MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przerobka i rozbudowa domu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2008-05-01 12:29:00 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-05-01 13:42:12 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak sie zapytalam o te kwestie przeciw pozarowe, bo wiem jak wygladaja nowe budynki wielomieszkaniowe w Polsce i nie ma tam zadnych spryskiwaczy na klatkach, drzwi do schodow sa np szklano-plastikowe lub wcale ich nie ma itp.
Ale przynajmniej mozna zmiescic sie w drzwiach jak sie ucieka ;)

Te drzwi mnie wyjatkowo zdziwily, bo wychodzi na to, ze moja lodowka nie przejdzie przez drzwi do kuchni (63cm) i bede musiala odmontowac drzwiczki. Dobrze, ze nie mam lodowki dwuskrzydlowej ;-)

Spodziewam sie tez innych niespodzianek przy przeprowadzce.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-05-01 15:35:13 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

esem18

Post #4 Ocena: 0

2014-12-19 22:07:56 (9 lat temu)

esem18

Posty: 563

Mężczyzna

Z nami od: 01-09-2006

Skąd: Carlton-in-Lindrick

Jak ocieplic conservatory mam duze okna I drzwi I niewiem co zrobic Bo ciagle zimno wieje plastikowy dach co radzicie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ie2ox4-b

Post #5 Ocena: 0

2014-12-19 22:37:23 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Co robić...? Czekać, ocieplenie idzie szybciej, niż zakładano.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg1990

Post #6 Ocena: 0

2016-04-05 13:35:42 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Witam, odświeżę trochę temat.

Przymierzam się do kupna swojej pierwszej nieruchomości. Dziś oglądałem jeden 'terraced' i jest on super pod HMO.

Problem w tym, że poprzedni właściciel zrobił pokój na strychu, a nie ma na to żadnych papierów... Zrobił to 'na dziko'.

Czy ma ktoś tutaj jakąś wiedzę na ten temat, lub miał podobny problem?

Chciałbym zakupić ten dom, i 'zalegalizować' to poddasze, nie wiem jednak czy jest to trudne i kosztowne.

Za pomoc będę wdzięczny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-04-05 13:42:51 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zalezy od poddasza, czego mu brakuje do zalegalizowania. Nie trzeba pozwolenia na budowe pod pewnymi warunkami, ale potrzeba certificate of completion. Poczytaj o permitted development.

Na co potrzebne i nie potrzebne jest pozwolenie:
http://www.planningportal.co.uk/info/200125/do_you_need_permission
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg1990

Post #8 Ocena: 0

2016-04-06 13:54:59 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Rozumie, poczytałem o tym i wiem mniej więcej jak już to działa. Dzięki Richmond.

Mam jeszcze pytanie. Powiedzmy, że kupię ten dom, i w papierach nie robię nic, a więc jako właściciel mogę robić w środku co mi się podoba nie informując nikogo, mowa o ściankach działowych, schodach itd. Dopiero gdy chcę aby było to na papierku to muszę robić tak jak każe mi council wraz ze wszystkimi zaświadczeniami tak?

Jak jest strych zamieszkały, kupuję wprowadzam się i mieszkam nie martwiąc się o nic. Problem się zacznie gdy będę chciał to legalizować (ale po co, skoro chcę kupić dom by w nim mieszkać)

Dobrze rozumie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

gotman25

Post #9 Ocena: 0

2016-04-06 14:31:18 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Hmm.

Problem mozesz miec gdy bedziesz chcial sprzedac, tak jak teraz ty sie zastanawiasz.

Nie wiem jak to by bylo jak np spalilby ci sie dom z jakiegos powodu i by wyszlo ze cos tam jest nie tak i nie masz na wszystko papierow.

Co zrobi ubezpieczalnia? Nie wyplaci odszkodowania? I w takim przypadku nie masz domu i kasy albo nie masz domu i musisz splacic pozyczke


Ja mam mieszkanie z drzwiami na klatke schodowa.
Drzwi obskurne, stare, z takimi szparami i krzywiznami ze sie plakac chce. Zrobione z dykty ze jak sie rozpedzisz to przez nie sie przeleci.
Wnoszac wieksza sofe musialem powykrecac klami i tak sie zaklinowalem. Drzwi sa tak solidne ze manewrujac sofa gdy sie zaklinowalismy noga od sofy zrobila dziure w drzwiach :)

Chialem kupic drzwi w Polsce i zrobic z tym pozadek. Poszedlem do councila to mi dali takie wymogi odnosnie drzwi, taka klase przeciwpozarowa ze ludzie sie za glowe w Polsce lapali. Drzwi tylko na zamowienie i 3xcena wyjsciowa.

Takie drzwi chca ze predzej mi sie okna potopia i sasiad spadnie przez drewniany strop z gory.
I gdzie tu logika?

Mialo byc lepiej a zostalo gowno:)

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 06-04-2016 14:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

greg1990

Post #10 Ocena: 0

2016-08-11 09:15:08 (8 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Witam,

I stało się, zakupiłem ten dom i czas na remonty.

A więc co chcę przerobić :

1. zbijanie kominów w salonie i na górze w jednym bed room.

2. stawianie ścianki działowej i robienie 3 pokoju na dole w salonie

3. Wstawianie drzwi balkonowych w salonie, w miejscu gdzie obecnie znajduje się główne okno w salonie. Stare wejście na ogród - zamurować.

4. dodatkowa łazienka na dole na końcu budynku w niewykorzystanym miejscu, nie będę robił żadnej dobudówki tylko zrobię hydraulikę i prąd w tej łazience.

5. W moim storage room na strychu mam prąd i obecnie schody wyciągane z sufitu. Chcę zrobić stałe schody z bed room na ten strych.


I nie wiem teraz jak to wszystko rozgryźć aby było szybko i dobrze załatwione prawnie.
Byłem wczoraj w Council i powiedzieli mi, że nie potrzebuje na te przeróbki planning permition, lecz potrzebuje building regulations.
Powiedzieli mi, że przyjdzie jakiś człowiek z Council, będzie trzeba mu wytłumaczyć co się chce przerabiać i on powie czy można.

Czy ten building regulations zapłacę raz od całości wszystkich prac, czy od każdego punktu z osobna, i czy oby napewno potrzebuje building regulations na to co napisałem wyżej ? Jaka też mniej więcej może być za to kwota ?

Dokument jaki kazali mi na to wypełnić to :
Building Notice Submission (BN1/4)

A tutaj co oficjalna strona rządowa pisze o tym :
Building notice

Building notice This type of application is only for smaller projects. You can start work 2 days after your notice has been submitted to your BCB. You don’t get formal approval like you do with full plans.

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

[ Ostatnio edytowany przez: greg1990 11-08-2016 09:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,