MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Firma w UK, a magazyn w Polsce ? i inne nurtujące pytania...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tezet_

Post #1 Ocena: 0

2009-08-19 11:19:07 (15 lat temu)

tezet_

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2009

Skąd: Londyn

Witam Wszystkich serdecznie.

Chodź od dawna przeglądam to forum to dopiero dziś zarejestrowałem się jako użytkownik.

Przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące biznesu, ale nie wyłuskałem informacji dotyczącej takiego problemu:

Mam zamiar założyć SE który będzie zajmował się handlem, kierunek UK-PL.

W celu znacznego obniżenia kosztów wysyłki chciałbym wysyłać towar po kilku zamówieniach "hurtem" kurierem do swojego domu (magazynu?) w Polsce, a następnie wysyłać do klienta.

Na forum podane było raz, że w takim wypadku nie trzeba mieć założonej działalności w PL, a za chwilę, że jak najbardziej jest to wymagane.

Na stronie www.VAT.pl znalazłem taki oto artykuł : http://www.vat.pl/oddzial_zagraniczny_formy_dzialalnosci_1884.php

w którym jest zapis :

"...Unikanie podwójnego opodatkowania

W umowach w sprawie unikania podwójnego opodatkowania występuje pojęcie zakładu, stałej placówki.

Można stwierdzić ogólnie, że zakład to stała placówka, przez którą całkowicie lub częściowo prowadzona jest działalność przedsiębiorstwa, obejmuje w szczególności:

* miejsce zarządu,
* filię,
* biuro,
* fabrykę,
* warsztat i
* kopalnię, źródło ropy naftowej lub gazu ziemnego, kamieniołom albo inne miejsce wydobywania zasobów naturalnych;
* plac budowy lub prace budowlane albo instalacyjne stanowią zakład tylko wtedy, jeżeli trwają one dłużej niż dwanaście miesięcy.

Bez względu na poprzednie postanowienia tego artykułu, zakładu nie stanowi:
* użytkowania placówek, które służą wyłącznie do składowania, wystawiania lub dostarczania dóbr lub towarów należących do przedsiębiorstwa;
* utrzymywania zapasów dóbr lub towarów należących do przedsiębiorstwa wyłącznie w celu składowania, wystawiania lub dostarczania;



Czyli mój dom w Polsce mógłby mi służyć jako miejsce przechowywania towaru w celu dalszego transportu do klienta?


Kolejne moje pytanie dotyczy sprawy adresu.

W którymś poście natknąłem się na wypowiedź Reivilo, że nie potrzeba nawet być w UK aby założyć firmę SE. ( tylko, że należy mieć adres np. rodziny w UK - ale czy to w pełni legalne? Adres prawdziwy ale formalnie tam nie przebywam. )

Biznes, o którym myślę nie wymaga mojej obecności w UK na stałe to przydałaby mi się taka informacja.

[ Ostatnio edytowany przez: tezet_ 19-08-2009 11:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

candor

Post #2 Ocena: 0

2009-08-19 11:44:53 (15 lat temu)

candor

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: London

No i mamy polskiego del boya.

Nie mieszkasz w UK, twoja przyszla "firma" nie ma w UK biura, telefonu, bah nie ma nawet jednego biurka. Praktycznie cala twoja dzialalnosc z wyjatkiem zakupu towarow w UK od czasu do czasu, bedzie sie odbywala z PL a jednak chcesz zarejestrowac dzialalnosc w UK. Aby rozliczac sie z podatku dochodowego w UK musisz tu przebywac przez ponad 6 mies w roku.

Zaden szanujacy sie ksiegowy w UK nie pomoze ci w tym drobnym oszustwie podatkowym, a ci ktorzy ci pomoga znikna po pierwszym telefonie z HMRC.
Pozdrawiam Marcin

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

tezet_

Post #3 Ocena: 0

2009-08-19 11:54:32 (15 lat temu)

tezet_

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2009

Skąd: Londyn

hej wcale nie chcę nikogo oszukiwać.

Ma być to w pełni legalny interes.

Jeśli będę musiał przeprowadzić się do UK to tak zrobię. ;-)

pytam o ten "adres" bo padały różne wypowiedzi w tej sprawie.


