MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bezzwrotne dotacje na rozpoczecie dzikalalnosci gospodarczej

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

chinczyk

Post #1 Ocena: 0

2008-12-16 09:53:07 (15 lat temu)

chinczyk

Posty: 2935

Mężczyzna

Z nami od: 09-07-2008

Skąd: najpiekniejsze miasto na wyspach!!!!

Cytat:

2008-12-16 09:00:21, walerian napisał(a):
chinczyk strona jest dobra tylko troszke po polsku by sie przydalo:) jak juz masz wlasna firme moze ci sie przydac portal sukces.co.uk, moze pomoze rozkrecic firme


jak sie chce prowadzic biznes w uk to trzeba znac angielski...:-)takie moje zdanie
a co do strony sukces.co.uk to wyglada mi to na jakis mierny portal reklamowy:-)

lepiej samemu sie gdzies oglosci,polecam lokalne gazety, yellow pages i wlasna strone internetowa

[ Ostatnio edytowany przez: chinczyk 16-12-2008 09:54 ]

yyy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

vitek

Post #2 Ocena: 0

2008-12-16 18:18:43 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-12-13 06:12:20, LukasziKasia napisał(a):
Wcale nie powiedzialem ze kazdemu dadza 100 000 prawdopodobnie przy takich sumach wymagaja od Ciebie zabezpieczenia na dana kwote. Zabezpieczeniem moga byc np. nieruchomosci w Polsce na dana kwote. Na 100 000 GBP wystarczy miec wolnostojacy dom w jakims dobrym miejscu i mieszkanie w centrum jakiegos miasta. To wcale nie jest niemozliwe tak jak uwazasz. To tak samo jak w Polsce byly bezzwrotne dotacje rzedu 60 000 PLN na rozpoczecie dzialalnosci spotkalem duzo osob ktore mowily z niedowierzaniem ze udzielaja tego typu bezzwrotnego wsparcia. Okazalo sie potem ze zaprzestali realizowali tego projektu bo nie bylo chetnych ;-). Takie podejscie; zbyt piekne zeby bylo prawdziwe nazywam destruktywnym pesymizmem

A swoje naiwnym optymizmem? :-)

Niestety nie mam wolnostojącego domu i mieszkania w centrum jakiegoś miasta więc się nie kwalifikuję :-(
ale po co te zabezpieczenia skoro dotacja ma byc jak pisałeś bezzwrotna? :-o

a co dotacji w Polsce to nawet jeżeli takie są czy były to wyobrażam sobie jakie kryteria ustalili dla chętnych. Takie żeby załapał się poseł i jego szwagier, ale poza tym nikt. Dlatego zabrakło chętnych 8-)


[ Ostatnio edytowany przez: vitek 16-12-2008 18:19 ]

The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

LukasziKasia

Post #3 Ocena: 0

2008-12-17 01:12:21 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Cytat:

2008-12-16 18:18:43, vitek napisał(a):
Cytat:

2008-12-13 06:12:20, LukasziKasia napisał(a):
Wcale nie powiedzialem ze kazdemu dadza 100 000 prawdopodobnie przy takich sumach wymagaja od Ciebie zabezpieczenia na dana kwote. Zabezpieczeniem moga byc np. nieruchomosci w Polsce na dana kwote. Na 100 000 GBP wystarczy miec wolnostojacy dom w jakims dobrym miejscu i mieszkanie w centrum jakiegos miasta. To wcale nie jest niemozliwe tak jak uwazasz. To tak samo jak w Polsce byly bezzwrotne dotacje rzedu 60 000 PLN na rozpoczecie dzialalnosci spotkalem duzo osob ktore mowily z niedowierzaniem ze udzielaja tego typu bezzwrotnego wsparcia. Okazalo sie potem ze zaprzestali realizowali tego projektu bo nie bylo chetnych ;-). Takie podejscie; zbyt piekne zeby bylo prawdziwe nazywam destruktywnym pesymizmem

A swoje naiwnym optymizmem? :-)

Niestety nie mam wolnostojącego domu i mieszkania w centrum jakiegoś miasta więc się nie kwalifikuję :-(
ale po co te zabezpieczenia skoro dotacja ma byc jak pisałeś bezzwrotna? :-o

a co dotacji w Polsce to nawet jeżeli takie są czy były to wyobrażam sobie jakie kryteria ustalili dla chętnych. Takie żeby załapał się poseł i jego szwagier, ale poza tym nikt. Dlatego zabrakło chętnych 8-)


[ Ostatnio edytowany przez: <i>vitek</i> 16-12-2008 18:19 ]




To czy sie czlowiek kwalifikuje czy nie to trzeba tej instytucji zapytac. Sam powiedziales ze nie wierzysz ze daja kazdeemu ot tak wiec przypuszczam ze musza zabezpieczac sie poreczeniem majatkowym albo cos w tym stylu. Bo tak to bys zrobil przypal Vitek wzial kase nie rozliczyl sie z faktur i zwial gdzies do Burkina Faso i nic by Ci nie mogli zrobic. ;-) Co do dotacji w Polsce byly i nie trzeba bylo byc zadnym pociotkiem tylko zlozyc wniosek o udzial w projekcie. A z tego co wiem masz majatek staly w postaci ziemi z tego co pisales w innym poscie.

Jak czlowiek nawet z zalozenia jest jak klapouchy z kubusia puchatka "nie udaaaaa sie" to moze miec tylko pretensje do siebie. A tak nawiasem mowiac skoro poswiecasz tyle czasu piszac posty na forum, poswiec 30% tego czasu zeby sie dowiedziec czy sie kwalifikujesz czy nie (mysle ze bedziesz zaskoczony wynikami i wiadomosciami ktore uzyskales). Pojdz na spotkanie itp. i dopiero wtedy narzekaj. Nie pisze tego w zlej wierze ale na chwile obecna twoje zale wynikaja z lenistwa i niewiedzy ktorego efektem jest skrajny marazm.

