez bede placil pare tys funtow za rozliczenie roczne? agencja w ktorej pracuje placi funta wiecej tym na ltd to moze niejest zbyt oplacalny interes

Ja płacę swojemu księgowemu £20.5 /tydz. I mam wliczone rozliczenie na koniec roku. Jedyną dodatkową opłata jest £14 na rok za utrzymanie rejestracji w Companies House (czy jak to się zwie).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #7 Ocena: 0

2012-05-03 19:02:40 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-05-03 17:38:50, Jogurt napisał(a):
pare tys funtow :-] jeszcze wyjdzie ze rok za darmo bede pracowal. espe-7 mozesz powiedziec czy korzystasz z ksiegowego i ile cie to kosztuje? jezeli ksiegowy bedzie prowadzil wszystko na bieżąco to tez bede placil pare tys funtow za rozliczenie roczne? agencja w ktorej pracuje placi funta wiecej tym na ltd to moze niejest zbyt oplacalny interes


Ja na codzien prowadze ksiegowosc sama, ale na koniec roku musze korzystac z ksiegowego. Jak wspomnialam bierze on 145f/godz, wiec nie oplaca mi sie korzystac z jego uslug na biezaco.
Za zamkniecie poprzedniego roku podatkowego ja zaplacilam 500f, ale znajomy, ktory ma podobna firme tylko mniejsza zaplacil 4,500f - wszystko zalezy, ile ten ksiegowy bedzie mial roboty z twoimi papierami 8-)

Mlody_leszczyk - ciebie ksiegowy wynosi 20.50 x 52 = 1,066f na rok. Jakbys sam robil sobie rozliczenia, to bys zaoszczedzil przynajmniej polowe :-)

Jogurt, jesli pracujesz 40 godzin tygodniowo to juz masz 40f wiecej, wiec nawet jesli mialbys placic tyle co mlody_leszczyk, to wyjdziesz na tym lepiej.

Agencje zaczynaja sie widze budzic powoli...Jesli jestes SE i nie zaplacisz podatkow, to agencja bedzie zmuszona je zaplacic za ciebie. Jesli jestes Ltd i nie zaplacisz podatkow, to do agencji nikt po kase nie przyjdzie...

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 03-05-2012 19:04 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jogurt

Post #8 Ocena: 0

2012-05-03 20:30:39 (12 lat temu)

Jogurt

Posty: 28

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2012

Skąd: Oxford

jak banan jestem kierowca to raczej skomplikowanego rozliczenia miec niebede, odlicze paliwo i na tym sie skonczy moja ksiegowosc. macie moze jakies materialy o zakladaniu ltd, jakies porady zwiazane z rozliczaniem?? proboje cos wygooglowac ale same biura rachunkowe tylko znajduje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banan28

Post #9 Ocena: 0

2012-05-04 11:14:40 (12 lat temu)

banan28

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 19-09-2010

Skąd: Felixstowe

za se teoretycznie trzeba także zapłacić jeśli damy rozliczenie bo biura które się tym zajmuje. Powiem szczerze że dopiero się będę rozliczał bo firmę mam od niecałego roku. Tak sobie tylko kalkulując nie wiem czy się "Jogurt" w ogóle opłaci mieć firmę jak tylko mamy do rozliczenia paliwo za dojazdy do pracy? Wiem że odliczamy jeszcze ten próg bez podatkowy ok 7tyś ale bez własnego traka(ja nie mam) firma czy firmy z dnia na dzień mogą ciebie pożegnać (w tym roku już drugi raz miałem taka sytuacje)i do tego jeszcze sam sobie odkładasz na urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

teresao

Post #10 Ocena: 0

2017-10-02 18:45:40 (7 lat temu)

teresao

Posty: 2

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 01-10-2017

Skąd: londyn

Najlepiej założyć chyba spółkę LTD i zlecić to profesjonalistom.

Uwaga moderatora: spam = ban (11+1)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,