Bardziej interesuje mnie możliwość posiadania magazynu w Polsce.

[ Ostatnio edytowany przez: tezet_ 19-08-2009 11:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

reivilo

Post #4 Ocena: 0

2009-08-19 14:02:46 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2009-08-19 11:44:53, candor napisał(a):
Aby rozliczac sie z podatku dochodowego w UK musisz tu przebywac przez ponad 6 mies w roku.
zrodlo poprosze

Cytat:
Zaden szanujacy sie ksiegowy w UK nie pomoze ci w tym drobnym oszustwie podatkowym, a ci ktorzy ci pomoga znikna po pierwszym telefonie z HMRC.
to nie jest oszustwo. Unijna dyrektywa dotyczaca wolmosci obrotu handlowego pozwala na zalozenie firmy dowolnym kraju unii.....wiec dlaczego nie w UK? ..jedynym minusem jest obecnosc w celu przyznania nr NIN..... i adresu i zaufanego czlowieka ktory tojej firmowej koresponencji nie wywali do kosza...


a kwestia magazynu ..jak wyzej mozesz miec gdzie chcesz tylo jesli zatrudniasz ludzi...podchodza pod polskiego fiskusa....ale i to mozna obejsc...a p za tym ty nie masz zamiaru zatrudniac nikogo

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 19-08-2009 14:05 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

candor

Post #5 Ocena: 0

2009-08-19 14:55:55 (15 lat temu)

candor

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: London

Cytat:

2009-08-19 14:02:46, reivilo napisał(a):
Cytat:

2009-08-19 11:44:53, candor napisał(a):
Aby rozliczac sie z podatku dochodowego w UK musisz tu przebywac przez ponad 6 mies w roku.
zrodlo poprosze

http://www.hmrc.gov.uk/cnr/faqs_general.htm#3nr
Question 13
Q13: In what circumstances will I be treated as a UK resident for UK tax purposes?
A13: To be treated as resident in the UK you must normally be physically present in the country at some time in the tax year. You will always be treated as resident if you are here for 183 days or more in the tax year. There are no exceptions to this. You count the total number of days you spend in the UK - it does not matter if you come and go several times during the year or if you are here for one stay of 183 days or more. If you are here for less than 183 days, you may still be treated as resident for the year if you visit the United Kingdom regularly and your visits average 91 days or more a tax year over a period not exceeding 4 years.

The normal rule is that days of arrival in and departure from the UK are ignored in counting the days spent in the UK.
Cytat:

Cytat:
Zaden szanujacy sie ksiegowy w UK nie pomoze ci w tym drobnym oszustwie podatkowym, a ci ktorzy ci pomoga znikna po pierwszym telefonie z HMRC.
to nie jest oszustwo. Unijna dyrektywa dotyczaca wolmosci obrotu handlowego pozwala na zalozenie firmy dowolnym kraju unii.....wiec dlaczego nie w UK? ..jedynym minusem jest obecnosc w celu przyznania nr NIN..... i adresu i zaufanego czlowieka ktory tojej firmowej koresponencji nie wywali do kosza...

Jezeli naprawde jestes ksiegowa to troche zaczynam sie martwic o twoich klientow.
na tej samej stronie do ktorej podalem link wczesnie Question 4.
Q4. Can I choose to pay tax in the UK rather than in my country of residence?

A4. No. If a double taxation treaty is involved, the country in which you pay tax will be determined as a matter of fact and not choice. More information on Double Taxation Treaties.

Jako ciekawoste podam pytanie egzaminu z CIMA z Maja tego roku z CIMA Financial Accounting Tax Principles

Q: Firma zarejestrowana w kraju A prowadzi dzialalnosc w kraju B a wlasciciel mieszka w kraju C. W ktorym kraju nalezy zaplacic podatek dochodowy.
A: B

(tlumaczenie nieco "dowolne" ale przekazuje chyba sens)
Cytat:


a kwestia magazynu ..jak wyzej mozesz miec gdzie chcesz tylo jesli zatrudniasz ludzi...podchodza pod polskiego fiskusa....ale i to mozna obejsc...a p za tym ty nie masz zamiaru zatrudniac nikogo

To jedno co sie zgadza.

