MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma w UK, a magazyn w Polsce ? i inne nurtujące pytania...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

candor

Post #1 Ocena: 0

2009-08-21 18:57:08 (15 lat temu)

candor

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: London

Cala ta rozmowa jest troche bez sensu bo to nie HMRC bedzie mialo problem z twoim placeniem taxu tutaj tylko US w PL. Ich bedziesz musial przekonac ze pomimo ze mieszkasz w PL, tam masz magazyn, tam masz klientow, tam sprzedajesz towary to podatek chcesz placic w UK.

Zapewniam cie ze nie ma to znaczenia gdzie jestes zarejestrowany jako SE, twoja rezydentura podatkowa to nie jest kwestia twojego wyboru tylko faktow. Moja opinia jest taka ze powinienes placic podatek w PL. Jak chcesz ryzykowac to posluchaj reivilo i powodzenia.
Pozdrawiam Marcin

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

krakn

Post #2 Ocena: 0

2009-08-21 20:21:00 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

wg polskiego US, liczy się ośrodek interesu, czyli jak
-przebywasz
-handlujesz
-mieszkasz
-masz nieruchomość a nawet cześć najbliższej rodziny
to może być zinterpretowane że interes masz w polsce, pewnie że zawsze możesz odwołać się do sądu...
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

natalia86

Post #3 Ocena: 0

2009-08-21 22:07:50 (15 lat temu)

natalia86

Posty: 140

Kobieta

Z nami od: 27-10-2008

hej ja mam pytanko dotyczące kredytu chciałabym dostać kredyt na mieszkanie w Polsce ale pracuje w Szkocji na samozatrudnieniu i nie mogę nigdzie znaleść nic o tym. Czy jest ktoś kto zna się na tym i mógł by mi pomóc:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

thebrave

Post #4 Ocena: 0

2009-08-21 22:20:36 (15 lat temu)

thebrave

Posty: 205

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-07-2009

Cytat:

2009-08-19 17:17:11, tezet_ napisał(a):

Czyli sprzedaję kilka sztuk towaru np. na allegro, następnie wysyłam zbiorczą paczką kurierem (aby znacznie obniżyć koszt wysyłki) do swojego "magazynu", skąd finalnie towar wysyłany jest do klienta?




zalezy co masz pod pojeciem kilka , bo jak twja sprzedaz przekroczy 1000zł to masz jak w banku ze US sie toba zainteresuje
californiacation nowe odcinki już we wrześniu !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2009-08-22 08:30:00 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

moze drodzy adwersarze...poczytajcie o unii, jej przepisach zwlaszcza dotyczacych obrotu gospodarczego, wolnosci gpospodarzej, potem jak to sie ma do wew.przepisow panstwowych, a potem sie wymadrzajcie, bo o konsultacjach z dobrym prawnikiem nie wspomne:-]


Moja ostatnia rada do zainteresowanego jesli nie jestes przekonany ze to jest legalne i bezpieczne .....zaloz sobie LTD tego tematu ani polska skarbowka ani 'doradzacze' na tym forum nie przeskocza jak powyzsze rady LEGALNE ..tyle ze z klasyfikowaniem osob prawnych 99% spoleczenstwa ma problemy:-]
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #6 Ocena: 0

2009-08-22 08:33:27 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:


zalezy co masz pod pojeciem kilka , bo jak twja sprzedaz przekroczy 1000zł to masz jak w banku ze US sie toba zainteresuje

ten przepis dotyczy sprzedazy przez osoby prywtne nie firmy ....kurcze ludzie troche wiedzy ..nie wystarczy cos gdzies uslyszec.


kolejny raz pisze FIRMA nawet jednoosobowa to FIRMA a nie Kowalski czy Nowak.....i jesli to robi KOwalski to jest to cos innego jak robi to FIRMA KOWALSKEGO....w skrocie i w odniesieniui do przepisow a nie odpowiedzialnosci zeby bylo jasne:-Y:-Y:-Y



najlepszym tego przykladem ja to dziala jest WRS- czemu Kowalski chcacy tu pracowac musi go miec i zabulic 90 pounds a FIRMA Kowalskiego...juz nie :-Y:-Y:-Y ...wiec moze od tego trzeba zaczac ..CZYM JEST FIRMA KOWALSKIEGO W ROZUMIENIU PRAWA MIEDYNARODOWEGO, LOKALNEGO etc:-]

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 22-08-2009 08:39 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tezet_

Post #7 Ocena: 0

2009-08-22 08:55:26 (15 lat temu)

tezet_

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-08-21 13:39:16, daavid napisał(a):
Jak się możesz nie rozliczać z dochodu w UK, skoro tutaj zamierzasz otworzyć firmę.?

