MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

LIMITED COMPANY

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jakobs

Post #1 Ocena: 0

2008-03-25 11:22:53 (16 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, zalozylem LIMITED COMPANY, wczesniej pracowalem jak SELF -EMPLOYED w cateringu a dokaldnie jako RELIEF CHEF.
W zwiazku z duza iloscia problemow wywaolanych prze Polakow nie palcocych TAXu jak SE, doradzone mi zeby przekstalcil sie na LTD, dzieki czemu pozyskam wiecej klientow i nikt nie bedzie obawial sie wspolpracy zemna jak to mialo miejsce gdy bylem SE.

Tak wiec wykonuje praktycznie ta sama prace, mam kilkanastu roznych kleintow dla ktorych wykonuje zlecenia.

Podczas rejestracji firmy musialem wpisac sibie jako Director i moja narzeczona jako first Secretary.

Mam pytanie czy jest wymagane zebym cos jej placil itp. gdyz figuruje ona tylko na papierze, prakycznie nic nie robie gdyz paierami ja sie zajmuje.

Czy musze rozliczac sie u ksiegowego co 3 miesicae czy wystarczy na knoiec roku podatkowego ?

O kosztach wszytsko wiem, wiem staram sie to na bierzaca archiwizowac zrono na komputerze jak i w segrgatorach.

Jak jest z otwarciem bisens konta ? ja wciaz dzialam na starym koncie ktore mialem jak SE, gdyz jak chcialem zalozyc konto w swoim banku na LTD menadzer poinformaowal mnie ze nie wydaje mu sie ze moja firma spealnia jakies tam warunki, chyba chodzilo mu o obroty ktore obecncie mam w wysoksoci oklo 20.000 rocznie, pewnie spodziewal sie ze odrazu wskocze na kilka milonow :)
jak to jest, czy powinni otowrzyc konto bez znaczenia jakie sa oborty, czy sa jakies limity ???

Czy moge uzywac konta sold trader, podcza gdy firma jest zarejestrowana jak LTD ???

Jak wyglada sprawa NI ???

Jak przelwam piniadze z konta biznesowego na swoje prywatne ? czy tak jak jako SE czy w inny sposob ???

Co jeszcze powinnienm wiedziec zeby w przyszlsci nie miesc problemow ???

Co do ksiegowego, bylemklientem firmy LDS, ktorej nikomu nie polecam, zero kontaktu z nimi, a na paiery czeka sie miesiacami, porazka.

Znacie dobrego ksiegowego ???

pozdrawiam i dzieki za konkretne odpowiedzi :)

[ Ostatnio edytowany przez: Jakobs 25-03-2008 12:09 ]

Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #2 Ocena: 0

2008-03-25 21:59:56 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Wydaje się że powinieneś uzyskać odpowiedzi na te pytania ZANIM zarejestrowałeś firmę, bo odnoszę wrażenie że absolutnie nic nie wiesz o prawnych ramach funkcjonowania firmy.
Jeżeli 1-osobowo świadczysz usługi na względnie niewielką skalę, to spółka z o.o. była ci potrzebna jak psu buty
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

seth1977

Post #3 Ocena: 0

2008-03-25 22:45:38 (16 lat temu)

seth1977

Posty: 189

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2008

Skąd: Gdzies na poludniu

nie musisz jej nic placic.jest to czysta formalnosc.prawdopodobnie musisz rozliczac sie co 3 miesiace,z reszta powinienes dostac formularz rozliczeniowy z inland ravenue. musisz otworzyc konto dla spolki ltd(to jest polska spolka zoo wiec jest to osobna osoba prawna) nie ma znaczenia jakie sa twoje obroty.z certificat of inorporation udaj sie banku i powinni otworzyc ci bez problemu.sprawdz oferty bankow.musisz sobie wyznaczyc pobory miesieczne i te tylko przelewac na prywatne konto.teraz jestes pracownikiem swojej spolki:)co jakis czas powiedzmy kwartalnie mozesz sobie przelewac jakies kwoty jako dywidenta.
musisz miec dobrego ksiegowego.wiele wiecej ci nie powiem,bo za mnie wszystko robi ksiegowy ,pay slipy ,ksiazke itp. za okolo 700 £ rocznie powinien poprowadzic ci pelna ksiegowosc i doradzic co i jak.powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anielka

Post #4 Ocena: 0

2008-03-26 08:08:28 (16 lat temu)

anielka

Posty: 1113

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Skąd: Londyn/Hanwell

Tak jak juz bylo tu napisane angielskie limited to odpowiednik polskiej spolki z o.o.
Rozlicza sie taka firme na tzw.pelnej ksiegowosci czyli kazdy £ wydany i zarobiony musi miec pokrycie w rachunkach.Konto firmowe musza Ci otworzyc bo to konto tez co roku rozliczasz w IR.Pieniadze nie sa Twoje tylko firmowe a Ty jestes pracownikiem i okreslasz sobie wysokosc pensji.Na koniec roku podatkowego jesli firma zarobila jakies pieniadze mozesz wziac dywidendy i placisz od tego podatek(w przeciwienstwie do polski dywidendy sa zwolnione z NI(ZUS)
Plusy Limited sa takie ze w razie bankructwa firmy w przeciwienstwie do osoby samozatrudnionej nie odpowiadasz calym swoim majatkiem a tylko majatkiem firmy.