Podkreslam ze mam na mysli _szanujacych sie ksiegowych_. Nie mam watpliwosci ze znajdziesz sporo "specjalistow" ktorzy zaloza ci taka firme.

[ Ostatnio edytowany przez: candor 19-08-2009 15:25 ]

Pozdrawiam Marcin

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

tezet_

Post #6 Ocena: 0

2009-08-19 17:17:11 (15 lat temu)

tezet_

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2009

Skąd: Londyn

Pomijając sprawę z adresem bo jak już pisałem na chwilę obecną bardziej interesuje mnie możliwość posiadania "magazynu" w Polsce.

Cytat:


a kwestia magazynu ..jak wyzej mozesz miec gdzie chcesz tylo jesli zatrudniasz ludzi...podchodza pod polskiego fiskusa....ale i to mozna obejsc...a p za tym ty nie masz zamiaru zatrudniac nikogo


Cytat:

To jedno co sie zgadza.



Czy dobrze zrozumiałem, że jeśli posiadam firmę w UK i nie zatrudniam nikogo w Polsce w swoim "magazynie" np. własnym mieszkaniu to jest to legalne?

Czyli sprzedaję kilka sztuk towaru np. na allegro, następnie wysyłam zbiorczą paczką kurierem (aby znacznie obniżyć koszt wysyłki) do swojego "magazynu", skąd finalnie towar wysyłany jest do klienta?

Oczywiście nie przekraczam limitu sprzedaży wysyłkowej dla Wielkiej Brytanii ( coś około 70’000 GBP na chwilę obecną ) i w związku z tym rozliczam się z dochodu w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: tezet_ 19-08-2009 17:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

daavid

Post #7 Ocena: 0

2009-08-21 13:39:16 (15 lat temu)

daavid

Posty: 5729

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Jak się możesz nie rozliczać z dochodu w UK, skoro tutaj zamierzasz otworzyć firmę.?

Jeśli chcesz znaleźć taką metodę by nie płacić podatku nigdzie to muszę Ciebie zmartwić. NIE DA SIĘ

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #8 Ocena: 0

2009-08-21 16:06:37 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

Aby rozliczac sie z podatku dochodowego w UK musisz tu przebywac przez ponad 6 mies w roku


Jest jakby odwrotnie:

jeżeli przebywasz tu ponad 6 mies. w roku wtedy musisz się tu rozliczać z podatku

niby mała różnica, ale istotna :-)

z tym A,B,C też coś nie halo
Polska kupuje ropę od firmy... cypryjskiej. Oczywiście ropa płynie rurociągiem z Rosji do Pl i nigdy Cypru nie ogląda
czy to ma przypadkiem coś wspólnego z tym że na Cyprze nie ma podatku dochodowego od firm (CIT)?
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

reivilo

Post #9 Ocena: 0

2009-08-21 16:15:28 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

candor po pierwsze i ostatnie nie bede sie rozpisywac zsinteresowanego dotyczy pytanie i odpowiedz pod nr 14 a nie 13 ....:-) malenka roznica:-]

no coz stosunek pracowniczy a SE czasem wiele zmienia:-]

zasada jest taka - oplaca sie podatek dochodowy w kraju w ktorym firma jest zarejestrowana .....bosz cala idea rajow podatkowych na tym polega ...:-]

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 21-08-2009 16:25 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

reivilo

Post #10 Ocena: 0

2009-08-21 16:45:23 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:
Czy dobrze zrozumiałem, że jeśli posiadam firmę w UK i nie zatrudniam nikogo w Polsce w swoim "magazynie" np. własnym mieszkaniu to jest to legalne?
tak nie doradzam nielegalnych rozwiazan
nawet jeslibys zatrudnil kogps do wysylania to jemu placisz podatek dochodowy, zus wg polskich przepisow ale swoj podatek dochodowy w UK ...
Cytat:

w związku z tym rozliczam się z dochodu w UK.
tak podatek i NI placisz w UK

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 21-08-2009 16:46 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,