MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przerobka i rozbudowa domu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2016-08-11 10:05:49 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A masz jakiegos rzeczoznawce/surveroy'a, ktory sprawdzi czy to wszystko jest mozliwe i nie zaszkodzi konstrukcji, do tego przydalby sie tez jakis projekt.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg1990

Post #2 Ocena: 0

2016-08-11 11:27:34 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Nie mam nikogo takiego, ponieważ wiele osób mi mówiło, że w środku mogę sobie robić co chcę, co teraz okazało się nie do końca prawdą.

Nie mam pojęcia jak to teraz rozgryść.

Do tego mam zrobioną nową elektrykę, mam osobę która mi odbierze a np. Council w e-mail mi napisał, że pozwolenie na wymiane okablowania to 400 funtów.

Co trzeba zapłacić zapłacę, co jest niekonieczne do zapłaty to nie płacić.

Ten formularz Building Notice Submission(BN1/4) to jest formularz do delikatnych przeróbek nie wymagających planing permission. Więc może wystarczy ten dokument złożyć i wszystko?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2016-08-11 13:58:27 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg1990

Post #4 Ocena: 0

2016-08-11 15:36:15 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Nie chcę ścianek rozwalać, a dostawiać.
Mam trochę pojęcie o budowlańce, wiem która ścianka jest nośna itd. Zrobić będę robił to sam, chcę jednak prawnie podpytać jak to wygląda.

Większość znajomych , którzy robili remonty odradzają mi zgłaszanie takich prostych prac do Council ponieważ pieniądze wyrzucone w błoto.
Ludzie tutaj robią to bez zezwoleń, a później że niby takie kupili i jest git. Przy dobudówkach to już inna bajka. Póki nie zmieniam nic i nie buduję to jest ok - tak twierdzą osoby które znam a mają już po kilka nieruchomości w UK.

Council teraz mi napisał że zezwolenie na zbijanie kominów, ścianek działowych, wstawianie drzwi w miejscu obecnego okna i dodatkowa łazienka na dole to koszt 199funtów.

Było by ok, i myślałem to zapłacić, jednak to dopiero początek kosztów o których nie napisali. Ktoś to musi później przyjść i odbierać tak ? I pewnie za każdy jeden odbiór płacenie z osobna. Tak ?

Napewno dodatkową łazienkę będę zgłaszał i płacił za Building Regulations i będę chciał aby zostało to odebrane. Na resztę uważam że szkoda pieniędzy.

A wy macie z tym jakieś doświadczenie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2016-08-11 15:41:45 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz uwazac, ze szkoda pieniedzy, ale w przyszlosci mozesz miec problem z kupujacymi, jesli dojda do tego, ze byla przebudowa, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lebronjames1982

Post #6 Ocena: 0

2017-05-11 22:25:18 (7 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Witam

Planuje rozbudowe poddasza w zachodnim Londynie. Ktos moglby polecic dobrego i rozsadnie cenowego fachowca ktory juz robil podobne projekty w Londynie?

Pozadrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lebronjames1982

Post #7 Ocena: 0

2017-07-17 20:33:23 (7 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Witam wszystkich,

Mam pytanie. Mam swoje cztery katy w Ashford kolo Staines (zachodni Londyn) i niedawno powiekszyla mi sie rodzina wiec trzeba bylo podjac decyzje o rozudowie poddasza. Przeprowadzka nie wchodzi w gre - trzeba by wydac przynajmniej drugie 100k na wiekszy dom w troche lepszej lokalizacji.

Plany zostały zaakceptowane w zeszlym tygodniu przez council teraz building control i wyceny od potencjalnej firmy.

Mam pare pytan bo może ktos przechodził przez proces wycen tak duzej pracy - chce to zrobic dobrze bo prawdopodobnie trzeba bedzie wydac wieksza czesc naszych oszczednosci takze sprawa jest powazna.

1. Polska firma czy angielska? A aju? Ukraincy? moze z innego krWiem ze nie mozna generalizowac ale jednak pewnie jakies wieksze badz mniejsze doswiadczenie macie w tej kwestii zeby doradzic?

2. Czy oplaca sie wziac sprawdzona firme (paru ludzi) z Polski zeby zrobili czesc prac konstrukcyjnych na poddaszu- czy robi sie takie rzeczy podobnie w Polsce czy regulacje wygladaja zupelnie inaczej

3. Jesli chodzi o sama usluge to wyglada to tak ze trzeba zaplacic za MATERIALY i ROBOCIZNE. Czy moge materialy kupowac osobno (mam troche wolnego czasu w pracy wiec chcialym go jakos sporzytkowac) i placic tylko robocizne?

4. Wreszcie czy ma ktos kogos zaufanego, uczciwego i rozsadnie cenowego ktorego moze z czystym serecm polecic?

Z gory przepraszam za trywialnosc niektorych pytan jednak chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej na ten temat przed podjeciem tak waznej decyzji.

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

damian4635

Post #8 Ocena: 0

2018-04-17 10:33:50 (6 lat temu)

damian4635

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2018

Skąd: Thornton

Witam.

Chcę wybić dziurę w ścianie nośnej na drzwi czy potrzebuję do tego jakieś pozwolenie z counsilu?

Pozdrawiam
Damian

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #9 Ocena: 0

2018-05-10 08:39:08 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Właśnie jestem na etapie budowy drugiej łazienki w domu.
Mam dosyć duży porch i podzieliłem do na pół ścianka wstawię drzwi i chce zamontować kibelek. Czy muszę starać się o jakieś pozwolenia ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-05-10 17:40:05 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To juz chyba bylo ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,