Jeśli chcesz znaleźć taką metodę by nie płacić podatku nigdzie to muszę Ciebie zmartwić. NIE DA SIĘ


jak już pisałem wcześniej. Mam zamiar robić LEGALNE interesy. Jeśli trzeba to przeprowadzę się do UK.

Interesuje mnie jak legalnie posiadać magazyn w Polsce i z niego dalej rozsyłać towar do klienta. W takim wypadku koszt wysyłki UK-PL spada drastycznie.

Jeśli to nie będzie możliwe to towar będzie szedł bezpośrednio z UK do klienta.

Nie wiem dlaczego prawie wszyscy piszą o nielegalnych interesach itp.

Jako firma UK trudniąca się sprzedażą wysyłkową opłacam podatek i NI w UK dopóki nie przekroczę "limitu wysyłkowego".

LINK - sprzedaż wysyłkowa z UE do Polski

[ Ostatnio edytowany przez: tezet_ 22-08-2009 09:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

daavid

Post #8 Ocena: 0

2009-08-22 10:28:57 (15 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

ten link, który podałeś tyczy się podatku VAT. Jeśli przekroczysz limit na dany kraj to w nim masz płacić podatek VAT. Nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Np. bardzo duży sklep z odzieżą sportową wysyła towar do wszystkich krajów UE. Jest tego dużo (wiem, bo pakowałem) i w każdym z tych krajów na pewno przekracza limity. Płaci VAT na miejscu? Nie bardzo w to wierzę.

W przyszłym roku ma się chyba coś zmienić w tej sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #9 Ocena: 0

2009-08-22 17:58:33 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

link i limit sprzedazy wysylkowej - to nie VAT -

po pierwsze
limit ten oznacza ze jesli sie zprzedaje wysylkowo z konkretnego kraju do konkretnego kraju sprtzedaz dlka osob fizycznych i przekroczy sie ow limit - wchodzi sie jurysdykcje podatkowa danego kraju
zainteresowany tej kwoty nie przekroczy - moze spokojnie byc firma brytyjska :-]
po drugie
VAT - jesli w w 12 m-c osiagnelo sie 68 000 pounds - rejestracja jest obowiazkowa ....niezaleznie komu sie sprzedaje

do tej wartosci mozna sie zarejetrowac co w exporcie skutkuje 0% ale to dotyczy obrotu pomiedzy firmami a ten temattainteresowanego nie jako nie dotyczy:-]

:-Y
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #10 Ocena: 0

2009-08-22 18:07:36 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd


Cytat:

2009-08-21 13:39:16, daavid napisał(a):
Jak się możesz nie rozliczać z dochodu w UK, skoro tutaj zamierzasz otworzyć firmę.?Jeśli chcesz znaleźć taką metodę by nie płacić podatku nigdzie to muszę Ciebie zmartwić. NIE DA SIĘ
oczywiscie facet nie doczytal bo caly czas jest mowa o PLACENIU i ROZLICZANIU a nie NIEROZLICZANIU.....czytanie ze zrozumieniem sie sklania:-P

Cytat:
jak już pisałem wcześniej. Mam zamiar robić LEGALNE interesy. Jeśli trzeba to przeprowadzę się do UK.

nie masz takiej potrzeby wszytko jest legalne, a w US zgaszasz chyba na NIP3- ale tego druku nie jestem pewna - ze masz rezydencje podatkowa w UK, bo tam prowadzisz firme i temat jest zamkniety.......





Cytat:
Jako firma UK trudniąca się sprzedażą wysyłkową opłacam podatek i NI w UK dopóki nie przekroczę "limitu wysyłkowego".

temat juz wyjsnilam
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,