Pozdrawiam i nie odbieraj tego postu negatywnie poprostu mam tylko nadzieje ze sie wreszcie zmotywujesz i w koncu zaczniesz wykorzystywac swoj czas konstruktywnie i pozytecznie czego Ci z calego serca zycze
:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

vitek

Post #4 Ocena: 0

2008-12-17 07:54:58 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Dzięki, ale nie wydaje mi się żebym tkwił w marazmie. 'Po co piszesz na forum' jest standardowym 'argumentem' gdy zabraknie prawdziwych argumentów, więc nie biorę go do siebie

ps. niewielka działka na wsi to jednak inna klasa niż dom i mieszkanie w centrum miasta, a do żadnej afrykańskiej kolonii bym nie wyjechał nawet mając te pieniądze, których jednak z pewnością nie wypłacają jednorazowo a w transzach (zakładając że w ogóle wypłacają). Ale bajeczka fajna :-)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

reivilo

Post #5 Ocena: 0

2008-12-17 08:49:53 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Ten watek jest typowym biciem piany, nie wnosi niczego konkretnego , zadnych merytorycznych wiadomosci w temacie watku.
Jak widac odotacjach w UK sa rownie abstrakcyjne jak w pl. I tu sie zgadzam z vitkiem kto i jak je dostawal - a jest to informacja sprawdzona.
A jak w uk grzebalam sie w temacie to odpuscilam ...bo za mala pomoc a za duzo zachodu kolo tego
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LukasziKasia

Post #6 Ocena: 0

2008-12-17 12:13:05 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Cytat:

2008-12-17 07:54:58, vitek napisał(a):
Dzięki, ale nie wydaje mi się żebym tkwił w marazmie. 'Po co piszesz na forum' jest standardowym 'argumentem' gdy zabraknie prawdziwych argumentów, więc nie biorę go do siebie

ps. niewielka działka na wsi to jednak inna klasa niż dom i mieszkanie w centrum miasta, a do żadnej afrykańskiej kolonii bym nie wyjechał nawet mając te pieniądze, których jednak z pewnością nie wypłacają jednorazowo a w transzach (zakładając że w ogóle wypłacają). Ale bajeczka fajna :-)


Wycena dzialki zazwyczaj jest wyzsza od jej wartosci niewiele ale troche. Wzoruja sie na srednich rynkowych cenach mozesz sie zdziwic ile warta jest dzialka "gdzies na wsi". Przesylam link z przykladowymi dzialkami na wsi Dzialki na wsi

Nie mialem na mysli ze masz nie pisac na forum ale tylko przez tydzien 30% tego czasu poswiecic na dzialanie i jestem pewien ze bylbys zaskoczony efektami. I nie jest to bajeczka.

Pozdrawiam

:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

LukasziKasia

Post #7 Ocena: 0

2008-12-17 12:23:05 (15 lat temu)

LukasziKasia

Posty: 171

Z nami od: 04-09-2007

Skąd: Heywood

Cytat:

2008-12-17 08:49:53, reivilo napisał(a):
Ten watek jest typowym biciem piany, nie wnosi niczego konkretnego , zadnych merytorycznych wiadomosci w temacie watku.
Jak widac odotacjach w UK sa rownie abstrakcyjne jak w pl. I tu sie zgadzam z vitkiem kto i jak je dostawal - a jest to informacja sprawdzona.
A jak w uk grzebalam sie w temacie to odpuscilam ...bo za mala pomoc a za duzo zachodu kolo tego

Niestety nie zgodze sie mnie watek dostarczyl paru naprawde istotnych informacji.

Co do dotacji w Polsce, owszem podobno czasem mialy miejsce przeklamania w taj materii. No ale od tego czlowiek ma glowe zeby pomyslec. Po pierwsze na takie spotkania gdzie istnieje mozliwosc matactwa chodzic z dyktafonem i prowadzic rozmowe w taki sposob zeby koles sie wysypal. Potem wystarczy zadzwonic i puscic mu nagranie przez fona i zapytac czy chce sie Pan spotkac i na spokojnie porozmawiac? Zazwyczaj potem wszystko idzie gladko. Osobiscie nie spotkalem organizacji w ktorych Nic by sie nie dalo z tego powodu. A skoro "grzebalas" w temacie to do jakiego etapu dotarlas zlozylas wnioski zostaly odrzucone, czy poprostu zerknelas na stronke i stwierdzilas nie chce mi sie czytac za duzo tego.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

eLa_Cze

Post #8 Ocena: 0

2016-03-04 23:16:53 (8 lat temu)

eLa_Cze

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 04-03-2016

Skąd: Peterborough

Ja otrzymałam bezzwrotną dotację na otwarcie działalności(w Polsce), nie trzeba było miec zabezpieczenia dla tych pieniędzy a uzasadnienie w biznesplanie a potem faktury na każdy wydany grosz. Były jeszcze dwa warunki kurs ABC Przedsiębiorczości i status osoby bezrobotnej. Aby nie oddawać tych pieniędzy musiałam biznes prowadzić przez rok. Ja otrzymałam 15000 zł bo tylko tyle uwzględniał mój biznesplan. Jeśli ktoś miałby dobry pomysł i uzasadnienie dla potrzebnych funduszy to mógł się starać o dużo większe kwoty (zależne od Urzędu Miasta).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2016-03-04 23:28:51 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ok czyli kurs i kasa. A jak biznes?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

violettaphotogr

Post #10 Ocena: 0

2016-03-05 00:25:51 (8 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

No jak to jak? Rok i po biznesie...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,