Limited z podatku dochodowego rozlicza sie raz w roku a co trzy m-ce rozlicza sie VAT o ile firma jest jego platnikiem.Teraz jest chyba wymagane przekroczenie £60.000/rocznie aby zostac VAT-owcem.
To tak ogolnie.
Nie wiem czy przy Twoich obrotach dobrze zrobiles otwierajac limited.Koszty prowadzenia takiej dzialalnosci sa duzo wyzsze.

Ale zycze powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Jakobs

Post #5 Ocena: 0

2008-03-26 17:14:28 (16 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

NO to ladnie, dzieki za info, rzeczywiscie szkoda ze wczesniej tego nie wiedzialem, Bledem bylo otwieranie LTD. Teraz bede musial z tego jakos wybrnac. Z koncem roku podatkowego zamkne wszytsko i rozlicze sie. Problem w tym chyba, ze prawie cala kase jak zarabialem przelewalem na swoje prywatne konto. SKiegowy nic mi nie mowil co i jak, poprostu roliczyl zeszly rok, kotry wyszedl na 0. W tym roku zarobilem troche wiecej niz w zeszlym, jednak to i tak male sumy jak na LTD.
Wracam do SE, trzeba bylo tego sie trzymac skoro pracowalem w taki sposob juz od 2002.
Dzieki za odpowiedzi.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anielka

Post #6 Ocena: 0

2008-03-26 21:41:55 (16 lat temu)

anielka

Posty: 1113

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Skąd: Londyn/Hanwell

To ksiegowy jakis niedouczony.
Ale mam dla Ciebie jeszcze jeden "kwiatek".
Rok podatkowy w limited jest inny niz dla SE i zatrudnionych na etatach.
Nie od kwietnia do kwietnia tylko od daty otwarcia firmy rowny rok.
Czyli jak firme otwierasz np.02.02.02 to rok podatkowy konczy sie w limited 01.02.03.
Ty swoje pensje rozliczasz normalnie jak wszystkie osoby prywatne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Rrrr

Post #7 Ocena: 0

2008-03-26 21:51:06 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2008-03-26 21:41:55, anielka napisał(a):

Rok podatkowy w limited jest inny niz dla SE i zatrudnionych na etatach.
Nie od kwietnia do kwietnia tylko od daty otwarcia firmy rowny rok.
Czyli jak firme otwierasz np.02.02.02 to rok podatkowy konczy sie w limited 01.02.03.



chyba ze firma jest "inside IR35" to wtedy od kwietnia do kwietnia...
i rok podatkowy ltd w przypadku jaki opisalas nie konczy sie wcale 01.02.03 a wg okreslonego "accounting period" 28.02.03

w ogole to sie zastanawiam nad zalozeniem jakiegos biura doradczego w kwestii otwierania i prowadzenia LTD bo coraz wiecej rodakow zaklada wlasne biznesy. a rady na forach dostaja takie ze glowa boli :-]

jakies propozycje cen? :-P

[ Ostatnio edytowany przez: Rrrr 26-03-2008 22:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jakobs

Post #8 Ocena: 0

2008-03-26 22:03:45 (16 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzieki za kwiatek, naszczescie firme otworzylem 18 kwietnia wiec to sie zbiega z rokiem podatkowym dla SE. Ksiegowy nic mi o tym nie powiedzial !!! szok
Skoro rozliczam sie normalnie, to co powinnienm wypelnic gdy zamykam firme ? prowadzilem ja przez 2 lata, osani rok podatkowy wyszedl na 0, z niego tez musze sie rozliczyc,, wiadomo ze nic nie zaplace.
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #9 Ocena: 0

2008-03-26 22:21:33 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

Cytat:

2008-03-26 22:03:45, Jakobs napisał(a):
Skoro rozliczam sie normalnie, to co powinnienm wypelnic gdy zamykam firme ? prowadzilem ja przez 2 lata, osani rok podatkowy wyszedl na 0, z niego tez musze sie rozliczyc,, wiadomo ze nic nie zaplace.


co to znaczy normalnie i o ktora firme Ci chodzi? ta zalozona LTD, o ktorej nic nie wiesz, tzn sadzac po wczesniejszych pytaniach.
czy o zamkniecie biznesu jako SE?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #10 Ocena: 0

2013-06-03 18:51:15 (11 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Przy jakich dochodach warto juz założyc limited company?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,